Messenger, Facebook

Aplikacja Messenger umożliwia kontakt ze znajomymi, rodziną czy też przyjaciółmi. Działa jak przesyłanie SMS-ów, ale nie trzeba płacić za każdą wiadomość (wykorzystuje transmisję danych). Aplikacja pozwala na kontakt nie tylko ze znajomymi z Facebooka ale także z osobami ze swojej książki adresowej poprzez dodanie numeru telefonu. W związku z tym, że Messenger cieszy się dużą popularnością a nowych użytkowników wciąż przybywa, postanowiliśmy zebrać kilka podstawowych i przydatnych informacji, które być może sprawią, że od tej pory korzystanie z aplikacji będzie jasne i przejrzyste. Zapraszamy do lektury!

CZY TRZEBA MIEĆ FACEBOOKA ŻEBY KORZYSTAĆ Z MESSENGERA?

Nie stanowi to problemu – od dłuższego czasu można już korzystać z komunikatora wskazując wyłącznie swój numer telefonu komórkowego. Mając na uwadze jak dużym ułatwieniem to jest dla szerokiego grona osób (w końcu nie każdy musi mieć profil na FB!) zapraszamy do lektury artykułu, który pokazuje jak to zrobić krok po kroku https://jaklatwo.pl/jak-latwo-korzystac-z-messengera-bez-konta-na-facebooku/

CZY MOŻNA COFNĄĆ WYSŁANĄ JUŻ WIADOMOŚĆ?

Niestety nie można cofnąć już wpisanej i wysłanej wiadomości do drugiej osoby. W zależności od ustawień, odbiorca wiadomości może dostać powiadomienie na skrzynkę e-mail.

JAKI JEST STATUS WYSŁANEJ WIADOMOŚCI?

Przy wiadomościach przekazywanych za pomocą aplikacji Messenger, pojawiają się ikony powiadomień, mówiące nam o tym czy wiadomość została wysłana, dostarczona czy też przeczytana:

  •   puste kółeczko oznacza, że wiadomość jest w trakcie wysyłania,
  •  kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została wysłana,
  •  niebieskie kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została dostarczona,
  •  kółeczko z miniaturką zdjęcia osoby do której pisałeś oznacza, że wiadomość została odczytana.

DLACZEGO ZNAJOMI, KTÓRZY SĄ DOSTĘPNI NA MESSENGERZE NIE WYŚWIETLAJĄ SIĘ W ZAKŁADCE AKTYWNI?

Być może zaznaczyli opcję WYŁĄCZ CZAT. W takim przypadku wysłane do nich wiadomości będą do nich dostarczane ale nie będzie ich statusu widać na pasku AKTYWNI. Żeby to zrobić wystarczy,że wejdziesz w aplikację Messenger na swoim telefonie, klikniesz ikonę znajdującą się na dole ekranu a następnie wybierzesz opcję „Aktywni”. Użyj suwaka znajdującego się w górnej części strony i wyłącz czat. Wówczas osoby nie zobaczą koło Twojego imienia i nazwiska ikony zielonej kropki.

KILKA KONT NA MESSENGERZE?

Możesz dodać do 5 różnych kont i w prosty sposób przełączać się miedzy nimi. W zależności od urządzenia i systemu, na którym działasz procedura przełączania/dodawania nowego konta nieco różni się od siebie ale instrukcja dostępna pod tym adresem: https://www.facebook.com/help/messenger-app/1033919196669390?helpref=faq_content . Twoje hasło do Messengera jest takie samo jak do Facebooka!

UDOSTĘPNIAJ INNYM SWOJĄ LOKALIZACJĘ!

Jeżeli chcesz powiadomić innych o swoim aktualnym miejscu pobytu, możesz wysłać bieżącą lokalizację w aplikacji Messenger. Aby wysłać lokalizację wystarczy, że otworzysz konwersację z wybraną osobą, dotkniesz ikony  obok pola tekstowego na dole ekranu a następnie klikniesz na opcję „Lokalizacja” i wyślesz swoje położenie. Pamiętaj, że musisz zezwolić aplikacji Messenger na dostęp do informacji o lokalizacji Twojego urządzenia!


ZABLOKOWANO MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z APLIKACJI MESSENGER?

Na Facebooku obowiązują zasady mające na celu zapobiegania zachowaniom, które mogą zostać uznane za niewłaściwe ( nawet jeśli nie chciałaś zrobić nic złego). Blokady mają charakter tymczasowy- mogą trwać od kilku godzin do kilku dni i nie można ich samodzielnie usunąć. Aby uniknąć w przyszłości takich zachowań korzystaj z funkcji z mniejszą częstotliwością ( np. wysyłaj mniej wiadomości, nie odinstalowuj tak często aplikacji ze swojego telefonu). Może się także zdarzyć, że nie będziesz mógł wysyłać zaproszeń do grona znajomych. Powodem może być np. to, że wcześniejsze zaproszenia pozostały bez reakcji lub zostały oznaczone jako niepożądane. W przyszłości pamiętaj, aby wysyłać zaproszenia wyłącznie do osób, które znasz osobiście.

Więcej

https://www.facebook.com/help/151024075021791/

https://www.facebook.com/help/320587401313728?helpref=related

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca&hl=pl

https://pl-pl.messenger.com/

 

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
79 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments