iphone mms ios

Włączenie możliwości wysyłania i odbierania multimedialnych wiadomości (tzw. MMS-ów) w systemie iOS (dla telefonów iPhone) jest bardzo łatwe! Jakkolwiek z uwagi na konieczność wprowadzenia ustawień specyficznych dla konkretnych operatorów telefonii komórkowej, może czasami nastręczać drobnych trudności. W poniższej instrukcji krok po kroku przedstawione jest w jaki sposób włączyć możliwość obsługi MMS dla operatorów: Play, Plus, T-Mobile oraz Orange. Inna sieć? – Sprawdź w naszym artykule ustawienia dla takich operatorów jak Heyah, Plus, Virgin czy Lajt!

 1. Należy odblokować telefon (iPhone) oraz kliknąć ikonę „Ustawienia”.
   .
 2. Należy wejść w opcję „Sieć komórkowa”.
 3. Należy włączyć opcję: „Dane sieci komórkowej” oraz „Włącz LTE” (lub może występować opcja „Włącz 3G”). Następnie należy wejść w opcję „Sieć komórkowa danych”
 4. W menu „Sieć komórkowa danych” musimy uzupełnić cztery pola. Wartości poszczególnych pól są specyficzne dla różnych operatorów sieci komórkowych

  PLAY
  APN:mms
  MMSC:http://mmsc.play.pl/mms/wapenc
  PROXY MMS:10.10.25.5:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  PLUS GSM
  APN: mms
  MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
  PROXY MMS: 212.2.96.16:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  W przypadku iPhone Xr oraz iPhone Xs nie zmniejsza się rozmiar wysyłanego zdjęcia, dlatego jeśli powyższe dane nie poskutkują w polu ” maks. wielkość MMS” wpisujemy: 9437184
  T-MOBILE
  APN: mms
  MMSC: mms/servlets/mms
  PROXY MMS: 13.158.194.226:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
  ORANGE
  APN: mms
  MMSC: mms.orange.pl
  PROXY MMS: 192.168.6.104:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
 5. Po wprowadzeniu nowych ustawień możemy wrócić do głównego ekranu wciskając przycisk HOME. W niektórych przypadkach należy ponownie uruchomić telefon aby wprowadzone zmiany odniosły efekt.

Słowniczek

mms – rozszerzenie możliwości krótkiej wiadomości tekstowej, tj. SMS o możliwość wysyłania obrazów i dźwięków. Obecnie prawie każdy telefon posiada możliwość wysyłania oraz odbierania wiadomości MMS. Więcej informacji: wikipedia

iOS – system operacyjny używany w urządzeniach produkcji firmy Apple. Więcej informacji: wikipedia

przycisk HOME – przycisk powrotu do menu głównego w systemie iOS.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
63 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Halina
Halina
5 miesięcy temu

To teraz podpytam , od chwili kupna, zniekształcony głos , to zanika , chropawy , czyściłam mikrofon-lepiej , zgłaszam głośnoośc na maksa, przy uchu lewym lepiej , , macie patent czy to jest taka uroda , jakość głosu poniżej średniej , najgorszy telefon !! jak dotąd

Halina
Halina
5 miesięcy temu

zmieniłam wielkośc pliku z 30… na 9… tak jak piszą inni i zresetowałam i Bingo !! MMsy mogę wysyłać

franciszek
franciszek
9 miesięcy temu

mimo wszelkich prob po wyslaniu zdjecia ciagle przychodzi powiadomienie o niewyslaniu zdjecia oraz rada by sprobowac ponownie.dodam ze w ustawieniach punktow dostepu nie ma wielkosci mms, nie ma takiej rubryki.

Klaudia
Klaudia
10 miesięcy temu

u mnie na iphone 8 w plusie poszło, bez konieczności resetowania- wielkie dzięki:)

Magda
Magda
11 miesięcy temu

Iphone 8 i nie zadziałało…:( dalej nie wysylam mmsów:(

Marek
Marek
1 rok temu

Ja też przez długi czas nie mogłem wysłać MMSów nawet po wprowadzeniu parametrów.
Należy zrestartować telefon !!!, mi to pomogło

Tomek
Tomek
1 rok temu

Czesc! Mam iphone 7 i rowniez nie moglem wysylac MMSow na telefony inne niz Jabłka. Mogłem je tylko odbierac. Nizej ludzie pisza o zmianach max wielkosci MMSa. Ja poczatkowo zgodnie z instrukcja Plusa mialem 307200. Skasowalem to i zostawilem pole puste. Mi to POMOGŁO 🙂 !

wojtek
wojtek
1 rok temu

witam, mam iphone 7 w plusie i nie dam rady wysylac mms , kombinuje jak tylko mozna ale efekty sa zadne, prosze pomoc

Amelia
Amelia
1 rok temu

Hej, mam IP 6s i działa:) dzięki!

Paula
Paula
1 rok temu

Witam,
W moim Iphone 11 nadal problem z wysyłaniem mms- mimo, że zmniejszyłam wiekość.
Proßba o pomoc jak ugryźć ten temat.

Pola
Pola
1 rok temu

Pomoglo w iphone 11pro w plusie – bardzo dziekuje!!

Jordan
Jordan
1 rok temu

Dzięki wielkie – pykło od razu – iPhone 7+ w Plusie

Zdzisław
Zdzisław
1 rok temu

Małaq rzecz a cieszy. Byliście bardzo pomocni. Wystarczyło zmiejszyć wielkość mms-ów w iphonie 11 i już wszystko działa. Dziękuję Zdzisław J.

Ewelina
Ewelina
2 lat temu

Hej. Mam iphona8 sieć plus . Stosowałam wszystkie podpowiedzi i nadal nie mogę wysłać mms . O co z tym chodzi ..

Lily
Lily
2 lat temu

Cześć. Mam iPhone’a 6s plus i jestem z Plusa. Niestety, nie działa :(((

Roksana Strzemszak
Roksana Strzemszak
2 lat temu

Wpisuje wszystko zgodnie z instrukcją, a potem zmieniłam tą wielkość tak jak piszecie. Telefon wyłączyłam/włączyłam i teraz nagle da się mms wysyłać, a za chwile mam już problem nie da się i tak wkółko. IPhone XS MAX

karol szczygielski
2 lat temu

.

Agata
Agata
2 lat temu

Mam problem z Iphonem Xs Max, jestem w sieci Premium Mobile, po wpisaniu wszystkich danych sieci komórkowej mogę wysyłać MMSy do iPhonów ale do innych telefonów już nie. Próbowałam różnych wielkości wiadomości i niestety nic nie pomaga. Gdy wpisałam wielkość 9437184 wiadomość ładuje się jakby do połowy i znowu wyskakuje informacja o niewysłanej wiadomości, proszę o pomoc.

gerard
gerard
2 lat temu

Witam, dla posiadających iPhone 11 u mnie nie zadziałała żadna wielkość wiadomości podana wcześniej i byłem mocno wkurzony więc spróbowałem inną wielkość i tak wielkość wiadomości zastosowana to 614432. Działa przy wysyłaniu pojedynczych zdjęć oraz dwóch, poszło też do kilku odbiorców jedno zdjęcie więc jest postęp. Może to komuś coś pomoże.

Magda
Magda
2 lat temu

czy w iP 11 są jakieś inne wielkości potrzebne? mms wysyła mi się na nich tylko do centrum mms, nie normalnie w wiadomościach (jestem w sieci plus)

ANNA
ANNA
2 lat temu

witam zrobiłam krok po kroku odbierac mms moge lecz nie moge wysyłac co jest?

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Proszę o pomoc. Chcę skonfigurować mms w I-Phone 5s niestety nie działa. Mam internet, strony śmigają, mms nie mam. Restartowałem telefon. Nadal nic. Jak wchodzę w sieć komórkową, nie mam nawet mms. Mam dośc, bo mam masę mms od ludzi, ale do mnie nie docierają. Telefon jest w orange.

Janek
Janek
2 lat temu

Ha! W końcu coś pomogło. Mojej mamie zablokowało po aktualizacji wysyłanie MMS. Próbowałem wszystkiego. Oczywiście w tych ustawieniach też zmieniałem parametry wg operatora. Jednak nikt nie podał proxy i wielkość była nieodpowiednia. Ta zmiana wystarczyła. Wielkie dzięki :*

Magda
Magda
2 lat temu

Witam, nie mogę dodać konfiguracji mms, mam tylko hotspot oraz dane sieci. Nie mam konfiguracji mms, żeby wprowadzić powyższe dane . Mój operator to Tmobile, nie mogę wysyłać ani odbierać mms w iPhonie 8 plus proszę o pomoc 🙂

Agata
Agata
2 lat temu

Witam, nie mogę dodać konfiguracji mms, mam tylko hotspot oraz dane sieci. Nie mam konfiguracji mms, żeby wprowadzić powyższe dane ..

Szmon
Szmon
2 lat temu

korzystam z Modelu X i mam pytanko jak zrobić żeby odbierać MMS i wysłać bez włączania sieci komórkowej >

Żaneta
Żaneta
3 lat temu

Teraz już mogę wysyłać mms, wszystko bez problemu działa, musiałam wyłączyć i włączyć telefon. Polecam !!

Zuzia
Zuzia
3 lat temu

Pobierane są za to jakieś opłaty w plus?

Monia
Monia
3 lat temu

Pomimo postępowania zgodnie z instrukcją powyżej, a w późniejszym czasie przy braku efektów usunięcie rozmiaru mma lub wklejenie rozmiaru 9437184, na moim IPhonie xs nie mogę nadal wysyłać mma. LTE jest włączone i dane sieci komórkowej również.

monika
3 lat temu

Jak wchodze w dane sieci komórkowej to mam tylko dane sieci komórkowej i hotspot osobisty , brakuje mi mi tęgi mms ! wie kto jak to zmienic ?

Jakub
Jakub
3 lat temu

Wszystko działa polecam

Kingu
Kingu
3 lat temu

Mam iphona 7, jestem w nju. W ustawieniach „dane sieci komórkowej” jest tylko pozycja „dane sieci komórkowej” i „hotspot osobisty”, nie ma mms. Żeby wysłać lub odebrać mmsa, muszę włączyć transfer danych, o ile przy wysyłaniu nie jest to jakiś problem, o tyle gdy transfer jest wyłączony mms nie dojdzie, nie przychodzi też żadna wiadomość, że mms jest do pobrania, żadnego znaku, że wisi i czeka na odbiór, w związku z tym, całymi dniami mogę nie wiedzieć, że ktoś mi coś wysłał 🙁 POMOCY 🙁

Mario
Mario
3 lat temu

Mam idhona xs i niestety to rozwiązanie nie pomaga
Dzwoniłem na infolinie plusa kazali zrobić to samo i nic
Czy ktoś ma pomysł co jeszcze można zrobić?? By chodziły masy??