iphone mms ios

Włączenie możliwości wysyłania i odbierania multimedialnych wiadomości (tzw. MMS-ów) w systemie iOS (dla telefonów iPhone) jest bardzo łatwe! Jakkolwiek z uwagi na konieczność wprowadzenia ustawień specyficznych dla konkretnych operatorów telefonii komórkowej, może czasami nastręczać drobnych trudności. W poniższej instrukcji krok po kroku przedstawione jest w jaki sposób włączyć możliwość obsługi MMS dla operatorów: Play, Plus, T-Mobile oraz Orange. Inna sieć? – Sprawdź w naszym artykule ustawienia dla takich operatorów jak Heyah, Plus, Virgin czy Lajt!

 1. Należy odblokować telefon (iPhone) oraz kliknąć ikonę „Ustawienia”.
   .
 2. Należy wejść w opcję „Sieć komórkowa”.
 3. Należy włączyć opcję: „Dane sieci komórkowej” oraz „Włącz LTE” (lub może występować opcja „Włącz 3G”). Następnie należy wejść w opcję „Sieć komórkowa danych”
 4. W menu „Sieć komórkowa danych” musimy uzupełnić cztery pola. Wartości poszczególnych pól są specyficzne dla różnych operatorów sieci komórkowych

  PLAY
  APN:mms
  MMSC:http://mmsc.play.pl/mms/wapenc
  PROXY MMS:10.10.25.5:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  PLUS GSM
  APN: mms
  MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
  PROXY MMS: 212.2.96.16:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  W przypadku iPhone Xr oraz iPhone Xs nie zmniejsza się rozmiar wysyłanego zdjęcia, dlatego jeśli powyższe dane nie poskutkują w polu ” maks. wielkość MMS” wpisujemy: 9437184
  T-MOBILE
  APN: mms
  MMSC: mms/servlets/mms
  PROXY MMS: 13.158.194.226:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
  ORANGE
  APN: mms
  MMSC: mms.orange.pl
  PROXY MMS: 192.168.6.104:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
 5. Po wprowadzeniu nowych ustawień możemy wrócić do głównego ekranu wciskając przycisk HOME. W niektórych przypadkach należy ponownie uruchomić telefon aby wprowadzone zmiany odniosły efekt.

Słowniczek

mms – rozszerzenie możliwości krótkiej wiadomości tekstowej, tj. SMS o możliwość wysyłania obrazów i dźwięków. Obecnie prawie każdy telefon posiada możliwość wysyłania oraz odbierania wiadomości MMS. Więcej informacji: wikipedia

iOS – system operacyjny używany w urządzeniach produkcji firmy Apple. Więcej informacji: wikipedia

przycisk HOME – przycisk powrotu do menu głównego w systemie iOS.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
1 rok temu

Mam idhona xs i niestety to rozwiązanie nie pomaga
Dzwoniłem na infolinie plusa kazali zrobić to samo i nic
Czy ktoś ma pomysł co jeszcze można zrobić?? By chodziły masy??

Administrator
Odpowiedz do  Mario
1 rok temu

Drogi Mario,

zweryfikowaliśmy informację dostępne ntt na stronach operatora Plus oraz innych stronach w Internecie. Niestety problem nie działających poprawnie mms-ów był wielokrotnie zgłaszany przez użytkowników tego operatora (plus + iphone). Jakkolwiek. Spróbuj usunąć (pozostawić puste) pole „maksymalna wielkość mms” – niektórzy z użytkowników zgłaszają, że skutecznie rozwiązuje to problem z odbieraniem / wysyłaniem MMS. Daj znać jak poszło, Powodzenia!

monia
monia
Odpowiedz do  Kamila
1 rok temu

Postąpiłam zgodnie ze wszystkimi onstrukcjami po kolei ale nic niezadzialalo.

Ewa
Ewa
Odpowiedz do  Kamila
1 rok temu

Ustawienie większego rozmiaru poskutkowało w xr

Kingu
Kingu
1 rok temu

Mam iphona 7, jestem w nju. W ustawieniach „dane sieci komórkowej” jest tylko pozycja „dane sieci komórkowej” i „hotspot osobisty”, nie ma mms. Żeby wysłać lub odebrać mmsa, muszę włączyć transfer danych, o ile przy wysyłaniu nie jest to jakiś problem, o tyle gdy transfer jest wyłączony mms nie dojdzie, nie przychodzi też żadna wiadomość, że mms jest do pobrania, żadnego znaku, że wisi i czeka na odbiór, w związku z tym, całymi dniami mogę nie wiedzieć, że ktoś mi coś wysłał 🙁 POMOCY 🙁

Robert
Robert
Odpowiedz do  Kamila
1 rok temu

Ja na swoim X nie moge wpisac parametrow mms tj apn etc. APN mam wpisane internet, a ponizej sa jedynie pozycje uzytkownik i haslo. Innych o l do wpisania nie ma. A problem mam jak poprzednik czyli mmsy tylko przy wlaczonym transferze danych dzialaja.

Krystyna
Krystyna
Odpowiedz do  Kamila
9 miesięcy temu

Mam iPhone 7 i mam również ten sam problem. Korzystam z sieci Virgin . wszystko mam ustawione wg instrukcji, zwiększoną ilość znaków i nadal nic. Może masz jeszcze jakiś pomysł ?

Jakub
Jakub
1 rok temu

Wszystko działa polecam

monika
1 rok temu

Jak wchodze w dane sieci komórkowej to mam tylko dane sieci komórkowej i hotspot osobisty , brakuje mi mi tęgi mms ! wie kto jak to zmienic ?

Monia
Monia
1 rok temu

Pomimo postępowania zgodnie z instrukcją powyżej, a w późniejszym czasie przy braku efektów usunięcie rozmiaru mma lub wklejenie rozmiaru 9437184, na moim IPhonie xs nie mogę nadal wysyłać mma. LTE jest włączone i dane sieci komórkowej również.

Zuzia
Zuzia
1 rok temu

Pobierane są za to jakieś opłaty w plus?

Żaneta
Żaneta
1 rok temu

Teraz już mogę wysyłać mms, wszystko bez problemu działa, musiałam wyłączyć i włączyć telefon. Polecam !!

Szmon
Szmon
9 miesięcy temu

korzystam z Modelu X i mam pytanko jak zrobić żeby odbierać MMS i wysłać bez włączania sieci komórkowej >

Agata
Agata
9 miesięcy temu

Witam, nie mogę dodać konfiguracji mms, mam tylko hotspot oraz dane sieci. Nie mam konfiguracji mms, żeby wprowadzić powyższe dane ..

Magda
Magda
9 miesięcy temu

Witam, nie mogę dodać konfiguracji mms, mam tylko hotspot oraz dane sieci. Nie mam konfiguracji mms, żeby wprowadzić powyższe dane . Mój operator to Tmobile, nie mogę wysyłać ani odbierać mms w iPhonie 8 plus proszę o pomoc 🙂

Janek
Janek
8 miesięcy temu

Ha! W końcu coś pomogło. Mojej mamie zablokowało po aktualizacji wysyłanie MMS. Próbowałem wszystkiego. Oczywiście w tych ustawieniach też zmieniałem parametry wg operatora. Jednak nikt nie podał proxy i wielkość była nieodpowiednia. Ta zmiana wystarczyła. Wielkie dzięki :*

Mariusz
Mariusz
7 miesięcy temu

Proszę o pomoc. Chcę skonfigurować mms w I-Phone 5s niestety nie działa. Mam internet, strony śmigają, mms nie mam. Restartowałem telefon. Nadal nic. Jak wchodzę w sieć komórkową, nie mam nawet mms. Mam dośc, bo mam masę mms od ludzi, ale do mnie nie docierają. Telefon jest w orange.

ANNA
ANNA
6 miesięcy temu

witam zrobiłam krok po kroku odbierac mms moge lecz nie moge wysyłac co jest?

Daniel
Daniel
Odpowiedz do  ANNA
5 miesięcy temu

Wyłącz i włącz ponownie telefon.

Magda
Magda
5 miesięcy temu

czy w iP 11 są jakieś inne wielkości potrzebne? mms wysyła mi się na nich tylko do centrum mms, nie normalnie w wiadomościach (jestem w sieci plus)

Magda
Magda
Odpowiedz do  Kamila
5 miesięcy temu

Od razu pierwsza wielkość zadziałała, dziękuje bardzo 😊

gerard
gerard
5 miesięcy temu

Witam, dla posiadających iPhone 11 u mnie nie zadziałała żadna wielkość wiadomości podana wcześniej i byłem mocno wkurzony więc spróbowałem inną wielkość i tak wielkość wiadomości zastosowana to 614432. Działa przy wysyłaniu pojedynczych zdjęć oraz dwóch, poszło też do kilku odbiorców jedno zdjęcie więc jest postęp. Może to komuś coś pomoże.

Agata
Agata
4 miesięcy temu

Mam problem z Iphonem Xs Max, jestem w sieci Premium Mobile, po wpisaniu wszystkich danych sieci komórkowej mogę wysyłać MMSy do iPhonów ale do innych telefonów już nie. Próbowałam różnych wielkości wiadomości i niestety nic nie pomaga. Gdy wpisałam wielkość 9437184 wiadomość ładuje się jakby do połowy i znowu wyskakuje informacja o niewysłanej wiadomości, proszę o pomoc.

Agata
Agata
Odpowiedz do  Agata
4 miesięcy temu

Wpisałam większa liczbę w maksymalnej wielkości na 2147483647 znaleziona na jakimś forum i zdjęcie w wiadomości ładuje się do 90% i znowu błąd wysyłania.

karol szczygielski
4 miesięcy temu

.

Roksana Strzemszak
4 miesięcy temu

Wpisuje wszystko zgodnie z instrukcją, a potem zmieniłam tą wielkość tak jak piszecie. Telefon wyłączyłam/włączyłam i teraz nagle da się mms wysyłać, a za chwile mam już problem nie da się i tak wkółko. IPhone XS MAX

Lily
Lily
1 miesiąc temu

Cześć. Mam iPhone’a 6s plus i jestem z Plusa. Niestety, nie działa :(((