Messenger to jeden z najbardziej popularnych komunikatorów, za pomocą którego możemy rozmawiać ze znajomymi i rodziną. Działa jak przesyłanie SMS-ów, ale nie trzeba płacić za każdą wiadomość ponieważ wykorzystywana jest transmisja danych. Można wymieniać się zdjęciami, filmami, naklejkami, dźwiękiem i różnymi plikami.

UWAGA! OD 27 GRUDNIA 2019 ROKU NIE MOŻNA JUŻ ZAŁOŻYĆ KONTA NA MESSENGERZE BEZ KONTA NA FACEBOOKU! Artykuł jednak zostawiamy – może kiedyś twórcy Facebooka wrócą do pomysłu odrębnej  aplikacji Messengera.

JEŚLI ZAŁOŻYŁEŚ/ZAŁOŻYŁAŚ KONTO NA FACEBOOKU NIE MUSISZ GO CAŁKOWICIE USUWAĆ. MOŻESZ JE DEZAKTYWOWAĆ (TYMCZASOWO ZAWIESIĆ)! WÓWCZAS NADAL MOŻNA KORZYSTAĆ Z APLIKACJI MESSENGER. Więcej info znajdziesz w naszej instrukcji: https://jaklatwo.pl/jak-latwo-usunac-konto-w-mobilnej-aplikacji-facebooka/ oraz filmiku na YouTube https://youtu.be/1p-D42O5sR0

Od dłuższego już czasu można korzystać z komunikatora wskazując wyłącznie swój numer telefonu komórkowego. Jest to duże ułatwienie dla szerokiego grona osób (w końcu nie każdy chce mieć profil na Facebooku!

Wraz z aktualizacją Messengera zmienił się sposób zakładania konta. W tym momencie na ekranie powitalnym nie znajdziemy opcji „Nie mam konta na Facebooku”. Teraz od razu trzeba podać numer telefonu i inne dane potrzebne do rejestracji. Te wszystkie kroki nie poskutkują utworzeniem konta na Facebooku. Jesteś ciekawy jak to teraz wygląda? Koniecznie przeczytaj nasz wpis do samego końca.

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę programu „Messenger”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom komunikator.
  2. Nie przestrasz się kolorów, które są identyczne jak te na Facebooku! Zostaniesz przeniesiony na stronę internetową. Podaj imię i nazwisko, datę urodzenia, hasło (musi składać się z co najmniej 6 znaków), numer telefonu oraz płeć. Wszystkie te kroki nie poskutkują utworzeniem konta na Facebooku! Kliknij na przycisk „Zarejestruj się”.
  3. Wpisz 5-cyfrowy kod weryfikacyjny, który otrzymasz na numer telefonu podany w trakcie rejestracji. Zatwierdź klikając na przycisk „Potwierdź”.
  4. Aby być łatwiej rozpoznawalnym, dodaj swoje zdjęcie profilowe. Możesz także zsynchronizować swoje kontakty bądź pominąć ten krok i zrobić to później.
  5. Gotowe! Zostaniesz przeniesiony do aplikacji Messenger bez konta na Facebooku. Jeśli chcesz korzystać z Facebooka musisz pobrać odrębną aplikację.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA POJAWIAJĄCE SIĘ W KOMENTARZACH POD WPISAMI

(#368)the action attempted has been deemed abusive or is otherwise disallowed. Taka informacja pojawia się w Messengerze gdy chce wysłać łapkę na powitanie. Co zrobić w takiej sytuacji?

błąd#368 – „Podjęto próbę działania uznaną za obelżywą lub w inny sposób niedozwoloną”. Oznacza to, że Facebook zablokował publikowane treści. Może się to zdarzyć, gdy wysyłasz dużą liczbę podobnych prywatnych wiadomości.

Facebook zablokował przejście do mojej strony oraz usunął post w którym widniał link. Pojawia się informacja że narusza standardy społeczności. Jak długo trwa blokada i jak można ją ściągnąć ?

Facebook nie lubi udostępniania na swojej platformie linków zewnętrznych (dotyczy to osi czasu na koncie prywatnym, na fanpage’u, w grupach i w wydarzeniach). Linki do stron www, blogów, sklepów online, YouTube’a to powiedzmy jego „konkurencja”. Facebook nie informuje, jaka ilość linków jest dozwolona. Chodzi o to, aby udostępniać je z umiarem oraz dodawać do linków krótką treść z opisem, czego link dotyczy.
Blokady mogą trwać od kilku godzin do kilkunastu dni. Samodzielnie nie można usunąć takiej blokady. Niestety trzeba czekać.

Zablokowano mi możliwość korzystania z aplikacji Messenger. Po jakim czasie blokada zostanie ściągnięta? 

Na Facebooku obowiązują zasady mające na celu zapobiegania zachowaniom, które mogą zostać uznane za niewłaściwe ( nawet jeśli nie chciałaś zrobić nic złego). Facebook podaje, że blokady mają charakter tymczasowy – mogą trwać od kilku godzin do kilku dni i nie można ich samodzielnie usunąć (z własnego doświadczenia i z informacji uzyskanych od innych osób wiem, że blokady mogą trwać dłużej bo do kilkudziesięciu dni, nawet 3-4 miesiące). Aby uniknąć w przyszłości takich zachowań należy korzystać z funkcji z mniejszą częstotliwością (np. wysyłaj mniej wiadomości, nie odinstalowuj tak często aplikacji Messenger ze swojego telefonu).

Nie mogę wysyłać zaproszeń o grona znajomych. Jak długo będzie trwać blokada?

Pamiętajmy aby wysyłać zaproszenia wyłącznie do tych osób, które znasz osobiście, np. do znajomych, rodziny, współpracowników lub kolegów i koleżanek z klasy. Posługuj się imieniem i nazwiskiem aby inni mogli wiedzieć z kim mają do czynienia. Czasami rozsyłanie dużej ilości wiadomości o jednakowej treści ( np. zaproszenia do różnych gier) może być uznane za spam. Blokada nałożona na Twoje konto może potrwać od kilku godzin do kilkudziesięciu dni, w zależności od sytuacji. Niestety w żadnym wypadku nie możemy znieść tej blokady. Powodem może być np. to, że wcześniejsze zaproszenia pozostały bez reakcji lub zostały oznaczone jako niepożądane.

Czy w momencie założenia profilu na Facebooku pojawia się drugie konto na Messengerze?

Jeżeli podczas zakładania konta na Facebooku użyłaś do rejestracji swojego numeru telefonu, to teoretycznie pierwotne konto na Messengerze (bez Facebooka) mogło połączyć się teraz z Facebookiem.

Po kliknięciu zakładki szukaj wyświetlają się „osoby”, „firmy”, „proponowanie”. Dlaczego w zakładce „osoby” wyświetlają się akurat takie kontakty? Czym to jest spowodowane? 

Ma na to wpływ wiele zmiennych. Są to znajomi, do których ostatnio wysłałaś wiadomość lub z którymi najczęściej się kontaktujesz, to osoby z którymi dzielisz się wspólnymi przyjaciółmi, osoby których profil często przeglądasz (lub ostatnio przeglądałaś). Pojawiają się w tym miejscu te kontakty z którymi dzielisz grupę lub lubisz tę samą stronę lub osoby, które ostatnio polubiły Twoją opublikowaną treść.

Przy próbie zainstalowania Messengera na ekranie telefonu pojawia się komunikat: Error #100 The parameter family_device_id is required? Nie można dokończyć procesu zakładania konta. Co to oznacza?

Założyłam konto na Messenger. Niestety już pierwszego dnia zostałam zablokowana, właściwie nie wiem, dlaczego. Gdy moje konto było weryfikowane (nie dostałam informacji jak długo to potrwa) co jakiś czas sprawdzałam, czy już działa i przez to zostałam zablokowana tymczasowo. Jak długo może trwać blokada?

Niestety Facebook rządzi się swoimi prawami. Wiele osób, które miało podobny problem bądź którym Facebook całkowicie wyłączył konto, otrzymywało po długim czasie wiadomość mailową od obsługi serwisu, w której tłumaczyli, że konto zostało zablokowane lub usunięte z powodu naruszenia standardów społeczności Facebooka. Może to być działanie pewnego algorytmu. Czasami Facebooku uznaje, że ktoś wstawia treści niezgodne z zasadami prywatności i blokuje dostęp do konta na kilkanaście dni (czasami czas wydłuża się do miesiąca). Innym razem serwis nakłada blokadę kliku dniową jeśli uzna, że wysłane treści to spam. Niestety na ten moment ciężko znaleźć jedną słuszną odpowiedź.

Błąd ten oznacza, że wymagany jest identyfikator urządzenia z rodziny parametrów. Należy odinstalować program i zainstalować starszą wersję Messengera. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym artykule, klikając w LINK.

Jaki jest status wysłanej wiadomości?

Przy wiadomościach przekazywanych za pomocą aplikacji Messenger, pojawiają się ikony powiadomień, mówiące nam o tym czy wiadomość została wysłana, dostarczona czy też przeczytana:

  •   puste kółeczko oznacza, że wiadomość jest w trakcie wysyłania,
  •  kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została wysłana,
  •  niebieskie kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została dostarczona,
  •  kółeczko z miniaturką zdjęcia osoby do której pisałeś oznacza, że wiadomość została odczytana.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Messenger
Messenger
Price: Free
Subskrybuj
Powiadom o
guest
153 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments