Messenger, Facebook

Aplikacja Messenger umożliwia kontakt ze znajomymi, rodziną czy też przyjaciółmi. Działa jak przesyłanie SMS-ów, ale nie trzeba płacić za każdą wiadomość (wykorzystuje transmisję danych). Aplikacja pozwala na kontakt nie tylko ze znajomymi z Facebooka ale także z osobami ze swojej książki adresowej poprzez dodanie numeru telefonu. W związku z tym, że Messenger cieszy się dużą popularnością a nowych użytkowników wciąż przybywa, postanowiliśmy zebrać kilka podstawowych i przydatnych informacji, które być może sprawią, że od tej pory korzystanie z aplikacji będzie jasne i przejrzyste. Zapraszamy do lektury!

CZY TRZEBA MIEĆ FACEBOOKA ŻEBY KORZYSTAĆ Z MESSENGERA?

Nie stanowi to problemu – od dłuższego czasu można już korzystać z komunikatora wskazując wyłącznie swój numer telefonu komórkowego. Mając na uwadze jak dużym ułatwieniem to jest dla szerokiego grona osób (w końcu nie każdy musi mieć profil na FB!) zapraszamy do lektury artykułu, który pokazuje jak to zrobić krok po kroku https://jaklatwo.pl/jak-latwo-korzystac-z-messengera-bez-konta-na-facebooku/

CZY MOŻNA COFNĄĆ WYSŁANĄ JUŻ WIADOMOŚĆ?

Niestety nie można cofnąć już wpisanej i wysłanej wiadomości do drugiej osoby. W zależności od ustawień, odbiorca wiadomości może dostać powiadomienie na skrzynkę e-mail.

JAKI JEST STATUS WYSŁANEJ WIADOMOŚCI?

Przy wiadomościach przekazywanych za pomocą aplikacji Messenger, pojawiają się ikony powiadomień, mówiące nam o tym czy wiadomość została wysłana, dostarczona czy też przeczytana:

  •   puste kółeczko oznacza, że wiadomość jest w trakcie wysyłania,
  •  kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została wysłana,
  •  niebieskie kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została dostarczona,
  •  kółeczko z miniaturką zdjęcia osoby do której pisałeś oznacza, że wiadomość została odczytana.

DLACZEGO ZNAJOMI, KTÓRZY SĄ DOSTĘPNI NA MESSENGERZE NIE WYŚWIETLAJĄ SIĘ W ZAKŁADCE AKTYWNI?

Być może zaznaczyli opcję WYŁĄCZ CZAT. W takim przypadku wysłane do nich wiadomości będą do nich dostarczane ale nie będzie ich statusu widać na pasku AKTYWNI. Żeby to zrobić wystarczy,że wejdziesz w aplikację Messenger na swoim telefonie, klikniesz ikonę znajdującą się na dole ekranu a następnie wybierzesz opcję „Aktywni”. Użyj suwaka znajdującego się w górnej części strony i wyłącz czat. Wówczas osoby nie zobaczą koło Twojego imienia i nazwiska ikony zielonej kropki.

KILKA KONT NA MESSENGERZE?

Możesz dodać do 5 różnych kont i w prosty sposób przełączać się miedzy nimi. W zależności od urządzenia i systemu, na którym działasz procedura przełączania/dodawania nowego konta nieco różni się od siebie ale instrukcja dostępna pod tym adresem: https://www.facebook.com/help/messenger-app/1033919196669390?helpref=faq_content . Twoje hasło do Messengera jest takie samo jak do Facebooka!

UDOSTĘPNIAJ INNYM SWOJĄ LOKALIZACJĘ!

Jeżeli chcesz powiadomić innych o swoim aktualnym miejscu pobytu, możesz wysłać bieżącą lokalizację w aplikacji Messenger. Aby wysłać lokalizację wystarczy, że otworzysz konwersację z wybraną osobą, dotkniesz ikony  obok pola tekstowego na dole ekranu a następnie klikniesz na opcję „Lokalizacja” i wyślesz swoje położenie. Pamiętaj, że musisz zezwolić aplikacji Messenger na dostęp do informacji o lokalizacji Twojego urządzenia!


