iphone mms ios

Włączenie możliwości wysyłania i odbierania multimedialnych wiadomości (tzw. MMS-ów) w systemie iOS (dla telefonów iPhone) jest bardzo łatwe! Jakkolwiek z uwagi na konieczność wprowadzenia ustawień specyficznych dla konkretnych operatorów telefonii komórkowej, może czasami nastręczać drobnych trudności. W poniższej instrukcji krok po kroku przedstawione jest w jaki sposób włączyć możliwość obsługi MMS dla operatorów: Play, Plus, T-Mobile oraz Orange. Inna sieć? – Sprawdź w naszym artykule ustawienia dla takich operatorów jak Heyah, Plus, Virgin czy Lajt!

 1. Należy odblokować telefon (iPhone) oraz kliknąć ikonę „Ustawienia”.
   .
 2. Należy wejść w opcję „Sieć komórkowa”.
 3. Należy włączyć opcję: „Dane sieci komórkowej” oraz „Włącz LTE” (lub może występować opcja „Włącz 3G”). Następnie należy wejść w opcję „Sieć komórkowa danych”
 4. W menu „Sieć komórkowa danych” musimy uzupełnić cztery pola. Wartości poszczególnych pól są specyficzne dla różnych operatorów sieci komórkowych

  PLAY
  APN:mms
  MMSC:http://mmsc.play.pl/mms/wapenc
  PROXY MMS:10.10.25.5:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  PLUS GSM
  APN: mms
  MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
  PROXY MMS: 212.2.96.16:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  W przypadku iPhone Xr oraz iPhone Xs nie zmniejsza się rozmiar wysyłanego zdjęcia, dlatego jeśli powyższe dane nie poskutkują w polu ” maks. wielkość MMS” wpisujemy: 9437184
  T-MOBILE
  APN: mms
  MMSC: mms/servlets/mms
  PROXY MMS: 13.158.194.226:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
  ORANGE
  APN: mms
  MMSC: mms.orange.pl
  PROXY MMS: 192.168.6.104:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
 5. Po wprowadzeniu nowych ustawień możemy wrócić do głównego ekranu wciskając przycisk HOME. W niektórych przypadkach należy ponownie uruchomić telefon aby wprowadzone zmiany odniosły efekt.

Słowniczek

mms – rozszerzenie możliwości krótkiej wiadomości tekstowej, tj. SMS o możliwość wysyłania obrazów i dźwięków. Obecnie prawie każdy telefon posiada możliwość wysyłania oraz odbierania wiadomości MMS. Więcej informacji: wikipedia

iOS – system operacyjny używany w urządzeniach produkcji firmy Apple. Więcej informacji: wikipedia

przycisk HOME – przycisk powrotu do menu głównego w systemie iOS.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.

17
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
10 Odpowiedzi w wątku
0 Śledzących
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek
11 Komentarze autorów
EwaKamilaŻanetaZuziamonia Ostatnie komentarze autorów
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mario
Gość
Mario

Mam idhona xs i niestety to rozwiązanie nie pomaga
Dzwoniłem na infolinie plusa kazali zrobić to samo i nic
Czy ktoś ma pomysł co jeszcze można zrobić?? By chodziły masy??

Administrator
Admin

Drogi Mario,

zweryfikowaliśmy informację dostępne ntt na stronach operatora Plus oraz innych stronach w Internecie. Niestety problem nie działających poprawnie mms-ów był wielokrotnie zgłaszany przez użytkowników tego operatora (plus + iphone). Jakkolwiek. Spróbuj usunąć (pozostawić puste) pole „maksymalna wielkość mms” – niektórzy z użytkowników zgłaszają, że skutecznie rozwiązuje to problem z odbieraniem / wysyłaniem MMS. Daj znać jak poszło, Powodzenia!

Kingu
Gość
Kingu

Mam iphona 7, jestem w nju. W ustawieniach „dane sieci komórkowej” jest tylko pozycja „dane sieci komórkowej” i „hotspot osobisty”, nie ma mms. Żeby wysłać lub odebrać mmsa, muszę włączyć transfer danych, o ile przy wysyłaniu nie jest to jakiś problem, o tyle gdy transfer jest wyłączony mms nie dojdzie, nie przychodzi też żadna wiadomość, że mms jest do pobrania, żadnego znaku, że wisi i czeka na odbiór, w związku z tym, całymi dniami mogę nie wiedzieć, że ktoś mi coś wysłał 🙁 POMOCY 🙁

Jakub
Gość
Jakub

Wszystko działa polecam

monika
Gość

Jak wchodze w dane sieci komórkowej to mam tylko dane sieci komórkowej i hotspot osobisty , brakuje mi mi tęgi mms ! wie kto jak to zmienic ?

Monia
Gość
Monia

Pomimo postępowania zgodnie z instrukcją powyżej, a w późniejszym czasie przy braku efektów usunięcie rozmiaru mma lub wklejenie rozmiaru 9437184, na moim IPhonie xs nie mogę nadal wysyłać mma. LTE jest włączone i dane sieci komórkowej również.

Zuzia
Gość
Zuzia

Pobierane są za to jakieś opłaty w plus?

Żaneta
Gość
Żaneta

Teraz już mogę wysyłać mms, wszystko bez problemu działa, musiałam wyłączyć i włączyć telefon. Polecam !!