Messenger to jeden z najbardziej popularnych komunikatorów, za pomocą którego możemy rozmawiać ze znajomymi i rodziną. Działa jak przesyłanie SMS-ów, ale nie trzeba płacić za każdą wiadomość ponieważ wykorzystywana jest transmisja danych. Można wymieniać się zdjęciami, filmami, naklejkami, dźwiękiem i różnymi plikami.

UWAGA! OD 27 GRUDNIA 2019 ROKU NIE MOŻNA JUŻ ZAŁOŻYĆ KONTA NA MESSENGERZE BEZ KONTA NA FACEBOOKU! Artykuł jednak zostawiamy – może kiedyś twórcy Facebooka wrócą do pomysłu odrębnej  aplikacji Messengera.

JEŚLI ZAŁOŻYŁEŚ/ZAŁOŻYŁAŚ KONTO NA FACEBOOKU NIE MUSISZ GO CAŁKOWICIE USUWAĆ. MOŻESZ JE DEZAKTYWOWAĆ (TYMCZASOWO ZAWIESIĆ)! WÓWCZAS NADAL MOŻNA KORZYSTAĆ Z APLIKACJI MESSENGER. Więcej info znajdziesz w naszej instrukcji: https://jaklatwo.pl/jak-latwo-usunac-konto-w-mobilnej-aplikacji-facebooka/ oraz filmiku na YouTube https://youtu.be/1p-D42O5sR0

Od dłuższego już czasu można korzystać z komunikatora wskazując wyłącznie swój numer telefonu komórkowego. Jest to duże ułatwienie dla szerokiego grona osób (w końcu nie każdy chce mieć profil na Facebooku!

Wraz z aktualizacją Messengera zmienił się sposób zakładania konta. W tym momencie na ekranie powitalnym nie znajdziemy opcji „Nie mam konta na Facebooku”. Teraz od razu trzeba podać numer telefonu i inne dane potrzebne do rejestracji. Te wszystkie kroki nie poskutkują utworzeniem konta na Facebooku. Jesteś ciekawy jak to teraz wygląda? Koniecznie przeczytaj nasz wpis do samego końca.

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę programu „Messenger”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom komunikator.
  2. Nie przestrasz się kolorów, które są identyczne jak te na Facebooku! Zostaniesz przeniesiony na stronę internetową. Podaj imię i nazwisko, datę urodzenia, hasło (musi składać się z co najmniej 6 znaków), numer telefonu oraz płeć. Wszystkie te kroki nie poskutkują utworzeniem konta na Facebooku! Kliknij na przycisk „Zarejestruj się”.
  3. Wpisz 5-cyfrowy kod weryfikacyjny, który otrzymasz na numer telefonu podany w trakcie rejestracji. Zatwierdź klikając na przycisk „Potwierdź”.
  4. Aby być łatwiej rozpoznawalnym, dodaj swoje zdjęcie profilowe. Możesz także zsynchronizować swoje kontakty bądź pominąć ten krok i zrobić to później.
  5. Gotowe! Zostaniesz przeniesiony do aplikacji Messenger bez konta na Facebooku. Jeśli chcesz korzystać z Facebooka musisz pobrać odrębną aplikację.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA POJAWIAJĄCE SIĘ W KOMENTARZACH POD WPISAMI

(#368)the action attempted has been deemed abusive or is otherwise disallowed. Taka informacja pojawia się w Messengerze gdy chce wysłać łapkę na powitanie. Co zrobić w takiej sytuacji?

błąd#368 – „Podjęto próbę działania uznaną za obelżywą lub w inny sposób niedozwoloną”. Oznacza to, że Facebook zablokował publikowane treści. Może się to zdarzyć, gdy wysyłasz dużą liczbę podobnych prywatnych wiadomości.

Facebook zablokował przejście do mojej strony oraz usunął post w którym widniał link. Pojawia się informacja że narusza standardy społeczności. Jak długo trwa blokada i jak można ją ściągnąć ?

Facebook nie lubi udostępniania na swojej platformie linków zewnętrznych (dotyczy to osi czasu na koncie prywatnym, na fanpage’u, w grupach i w wydarzeniach). Linki do stron www, blogów, sklepów online, YouTube’a to powiedzmy jego „konkurencja”. Facebook nie informuje, jaka ilość linków jest dozwolona. Chodzi o to, aby udostępniać je z umiarem oraz dodawać do linków krótką treść z opisem, czego link dotyczy.
Blokady mogą trwać od kilku godzin do kilkunastu dni. Samodzielnie nie można usunąć takiej blokady. Niestety trzeba czekać.

