Chcesz aby Twój facebookowy profil wyróżniał się? Co powiesz na film zamiast profilowego zdjęcia? Krótkie wideo nagrane z telefonu bądź GIF pobrany z internetu, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji, odszukaj Facebooka, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  2. Kliknij na ikonę hamburgera (trzy poziome kreski), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie przejdź do swojego profilu.
  3. Kliknij na ikonę awatara lub aktualne zdjęcie profilowe, które chcesz zmienić. U dołu ekranu pojawi się menu, z którego wybierz opcję „Nagraj nowy film profilowy” lub „’Wybierz film profilowy”.
  4. Pierwsza opcja przeniesie Ciebie do kamery, z poziomu której możesz nagrać krótki filmik na swój facebookowy profil. Wybierając drugą opcję, zostaniesz przeniesiony do zdjęć, z których możesz wybrać nagrany wcześniej filmik, pobrane wideo czy GIF z internetu.
  5. Jeśli chcesz dokonać małych modyfikacji swojego profilowego filmiku, to kliknij na przycisk „Edytuj”. Będziesz mógł włączyć/wyłączyć dźwięk, przyciąć rozmiar wideo oraz ograniczyć czas filmu do kilku sekund. Na tym etapie możesz także ustawić miniaturę, która będzie wyświetlała się w momencie, gdy wideo jest zatrzymane. Wszystkie zmiany zatwierdź przyciskiem „Save”/”Zapisz”.
  6. Taki filmik możesz ustawić na określony czas (na godzinę, na 1 dzień, 1 tydzień, nigdy lub wybrać ustawienia niestandardowe i skorzystać z kalendarza określając dzień i godzinę). Wystarczy, że klikniesz na przycisk” Ustaw jako tymczasowe”.
  7. Na zakończenie kliknij na przycisk „Zapisz” (prawy, górny róg ekranu). Gotowe! Prawda, że łatwe? ?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments