maps.me

MAPS.ME to aplikacja z darmowymi mapami offline czyli takimi, które nie wymagają połączenia z Internetem. Brzmi dobrze? 😉 Program pozwala na wyszukiwanie określonych miejsc, pobieranie map czy udostępnianie bieżącego położenia. Aplikacja może służyć także jako nawigacja samochodowa i piesza w dowolnym miejscu na świecie. Według nas aplikacja to świetna alternatywa do znanych wszystkim Mapom Google i rewelacyjna nawigacja w szczególności do turystyki pieszej i rowerowej. Jeśli chciałbyś przetestować MAPS.ME ale nie wiesz od czego zacząć to skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Pobierz program na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „Maps.me”. Następnie po wybraniu z listy programu, który Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Wróć do pulpitu swojego urządzenia i otwórz aplikację „MAPS.ME”. Wyraź zgodę na warunki użytkowania i politykę prywatności, klikając na przycisk „Accept and Continue” (Zaakceptuj i kontynuuj). Następnie zezwól aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji swojego urządzenia oraz na uzyskiwanie dostępu do zdjęć i plików multimedialnych zapisanych na telefonie. Jest to niezbędne aby pobierać mapy, sprawdzać miejsca i ruch drogowy w swojej okolicy oraz aby móc korzystać z nawigacji.
  3. Po otwarciu aplikacji automatycznie pobiorą się mapy ściśle związane z Twoją aktualną lokalizacją. Oczywiście jeśli nie jesteś zainteresowany możesz przerwać pobieranie klikając na ikonę krzyżyka.
  4. Przed korzystaniem z aplikacji, należy pobrać mapę interesującego Ciebie kraju i to całkowicie za darmo. Jeśli nie masz zbyt dużo pamięci na swoim telefonie możesz pobrać mapę jedynie danego regionu/województwa/miasta. W tym celu kliknij na ikonę trzech poziomych kresek, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu a następnie z rozwijanego menu przejdź do zakładki „Pobierz mapy”. Pamiętaj aby zrobić to jeszcze przed wyjazdem za granicę aby już na miejscu korzystać z nich offline.
  5. Wyszukiwanie konkretnych punktów na mapie jest naprawdę banalnie proste. Kliknij na ikonę lupki, znajdującej się w lewym, dolnym rogu ekranu a następnie w wyszukiwarce wpisz konkretny adres, nazwę miejsca bądź też skorzystaj z różnych kategorii (hotel, parking, atrakcje turystyczne, szpital, bankomat itd.). Baza jest naprawdę duża, dlatego możesz mieć pewność, że bez trudu zaprowadzi Ciebie do celu. Rozpocznij nawigację do wyznaczonego miejsca, klikając na przycisk „Droga do”. U góry ekranu pojawią się ikony nawigacji (pieszo, samochodem, rowerem). Podczas jazdy rowerem lub w trakcie chodzenia, aplikacja pokazuje profil wysokościowy trasy.
  6. Możesz udostępnić swoją lokalizację innym osobom za pomocą np. komunikatora WhatsApp, Messenger bądź wysyłając wiadomość mailową lub SMS. Wystarczy kliknąć na ikonę trzech poziomych kresek, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu a następnie z rozwijanego menu wybrać opcję „Udostępnij aktualne położenie”.
  7. Dzięki aplikacji MAPS.ME możesz łatwo i szybko wyszukać interesujących Ciebie noclegów. Wystarczy kliknąć na ikonę trzech poziomych kresek, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu a następnie z rozwijanego menu przejść do opcji „Znajdź hotel na mapie”. Wyświetlą się Tobie wszystkie znalezione obiekty. Wybierz ten, którym jesteś najbardziej zainteresowany. Możesz skorzystać z nawigacji klikając na ikonę  „droga do” bądź też dokonać rezerwacji hotelowych przez Booking.com bezpośrednio z aplikacji. Możesz także skorzystać z różnego rodzaju filtrów, dzięki którym określisz m.in.: datę zameldowania i datę wyjazdu, przedział cenowy ( tyle ile jesteś w stanie zapłacić za jedną noc) czy rodzaj obiektu ( hotel, apartament, hostel, pensjonat, kwatery prywatne, itd.).

A Ty podzielasz naszą opinię ? 🙂

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ROBERT
ROBERT
5 miesięcy temu

Jak zapisać ślad wędrówki na MapasMe?

trackback
7 miesięcy temu

dissertation writing services mumbai https://helpon-doctoral-dissertations.net/

trackback
7 miesięcy temu

doctor of health science no dissertation https://dissertations-writing.org/

trackback
7 miesięcy temu

ed d dissertation topics https://help-with-dissertations.com/

trackback
7 miesięcy temu

cultural studies dissertation help https://buydissertationhelp.com/

trackback
7 miesięcy temu

mobile deluxe slots https://slotmachinegameinfo.com/

trackback
7 miesięcy temu
trackback
7 miesięcy temu

free fun slots no download https://411slotmachine.com/

trackback
7 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu

dancing drums free slots https://slotmachinesworld.com/

trackback
8 miesięcy temu

virtual strip slots https://candylandslotmachine.com/

trackback
8 miesięcy temu

gay dating controlling macho https://speedgaydate.com/

trackback
8 miesięcy temu

gay online webcam chat free https://gaytgpost.com/

trackback
8 miesięcy temu

3decorating

gienek
gienek
1 rok temu

Jak mogę w aplikacji Maps.Me uruchomić głos.

Włodzimierz
Włodzimierz
1 rok temu

Jak mogę w aplikacji maps.me skasować mapę regionu, która już mi nie jest potrzebna?