ZABLOKOWANO MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z APLIKACJI MESSENGER?

Na Facebooku obowiązują zasady mające na celu zapobiegania zachowaniom, które mogą zostać uznane za niewłaściwe ( nawet jeśli nie chciałaś zrobić nic złego). Blokady mają charakter tymczasowy- mogą trwać od kilku godzin do kilku dni i nie można ich samodzielnie usunąć. Aby uniknąć w przyszłości takich zachowań korzystaj z funkcji z mniejszą częstotliwością ( np. wysyłaj mniej wiadomości, nie odinstalowuj tak często aplikacji ze swojego telefonu). Może się także zdarzyć, że nie będziesz mógł wysyłać zaproszeń do grona znajomych. Powodem może być np. to, że wcześniejsze zaproszenia pozostały bez reakcji lub zostały oznaczone jako niepożądane. W przyszłości pamiętaj, aby wysyłać zaproszenia wyłącznie do osób, które znasz osobiście.

Więcej

https://www.facebook.com/help/151024075021791/

https://www.facebook.com/help/320587401313728?helpref=related

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca&hl=pl

https://pl-pl.messenger.com/

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.

69
Dodaj komentarz

avatar
Obrazy i zdjęcia
 
 
 
Dźwięki i Wideo
 
 
 
Inne typy plików
 
 
 
40 Comment threads
29 Odpowiedzi w wątku
97 Śledzących
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek
43 Komentarze autorów
PaulinaMartaKamilaWojciechMania Ostatnie komentarze autorów
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Na messenger nie widać ikonki informacji tj. i w kółecZku obok kamerki i telefonu

Gabriela Cisek
Użytkownik
Gabriela Cisek

Wiadomość „dostarczono” oznacza, że osoba siedzi ale wiadomości nie odczytała?

Administrator
Admin

Status „dostarczono” oznacza iż wiadomość została skutecznie doręczona lecz odbiorca nie wyświetlił jej / nie odczytał na ekranie telefonu lub komputera

Przemek
Gość
Przemek

Jak interpretować zieloną kropkę aktywności w Messengerze ?
Czy wystarczy mieć włączone Wi-Fi żeby się świeciła, czy trzeba akurat prowadzić z kimś rozmowę, lub pisać, a może jeśli wyjdę z Facebooka nie wylogowując się z niego to też będzie się świeciła?
Często wśród moich znajomych prawie przez cały dzień kropka się świeci i pisze „aktywny/a” lub że ktoś był aktywny parę minut temu, a wiem że nie spędzają całych dni na pisaniu z innymi.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Kamila
Gość
Kamila

Cześć! Zielona kropka przy zdjęciu na Messengerze oznacza, że dana osoba jest w tym momencie aktywna (online) – korzysta z komunikatora lub z aplikacji Facebook na telefonie (nie oznacza to że z kimś koresponduje, wystarczy, że np. przegląda zdjęcia, profile znajomych itd). W momencie gdy wychodzimy z Messengera lub Facebooka wyświetla się ikonka z czasem ostatniej aktywności.

Pozdrawiam
Kamila

Lidka
Gość
Lidka

Cześć!
Mam pytanie . Co oznacza niebieską kropka przy wiadomości otrzymanej na messengerze w konwersacji szyfrowanej. Jeszcze się z tym nie spotkałam. Dodam, że kilka godzin wcześniej była kropka z profilem?

Anka
Gość
Anka

Witam,
Od kilku miesięcy mam problem z messengerem i nie tylko bo również na chacie na fb, A chodzi o to ze przy kilku moich znajomych nie widać ostatniej aktywności oraz zielonej kropki jak są dostępni ,A wiem ze się nie ukrywają przed nikim . Jak mam to naprawić?

Gosia
Gość
Gosia

Mam pytanie czy osoba, która dodaje do kontaktów w FB Messenger po numerze telefonu dostaje jakieś powiadomienie?
I jak sprawdzić numer telefonu osoby, która dodała mnie w Messenger? Osoba ta nie ma profilu na FB ale ma moj numer a ja nie wiem kto to jest.. imię i nazwisko wyświetlane na Messenger są mi obce. Proszę o pomoc.

Arek
Gość
Arek

Co oznacza szara ikona słuchawek nausznych (chyba) przy kontakcie? Nigdzie nie umiem tego znaleźć.

Administrator
Admin

cześć Arek, wygląda na to iż osoba aktualnie słucha muzyki za pośrednictwem np. Windows Music Playera lub innego programu do odtwarzania muzyki. czy możesz nam wkleić zrzut ekranu?

Ania
Gość
Ania

Witam. Co oznacza napis messenger zamiast informacji kiedy użytkownik był aktywny?

Laura
Gość
Laura

Po 4 godzinach znika aktywność znajomego.jak to wylaczyc? Wcześniej widoczne były różne aktywności 6godzin temu,12 godzin temu.od kilku dni po 4 h aktywność całkowicie znika.

gość
Gość
gość

mam pytanie : na jakiej zasadzie sa wyświetlane kontakty po naciśnięciu na „długopis” w prawym gornym rogu głównej strony messenger ? czy są to osoby z którymi rozmawiamy najczescieej lub z którymi rozmawialismy ostatnio?

Bartek
Gość
Bartek

Witam. Dlaczego gdy wysyłam wiadomość do nieznanej osoby(dopiero dołączyłem do Facebooka) ta osoba nie otrzymuje powiadomienia o dostaniu wiadomości? Ani mobilne przez messangera ani na komputerze? Sprawdziłem na drugim koncie które założyłem I nic niestety nie widzę. Czy muszę dodać ta osobę do znajomych? Jest to dość kłopotliwe skoro ta osoba może mnie zignorować gdy nie zna mnie z twarzy

Ewka
Gość
Ewka

Jeśli ktoś ma dwa konta na messengerze A i B ,w momencie gdy jest zalogowana na koncie A , wyśle jej wiadomość na konto B , to jaki status wiadomości będzie dla mnie widoczny? Że moja wiadomości jest dostarczona czy niedostarczona ?

megi
Gość
megi

Mam pytanie odnośnie sekcji OSOBY (wyświetla się po kliknięciu w pasek szukaj, jest rząd osób ostatnio wyszukanych i drugą część to osoby).
Na jakiej zasadzie są dodawane? Czy są to osoby z którymi najczęściej kontaktujemy czy jest to proces losowy?
Pozdrawiam!

Staś
Gość
Staś

Mam pytanie, po kliknięciu zakładki szukaj wyświetlają się ‚osoby’ , ‚firmy’ , ‚proponowanie’,
Dlaczego w zakładce ‚osoby’ wyświetlają się akurat takie kontakty? czym to jest spowodowane? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam.

Mirosława
Gość
Mirosława

Witam. W czym problem? Przeczytałam wiadomości w Messenger, a stale wyświetla mi się czerwona kropka przy ikonce Messenger-a na FB. Jak usunąć, dlaczego ciągle jest?

Iza
Gość
Iza

Hej od kilku dni świeci mi się na ikonce znajomi na czerwono cyfra 2 .Nie mam żadnych zaproszeń do kontaktu ani wiadomości

Olqa
Gość
Olqa

Proszę o pomoc. Dlaczego w grupie na messengerze nie widzę niektórych członków grupy , którzy odczytali moją wiadomość a mam pewność, że ją odczytały gdyż np. wysłały pod nią reakcję. Inni członkowie grupy mają miniaturki tych osób świadczące o odczytaniu wiadomości a ja nie.

Kamila
Gość
Kamila

Co warunkuje wyświetlanie się profili w „osoby” na messengerze (po kliknięciu na „szukaj”)

Ewa
Gość
Ewa

Ktoś mi przysłał w wiadomości na messengerze samą kropkę, czy to jest jakiś szyfr? 🙂

Robert
Gość
Robert

Na messenger w czatach gdy ktoś byl aktywny byla zielona kropka ale gdy ktos znikal wyswietlaly sie minuty chyba do 1 godziny. Teraz nie ma tych minut tylko albo jest kropka albo nie ma nic

EWELINA
Gość
EWELINA

Witajcie Miałam w kontaktach na messengerze osobę której nie mam w znajomych na fb. Od jakiegoś czasu zniknęła mi ona z kontaktow lecz w dalszym ciągu widzę jej relację w messengerze Wiecie co się mogła wydarzyć?

Patrycja
Gość
Patrycja

Hej! Od dłuższego czasu rozmawiam z kimś na messengerze (osoby tej nie mam jednak w swoich znajomych, wyświetla mi się ze jesteśmy połączeni, oczywiście widzę jej aktywność, mogę wysłać jej wiadomość). Ostatnio zauważyłam (nie wiem jak było wcześniej, nie pamiętam), że jak wyślę do niej wiadomość to pojawia mi się to kółko z ptaszkiem niezamalowane (czyli wiadomość wysłana, ale niedostarczona). Dwa razy po wysłaniu jej wiadomości (mimo widocznej aktywności) przez dłuższy czas nie widziałam, żeby odczytała, dopiero jak kliknęłam „zadzwoń” od razu pojawiła się ikonka z jej profilowym (czyli wiadomość odczytana). Zazwyczaj od razu reagowała, no ale być może była… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

Dlaczego gdy wejde w jeden z kontaktów messangera to nie ma w nim ikonki kamery i słuchawki?Wcześniej były

Adam
Gość
Adam

Dlaczego w jednym z kontaktów messangera nie ma ikonek kamery i słuchawki.Wcześniej były

szudjo s
Użytkownik

Witam
Główne okno CZATY, chodzi o poziomy pasek ze zdieciami znajomych, jest kropka o aktywności jest niebieska o ramówka o relacji a co oznacza imię znajomego wyświetlane na czarno i taki wyświetlone w szaro przezroczystym odcieniu

szudjo s
Gość
szudjo s

Pani Kamilo, jak stoimy z miom pytaniem😀

Kakaka
Gość
Kakaka

Witam . Mam duza zagadkę odnośnie Messenger. Konkretnie mam groni znajomych na Messenger pod kazda osoba gdzie jest imie nie nazwisko pisze polaczono. Dodam ze u wszystkich procz jednej osoby. Czy ktos moze mi to wytlumaczyc?? Opiszę dokladniej. Wchodze w swoj Messenger u góry gdzie pisze ,,szukaj osób wiadomości,, klikam zeby wejść w to następnie wyskakuję napis ,,ostatnie wyszukiwania,, nizej ,,osoby,, z prawej strony w gornym rogu jest opcjia ,,edytuj,, gdy w nia wejde wyskakuja mi ostatnie wyszukiwania jest tu dluga lista tych osob. Pod kazda z tych osób pod imieniem nie mazwiskiem pisze polaczono. Tylko u jednej osoby nie… Czytaj więcej »

Kakaka
Gość
Kakaka

Kamila pomóż

Anna
Gość
Anna

Witam chciałabym się dowiedzieć dlaczego jeżeli ktoś ma utworzone konto na mesengerze bez fb to widzę jego dostępność na moim koncie chodź wogule nie znam tej osoby?

Michał
Gość
Michał

Wiadomość skasowana.

Marzena
Gość
Marzena

Proszę o pomoc, założyłam Messengera na numer telefonu a mam też fikcyjnego fb gdzie podałam mój numer telefonu i tamten Messenger mi zniknął.pojawia się tylko Messenger z fb , mimo tego że z fb usunęłam już numer telefonu. Aplikacje odinstalowalam i ponownie zainstalowalam.Chcialam ponownie sie zalogowac pisze że pod tym numerm nie na konta a gdy chce dodac nowe konto pokazuje mi to samo konto Z fb. Czy da sie powrócić do tego konta bez fb?Czy odczekanie jakiś czas coś da czy konto już straciłam na zawsze?czy po całkowitym usunięciu fb, na Messengera zaloguje mnie na poprzednie konto?

Sylwia
Gość
Sylwia

A co oznaczają wyświetlające się osoby na telefonie w czacie koło plusika „twoja relacja”?

Mario
Gość
Mario

Chcialbym zalozyc masengera na swoim telefonie ale zeby byl widoczny tylko na jednym innym numerze telefonu. Czy jest taka mozliwosc aby nikt ze znajomych z ksiazki tel. nie wiedzial ze mam masengera i nie wyswietlalo sie moim znajomyn na telefonach zadne info na ten temat ?

Karol
Gość
Karol

Wiadomość wyświetlona dziś o danej godzinie, dzień później pokazuje że wyświetlono dziś o 13:20

Jolanta
Gość
Jolanta

Co oznacza wiadomość 1 godzinę temu przy ikonce messenger u mojego znajomego. Czy jest możliwe przekazanie wiadomości do osoby, która usynęla naz że znajomych

Tomek
Gość
Tomek

Hej
Kolega ostatnio nspisal do mnie w nocy 3.30
Mialem zieloną kropkę 🙂
3.30 spalem
Rano Twierdzil ze bylem aktywny do 5.00 bo mial informacje rano jak sprawdzal o 8.00 (czemu nie odczytałem) ze aktywny 3 gidziny temu…
Wychodzi ze zielona kropka byla do 5.00
Troche sie obrazil. Telefon spał koło mnie 🙂

Maciej
Gość
Maciej

Mam pytanie.. Jedna osoba wylaczyla dla mnie czat to jest pewne bo.. nie widze jej ostatniej ktywnosci tylko napis messenger.. ale jak na messengerze wejde w dana osobe moge coś napisać.. noe probowalem nic wysyłać wiec nie wiem czy dojdzie ale tak jakby napisac mogę.. ale jak wejde na profil tej osoby na facebooku to okragłą ikonkę wiadomości mam szarą i nie mogę w nią wejśc .. czy to oznacza ze osoba zablokowala mozliwosc pisania.. ale w takim przypadku nie byloby tak ze nie mialbym mozliwosci nawet wpisania noc w oknie w messengerze?

anita
Gość
anita

wyslalam wiadomosc na messengera, zostala odczytana, ale ikonka przy tej wiadomosci to szare puste kulko ze znaczkiem w środku. czy ta osoba po przeczytaniu zaznaczyła tą wiadomość jako nie przeczytana, ale wtedy i tak by było, ze wiadomość jest dostarczona… czy to znaczy, ze messendzer nie jest połączony z internetem u tej osoby ?

Mania
Gość
Mania

Kto wie w jaki sposób są pozycjonowani znajomi proponowani do utworzenia grupy?
Tzn, od czego zależy kto jest na pierwszej, drugiej, trzeciej itd pozycji w zakładce,, utwórz grupę,,. Od czego zależy kto jest pierwszy Proponowany?

Wojciech
Gość
Wojciech

Przy ikonce messengera jest2, po otwarciu ta 2 jest przy zegarku w lewym dolnym rogu, o co tu chodzi

Marta
Gość
Marta

Witam mam problem z wysylaniem wiadomości. Zalozylam nowe konto gdyż do poprzedniego nie mogłam się zalogować a teraz gdy chcę wysłać wiadomość do osoby z którą pisalam na poprzednim koncie pojawia mi się komunikat numer telefonu został potwierdziny przez inne konto messenger….co mam zrobić?

Paulina
Gość

Nie pokazuje mi się ikonka pisania gdy ktoś do mnie pisze. Da się to jakoś włączyć?