Zablokowano mi możliwość korzystania z aplikacji Messenger. Po jakim czasie blokada zostanie ściągnięta? 

Na Facebooku obowiązują zasady mające na celu zapobiegania zachowaniom, które mogą zostać uznane za niewłaściwe ( nawet jeśli nie chciałaś zrobić nic złego). Facebook podaje, że blokady mają charakter tymczasowy – mogą trwać od kilku godzin do kilku dni i nie można ich samodzielnie usunąć (z własnego doświadczenia i z informacji uzyskanych od innych osób wiem, że blokady mogą trwać dłużej bo do kilkudziesięciu dni, nawet 3-4 miesiące). Aby uniknąć w przyszłości takich zachowań należy korzystać z funkcji z mniejszą częstotliwością (np. wysyłaj mniej wiadomości, nie odinstalowuj tak często aplikacji Messenger ze swojego telefonu).

Nie mogę wysyłać zaproszeń o grona znajomych. Jak długo będzie trwać blokada?

Pamiętajmy aby wysyłać zaproszenia wyłącznie do tych osób, które znasz osobiście, np. do znajomych, rodziny, współpracowników lub kolegów i koleżanek z klasy. Posługuj się imieniem i nazwiskiem aby inni mogli wiedzieć z kim mają do czynienia. Czasami rozsyłanie dużej ilości wiadomości o jednakowej treści ( np. zaproszenia do różnych gier) może być uznane za spam. Blokada nałożona na Twoje konto może potrwać od kilku godzin do kilkudziesięciu dni, w zależności od sytuacji. Niestety w żadnym wypadku nie możemy znieść tej blokady. Powodem może być np. to, że wcześniejsze zaproszenia pozostały bez reakcji lub zostały oznaczone jako niepożądane.

Czy w momencie założenia profilu na Facebooku pojawia się drugie konto na Messengerze?

Jeżeli podczas zakładania konta na Facebooku użyłaś do rejestracji swojego numeru telefonu, to teoretycznie pierwotne konto na Messengerze (bez Facebooka) mogło połączyć się teraz z Facebookiem.

Po kliknięciu zakładki szukaj wyświetlają się „osoby”, „firmy”, „proponowanie”. Dlaczego w zakładce „osoby” wyświetlają się akurat takie kontakty? Czym to jest spowodowane? 

Ma na to wpływ wiele zmiennych. Są to znajomi, do których ostatnio wysłałaś wiadomość lub z którymi najczęściej się kontaktujesz, to osoby z którymi dzielisz się wspólnymi przyjaciółmi, osoby których profil często przeglądasz (lub ostatnio przeglądałaś). Pojawiają się w tym miejscu te kontakty z którymi dzielisz grupę lub lubisz tę samą stronę lub osoby, które ostatnio polubiły Twoją opublikowaną treść.

Przy próbie zainstalowania Messengera na ekranie telefonu pojawia się komunikat: Error #100 The parameter family_device_id is required? Nie można dokończyć procesu zakładania konta. Co to oznacza?

Założyłam konto na Messenger. Niestety już pierwszego dnia zostałam zablokowana, właściwie nie wiem, dlaczego. Gdy moje konto było weryfikowane (nie dostałam informacji jak długo to potrwa) co jakiś czas sprawdzałam, czy już działa i przez to zostałam zablokowana tymczasowo. Jak długo może trwać blokada?

Niestety Facebook rządzi się swoimi prawami. Wiele osób, które miało podobny problem bądź którym Facebook całkowicie wyłączył konto, otrzymywało po długim czasie wiadomość mailową od obsługi serwisu, w której tłumaczyli, że konto zostało zablokowane lub usunięte z powodu naruszenia standardów społeczności Facebooka. Może to być działanie pewnego algorytmu. Czasami Facebooku uznaje, że ktoś wstawia treści niezgodne z zasadami prywatności i blokuje dostęp do konta na kilkanaście dni (czasami czas wydłuża się do miesiąca). Innym razem serwis nakłada blokadę kliku dniową jeśli uzna, że wysłane treści to spam. Niestety na ten moment ciężko znaleźć jedną słuszną odpowiedź.

Błąd ten oznacza, że wymagany jest identyfikator urządzenia z rodziny parametrów. Należy odinstalować program i zainstalować starszą wersję Messengera. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym artykule, klikając w LINK.

Jaki jest status wysłanej wiadomości?

Przy wiadomościach przekazywanych za pomocą aplikacji Messenger, pojawiają się ikony powiadomień, mówiące nam o tym czy wiadomość została wysłana, dostarczona czy też przeczytana:

  •   puste kółeczko oznacza, że wiadomość jest w trakcie wysyłania,
  •  kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została wysłana,
  •  niebieskie kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została dostarczona,
  •  kółeczko z miniaturką zdjęcia osoby do której pisałeś oznacza, że wiadomość została odczytana.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Messenger
Messenger
Price: Free
Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
170 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
4 miesięcy temu

Hej. Co oznacza informacja na messengerze na ikonie pokoju w czacie: „Pokój niedostępny” , „W tej chwili nie można dołączyć”?

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Dzień dobry bo mam konto na messengerze i chciałbym mieć konto na Facebooka jak to mam robić bo jak próbuję to mi wyskakuje że mam wejść aplikacje na messengerze jak to zrobić mogę wiedzieć?

trackback
5 miesięcy temu

dissertation crossword clue https://dissertationwriting-service.com/

trackback
6 miesięcy temu

williams interactive slots https://slotmachinegameinfo.com/

trackback
6 miesięcy temu

oceans of beauty slots https://www-slotmachines.com/

trackback
6 miesięcy temu
trackback
6 miesięcy temu

scatter slots naked https://beat-slot-machines.com/

trackback
6 miesięcy temu

calendar with time slots https://slot-machine-sale.com/

trackback
6 miesięcy temu

youtube slots 2022 vegas https://slotmachinesforum.net/

trackback
6 miesięcy temu
trackback
6 miesięcy temu
trackback
6 miesięcy temu

triple diamond slots https://candylandslotmachine.com/

trackback
6 miesięcy temu
trackback
6 miesięcy temu

slots plus bonus codes https://2-free-slots.com/

trackback
6 miesięcy temu

sado masoicsm gay dating site https://speedgaydate.com/

trackback
6 miesięcy temu

chat de gay usa https://gaytgpost.com/

trackback
6 miesięcy temu

gay nsa dating ratings https://gaypridee.com/

trackback
6 miesięcy temu
trackback
6 miesięcy temu

2agreements

Zbigniew
Zbigniew
6 miesięcy temu

nie rozumiem, że przy pobieraniu messengera są takie trudności, byto to skomplikowane dla starszej osoby. Nie działa mi messenger na facebooku.

janusz
janusz
1 rok temu

nie mogę się zalogować na messengerze bo facebook nie chce mnie dopuścić a ja chcę się od niego uwolnić.Zabrali mi wszystko co miałem a najważniejsze to były gry taki jest facebook.

Krystian Broniszewski
Krystian Broniszewski
1 rok temu

Czy nie sądzisz iż jest to troche wprowadzanie w błąd? „jak korzystać z messengera bez konta na fb” – jednakże mimo wszystko w tutorialu pokazujesz iż i tak należy konto utworzyć!

Iga
Iga
1 rok temu

Mój fb jest dezaktywowany ale korzystam z messengera. Chciałabym wstawić swoją relacje na komunikator ale ona nikomu się nie wyświetla, widzę ja tylko ja. Jak to zmienić?

gtee
gtee
1 rok temu

bzdura nie wiem po co dodajecie takie tematy.konto zalozone na messenger jak i tak znajduje sie na fb to po co to wszystko

Pati
Pati
1 rok temu

Jak mogę zmienić numer telefonu na mesengerze

Anna Malicka
Anna Malicka
2 lat temu

Witam.
Zaprosiłam osobę do kontaktu na Messengerze bez Facebooka i nie widzę że ta osoba jest dostępna..

Damian
Damian
2 lat temu

VPN jest najlepszy lekiem na ban ja korzystam Z VPN i nie mam bana chociaż jestem konkretny i jak mi się coś nie
podoba to mówię od razu i nie cackam się

Julia
Julia
2 lat temu

Cześć! Moja mama posiada konto na messengerze, na które logowała się numerem telefonu. Ostatnio zmieniła telefon i po wprowadzeniu dobrego loginu i hasła, zaznaczeniu, że nie zmieniła numeru telefonu, w kolejnym etapie po wpisaniu numeru na który powinien przyjść kod pokazuje się komunikat service temporarily unavailable (#2). Przy próbie logowania na innym telefonie (np. moim) wszystko jest OK. Bardzo proszę o jakąś wskazówkę, może jakieś ustawienia w telefonie mają na to wpływ?

Marta
Marta
2 lat temu

Chciałam założyć messeenger córce ale po rejestracji wyskoczył błąd niestety nie możemy przetworzyc twojej rejestracji i nie mogę już zarejestrować się kolejny raz.

Maja
Maja
2 lat temu

Cześć. Założyłam messengera prawdopodobnie na numer telefonu. Piszę prawdopodobnie, ponieważ za pierwszym razem wpisania email nie chciało mi utworzyć konta, bo był problem z zasięgiem. Za chwilę wpisywałam numer telefonu. W końcu się udało, ale nie wiem czy zapamiętało email czy nr. tele. Nie pamiętam również czy wtedy do założenia konta podawałam datę urodzenia. Teraz chciałam założyć konto na fb, wpisałam to samo imię i nazwisko, i hasło co na MSN. W celu weryfikacji wysłałam jeszcze zdjęcie. Niestety zablokowali mi konto. Teraz w celu weryfikacji chcą, żebym przesłała jakiś dowód tożsamości ze zdjęciem i datą urodzenia. Niestety nie podaję prawdziwej… Czytaj więcej »

twój stary
twój stary
2 lat temu

gówno prawda

Ewa
Ewa
2 lat temu

Niestety w filmiku te nowe założenie konta mesengera bez FB jest bzdura gdyż konto się z automatu zakłada. Sprawdzone

Iwona
Iwona
2 lat temu

Witam. Mam problem. Mam messangera zainstalowanego przez nr telefonu. Kupilam sobie nowy telefon i na nim chcialam sie zalogowac i tu jest problem bo ciagle mi pokqzuje bledne haslo. Nawet kod potwierdzajacy i zmiana hasla nie pomagaja. Co robic

Ania
Ania
2 lat temu

Cześć, nie mogę wysyłać wiadomości na Messengerze otrzymuję komunikat, że numer telefonu został potwierdzony przez inne konto Messengera nie możesz inicjować wątków z osobami które nie mają Cię w kontaktach ☹️

Marta
Marta
2 lat temu

witam
moj maz pierwszy raz zaklada messengera bez konta na facebook i po wpisaniu numeru telefonu , hasla, kodu przyslanego na numer telefonu wyskakuje komunikat ze zalogowac na ta osobe (profil jakiejs osoby na facebook) , a ta osoba jest zupelnie obca nie wiadomo kto to . Pozniej wyskakuje komunikat zeby zalogowac sie przez facebook ale on nie chce miec konta tam . I moje pytanie czy mozna zalozyc konto czy nie na messenger oraz dlaczego wyskakuje profil jakiejs osoby na facebook?

artur
artur
2 lat temu

hej, mam problem córka poprzednio miała konto na messenger a w nim kontakt znajomy tata, mogliśmy sobie wysyłać różne rzeczy, niestety uszkodziła sobie telefon i po naprawie go, gdy ponownie chciała zalogować się na konto to zapomniała hasła, więc założyła konto na numer telefonu i jakieś tam hasło, w poprzedniej wersji nazwa użytkownika miała adres e mail oraz hasło, w obecnej chwili nie mogę jej znaleźć w moim messenger lite, córka również nie może mnie znaleźć po zdjęciu profilowym do messengera, dodaję że konta mamy aktywne i możemy pisać, wysyłać do wspólnych znajomych a do siebie nie, nie mamy siebie… Czytaj więcej »

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Witam
Po zainstalowaniu meesangera otwiera się okno do logowania. Brak procedury konfiguracyjnej opisanej powyżej. Konto nie było zakładane. Co można z tym zrobić? Proszę o kontakt.

Dorota
Dorota
2 lat temu

Witam mam problem z odzyskaniem konta na messengerze ,mam założony na numer telefonu i nie mogę się zalogować .podaje wszystkie dane i proszę o pilny kontakt w tej sprawie .

Jakubek
Jakubek
2 lat temu

w aktualnej wersji messenger po niema startowej strony z wyborem czy posiadam konto facebook czy nie. po kliknięciu w utwórz konto przekierowuje mnie na stronę facebooka w celu założenia konta faceboook…
zna ktoś rozwiązanie

Mercedes
Mercedes
2 lat temu

Witam może ktoś wie, jak z powrotem odzyskać kontakt w messengerze po ignorancji dzięki

Gaba
Gaba
2 lat temu

Witam.Jak ściągam messengera na drugim tel(ale to samo konto Google) to odrazu wyskakuje mi facebook.A chce założyć na ten drugi nr tel też bez facebooka.Co zrobić?

Beata
Beata
2 lat temu

Mam problem. Próbowałam mamie na nowym telefonie zamontować messenger bez FB. Przeszłam przez logowanie a na końcu czekała mnie informacja o błędzie (chyba 100). Próbowałam 3 razy. Teraz jak chce stworzyć nowe konto messenger od razu przerzuca mnie na logowanie Fb – od razu imię i nazwisko, data urodzenia… Nadal nie chce FB – tylko messenger.Co robić?

Piotr
Piotr
2 lat temu

Witam. Ja również ponawiam pytanie kilku poprzedników – co zrobić w przypadku chęci zmiany numeru telefonu na który został założony Messenger bez konta na Facebooku, na nowy??? Pozdrawiam

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Hej, po ściągnięciu i zainstalowaniu Messengera domaga się od razu podania e-maila. I hasła. Kiedyś miałem konto na Facebooku, skasowałem. Teraz nie mam możliwości zainstalowania Messengera jak to jest pokazane na drugim zdjęciu w pierwszym kroku

Paulina
Paulina
2 lat temu

Witam!
Miałam założonego messengera bez konta na facebooku ale wczoraj postanowiłam załozyc konto na facebooku i mam tez automatycznie 2 konto na messengerze i nie moge zalogowac sie do tego wczesniejszego messengera. Miałam tam ważne informacje czy jest możliwość ze tamto konto mi sie usunęło/nadpisało? Bardzo prosze o odpowiedź

brn
brn
2 lat temu

kiedy chce się zalogować wprowadzam swój numer telefonu i hasło
po czym messenger stwierdza ze logowalem sie z innego telefonu na ten numer i wymaga aktualizacji lub potwierdzenia
kiedy wprowadzam państwo i numer
i jakimś cudem uzyska kod
nie przychodzi mi nawet cień smsa
a jezeli na samym początku weryfikacji wprowadzę numer telefonu ze spacjami wyświetla sie komunikat service temporarily unavailable

Mirella Kozarzewska
Mirella Kozarzewska
2 lat temu

(#368)the action attempted has been deemed abusive or is otherwise disallowed
to mi wyskakuje w messengerze gdy chce wysłac łapke na powitanie.bardzo prosze o pomoc jest to messenger bez fb
a i mam 2 nr tel w smartfonie

Gość 1
Gość 1
2 lat temu

po zmianie telefonu na nowy nie mogę zalogować się do konta na messenger (bez Fb)
Po próbie logowania oraz potwierdzeniu ze to nadal jest mój numer telefonu pojawia się komunikat
Service temporarilyly unavailable (2)

Gość 1
Gość 1
2 lat temu

Witam mam problem z zalogowaniem się do Messengera, zmieniłam telefon i mam teraz problem. Nie mam Facebooka tylko sam Messenger. pomimo odinstalowania messengera ze starego telegonu pojawia się komunikat
service temporarily unavailable (2)
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Michał
Michał
2 lat temu

Ja z kolei mam takie pytanie :

Co w sytuacji, gdy założyłem konto na messengerze z numerem, którego przestałem używać i który to po pewnym czasie staje się nieaktywny, potem trafia do puli numerów wolnych, następnie ktoś ten numer otrzymuje ze starteru lub w salonie. Czy taki profil jest dalej aktywny, a nowy właściciel numeru może zalogować się bez problemu na to konto ? Co robić w takim przypadku ?

Pozdrawiam.