W kontaktach na Messengerze masz osoby, które dodałeś przez przypadek? A może nie chcesz mieć w znajomych kogoś, z kim nie piszesz już od dłuższego czasu? Chcesz usunąć zaimportowane kontakty ale nie wiesz jak to zrobić? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Niestety nie można usunąć pojedynczych kontaktów w Messengerze. Na urządzeniu mobilnym czy też z poziomu przeglądarki internetowej możesz tylko zablokować konkretne osoby. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: https://jaklatwo.pl/jak-latwo-zablokowac-znajomego-na-messenegerze/ .

Jeśli jednak zależy Tobie na usunięciu kontaktów, które znajdują się w aplikacji, musisz przejść na stronę „Zarządzaj swoimi przesłanymi kontaktami oraz historią rozmów i wiadomości tekstowych”. Wystarczy, że otworzysz przeglądarkę internetową i wpiszesz w pasku adresu https://www.facebook.com/mobile/messenger/contacts. Być może zajdzie potrzeba zalogowania się do swojego konta podając adres email/numer telefonu oraz hasło. Wyświetli się lista osób wraz z numerami telefonów oraz adresami e-mail. Teraz wystarczy, że klikniesz przycisk „Usuń wszystkie kontakty”.

Jeśli chcesz zatrzymać ciągłe przesyłanie kontaktów, musisz wyłączyć ustawienie synchronizacji kontaktów w aplikacji Messenger. Jak to zrobić? Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Messenger” a następnie uruchom komunikator. Wejdź do swojego profilu, klikając na zdjęcie profilowe (ikona awatara), znajdujące się w lewym, górnym rogu ekranu. W obszarze preferencji, kliknij na zakładkę „Ludzie” a następnie przejdź do kategorii „Prześlij kontakty” i wyłącz opcję.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments