iphone mms ios

Włączenie możliwości wysyłania i odbierania multimedialnych wiadomości (tzw. MMS-ów) w systemie iOS (dla telefonów iPhone) jest bardzo łatwe! Jakkolwiek z uwagi na konieczność wprowadzenia ustawień specyficznych dla konkretnych operatorów telefonii komórkowej, może czasami nastręczać drobnych trudności. W poniższej instrukcji krok po kroku przedstawione jest w jaki sposób włączyć możliwość obsługi MMS dla operatorów: Play, Plus, T-Mobile oraz Orange. Inna sieć? – Sprawdź w naszym artykule ustawienia dla takich operatorów jak Heyah, Plus, Virgin czy Lajt!

 1. Należy odblokować telefon (iPhone) oraz kliknąć ikonę „Ustawienia”.
   .
 2. Należy wejść w opcję „Sieć komórkowa”.
 3. Należy włączyć opcję: „Dane sieci komórkowej” oraz „Włącz LTE” (lub może występować opcja „Włącz 3G”). Następnie należy wejść w opcję „Sieć komórkowa danych”
 4. W menu „Sieć komórkowa danych” musimy uzupełnić cztery pola. Wartości poszczególnych pól są specyficzne dla różnych operatorów sieci komórkowych

  PLAY
  APN:mms
  MMSC:http://mmsc.play.pl/mms/wapenc
  PROXY MMS:10.10.25.5:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  PLUS GSM
  APN: mms
  MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
  PROXY MMS: 212.2.96.16:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  W przypadku iPhone Xr oraz iPhone Xs nie zmniejsza się rozmiar wysyłanego zdjęcia, dlatego jeśli powyższe dane nie poskutkują w polu ” maks. wielkość MMS” wpisujemy: 9437184
  T-MOBILE
  APN: mms
  MMSC: mms/servlets/mms
  PROXY MMS: 13.158.194.226:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
  ORANGE
  APN: mms
  MMSC: mms.orange.pl
  PROXY MMS: 192.168.6.104:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
 5. Po wprowadzeniu nowych ustawień możemy wrócić do głównego ekranu wciskając przycisk HOME. W niektórych przypadkach należy ponownie uruchomić telefon aby wprowadzone zmiany odniosły efekt.

Słowniczek

mms – rozszerzenie możliwości krótkiej wiadomości tekstowej, tj. SMS o możliwość wysyłania obrazów i dźwięków. Obecnie prawie każdy telefon posiada możliwość wysyłania oraz odbierania wiadomości MMS. Więcej informacji: wikipedia

iOS – system operacyjny używany w urządzeniach produkcji firmy Apple. Więcej informacji: wikipedia

przycisk HOME – przycisk powrotu do menu głównego w systemie iOS.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
63 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Halina
Halina
2 miesięcy temu

To teraz podpytam , od chwili kupna, zniekształcony głos , to zanika , chropawy , czyściłam mikrofon-lepiej , zgłaszam głośnoośc na maksa, przy uchu lewym lepiej , , macie patent czy to jest taka uroda , jakość głosu poniżej średniej , najgorszy telefon !! jak dotąd

Halina
Halina
2 miesięcy temu

zmieniłam wielkośc pliku z 30… na 9… tak jak piszą inni i zresetowałam i Bingo !! MMsy mogę wysyłać

franciszek
franciszek
6 miesięcy temu

mimo wszelkich prob po wyslaniu zdjecia ciagle przychodzi powiadomienie o niewyslaniu zdjecia oraz rada by sprobowac ponownie.dodam ze w ustawieniach punktow dostepu nie ma wielkosci mms, nie ma takiej rubryki.

Klaudia
Klaudia
7 miesięcy temu

u mnie na iphone 8 w plusie poszło, bez konieczności resetowania- wielkie dzięki:)

Magda
Magda
8 miesięcy temu

Iphone 8 i nie zadziałało…:( dalej nie wysylam mmsów:(

Marek
Marek
10 miesięcy temu

Ja też przez długi czas nie mogłem wysłać MMSów nawet po wprowadzeniu parametrów.
Należy zrestartować telefon !!!, mi to pomogło

Tomek
Tomek
11 miesięcy temu

Czesc! Mam iphone 7 i rowniez nie moglem wysylac MMSow na telefony inne niz Jabłka. Mogłem je tylko odbierac. Nizej ludzie pisza o zmianach max wielkosci MMSa. Ja poczatkowo zgodnie z instrukcja Plusa mialem 307200. Skasowalem to i zostawilem pole puste. Mi to POMOGŁO 🙂 !

wojtek
wojtek
11 miesięcy temu

witam, mam iphone 7 w plusie i nie dam rady wysylac mms , kombinuje jak tylko mozna ale efekty sa zadne, prosze pomoc

Amelia
Amelia
11 miesięcy temu

Hej, mam IP 6s i działa:) dzięki!

Paula
Paula
1 rok temu

Witam,
W moim Iphone 11 nadal problem z wysyłaniem mms- mimo, że zmniejszyłam wiekość.
Proßba o pomoc jak ugryźć ten temat.

Pola
Pola
1 rok temu

Pomoglo w iphone 11pro w plusie – bardzo dziekuje!!

Jordan
Jordan
1 rok temu

Dzięki wielkie – pykło od razu – iPhone 7+ w Plusie

Zdzisław
Zdzisław
1 rok temu

Małaq rzecz a cieszy. Byliście bardzo pomocni. Wystarczyło zmiejszyć wielkość mms-ów w iphonie 11 i już wszystko działa. Dziękuję Zdzisław J.

Ewelina
Ewelina
1 rok temu

Hej. Mam iphona8 sieć plus . Stosowałam wszystkie podpowiedzi i nadal nie mogę wysłać mms . O co z tym chodzi ..

Lily
Lily
1 rok temu

Cześć. Mam iPhone’a 6s plus i jestem z Plusa. Niestety, nie działa :(((

Roksana Strzemszak
Roksana Strzemszak
2 lat temu

Wpisuje wszystko zgodnie z instrukcją, a potem zmieniłam tą wielkość tak jak piszecie. Telefon wyłączyłam/włączyłam i teraz nagle da się mms wysyłać, a za chwile mam już problem nie da się i tak wkółko. IPhone XS MAX

karol szczygielski
2 lat temu

.

Agata
Agata
2 lat temu

Mam problem z Iphonem Xs Max, jestem w sieci Premium Mobile, po wpisaniu wszystkich danych sieci komórkowej mogę wysyłać MMSy do iPhonów ale do innych telefonów już nie. Próbowałam różnych wielkości wiadomości i niestety nic nie pomaga. Gdy wpisałam wielkość 9437184 wiadomość ładuje się jakby do połowy i znowu wyskakuje informacja o niewysłanej wiadomości, proszę o pomoc.

gerard
gerard
2 lat temu

Witam, dla posiadających iPhone 11 u mnie nie zadziałała żadna wielkość wiadomości podana wcześniej i byłem mocno wkurzony więc spróbowałem inną wielkość i tak wielkość wiadomości zastosowana to 614432. Działa przy wysyłaniu pojedynczych zdjęć oraz dwóch, poszło też do kilku odbiorców jedno zdjęcie więc jest postęp. Może to komuś coś pomoże.

Magda
Magda
2 lat temu

czy w iP 11 są jakieś inne wielkości potrzebne? mms wysyła mi się na nich tylko do centrum mms, nie normalnie w wiadomościach (jestem w sieci plus)

ANNA
ANNA
2 lat temu

witam zrobiłam krok po kroku odbierac mms moge lecz nie moge wysyłac co jest?

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Proszę o pomoc. Chcę skonfigurować mms w I-Phone 5s niestety nie działa. Mam internet, strony śmigają, mms nie mam. Restartowałem telefon. Nadal nic. Jak wchodzę w sieć komórkową, nie mam nawet mms. Mam dośc, bo mam masę mms od ludzi, ale do mnie nie docierają. Telefon jest w orange.

Janek
Janek
2 lat temu

Ha! W końcu coś pomogło. Mojej mamie zablokowało po aktualizacji wysyłanie MMS. Próbowałem wszystkiego. Oczywiście w tych ustawieniach też zmieniałem parametry wg operatora. Jednak nikt nie podał proxy i wielkość była nieodpowiednia. Ta zmiana wystarczyła. Wielkie dzięki :*

Magda
Magda
2 lat temu

Witam, nie mogę dodać konfiguracji mms, mam tylko hotspot oraz dane sieci. Nie mam konfiguracji mms, żeby wprowadzić powyższe dane . Mój operator to Tmobile, nie mogę wysyłać ani odbierać mms w iPhonie 8 plus proszę o pomoc 🙂

Agata
Agata
2 lat temu

Witam, nie mogę dodać konfiguracji mms, mam tylko hotspot oraz dane sieci. Nie mam konfiguracji mms, żeby wprowadzić powyższe dane ..

Szmon
Szmon
2 lat temu

korzystam z Modelu X i mam pytanko jak zrobić żeby odbierać MMS i wysłać bez włączania sieci komórkowej >

Żaneta
Żaneta
3 lat temu

Teraz już mogę wysyłać mms, wszystko bez problemu działa, musiałam wyłączyć i włączyć telefon. Polecam !!

Zuzia
Zuzia
3 lat temu

Pobierane są za to jakieś opłaty w plus?

Monia
Monia
3 lat temu

Pomimo postępowania zgodnie z instrukcją powyżej, a w późniejszym czasie przy braku efektów usunięcie rozmiaru mma lub wklejenie rozmiaru 9437184, na moim IPhonie xs nie mogę nadal wysyłać mma. LTE jest włączone i dane sieci komórkowej również.

monika
3 lat temu

Jak wchodze w dane sieci komórkowej to mam tylko dane sieci komórkowej i hotspot osobisty , brakuje mi mi tęgi mms ! wie kto jak to zmienic ?

Jakub
Jakub
3 lat temu

Wszystko działa polecam

Kingu
Kingu
3 lat temu

Mam iphona 7, jestem w nju. W ustawieniach „dane sieci komórkowej” jest tylko pozycja „dane sieci komórkowej” i „hotspot osobisty”, nie ma mms. Żeby wysłać lub odebrać mmsa, muszę włączyć transfer danych, o ile przy wysyłaniu nie jest to jakiś problem, o tyle gdy transfer jest wyłączony mms nie dojdzie, nie przychodzi też żadna wiadomość, że mms jest do pobrania, żadnego znaku, że wisi i czeka na odbiór, w związku z tym, całymi dniami mogę nie wiedzieć, że ktoś mi coś wysłał 🙁 POMOCY 🙁

Mario
Mario
3 lat temu

Mam idhona xs i niestety to rozwiązanie nie pomaga
Dzwoniłem na infolinie plusa kazali zrobić to samo i nic
Czy ktoś ma pomysł co jeszcze można zrobić?? By chodziły masy??