iphone mms ios

Włączenie możliwości wysyłania i odbierania multimedialnych wiadomości (tzw. MMS-ów) w systemie iOS (dla telefonów iPhone) jest bardzo łatwe! Jakkolwiek z uwagi na konieczność wprowadzenia ustawień specyficznych dla konkretnych operatorów telefonii komórkowej, może czasami nastręczać drobnych trudności. W poniższej instrukcji krok po kroku przedstawione jest w jaki sposób włączyć możliwość obsługi MMS dla operatorów: Play, Plus, T-Mobile oraz Orange. Inna sieć? – Sprawdź w naszym artykule ustawienia dla takich operatorów jak Heyah, Plus, Virgin czy Lajt!

 1. Należy odblokować telefon (iPhone) oraz kliknąć ikonę „Ustawienia”.
   .
 2. Należy wejść w opcję „Sieć komórkowa”.
 3. Należy włączyć opcję: „Dane sieci komórkowej” oraz „Włącz LTE” (lub może występować opcja „Włącz 3G”). Następnie należy wejść w opcję „Sieć komórkowa danych”
 4. W menu „Sieć komórkowa danych” musimy uzupełnić cztery pola. Wartości poszczególnych pól są specyficzne dla różnych operatorów sieci komórkowych

  PLAY
  APN:mms
  MMSC:http://mmsc.play.pl/mms/wapenc
  PROXY MMS:10.10.25.5:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  PLUS GSM
  APN: mms
  MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002
  PROXY MMS: 212.2.96.16:8080
  Maks. wielkość MMS: 307200
  W przypadku iPhone Xr oraz iPhone Xs nie zmniejsza się rozmiar wysyłanego zdjęcia, dlatego jeśli powyższe dane nie poskutkują w polu ” maks. wielkość MMS” wpisujemy: 9437184
  T-MOBILE
  APN: mms
  MMSC: mms/servlets/mms
  PROXY MMS: 13.158.194.226:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
  ORANGE
  APN: mms
  MMSC: mms.orange.pl
  PROXY MMS: 192.168.6.104:8080
  Maks. wielkość MMS: 614440
 5. Po wprowadzeniu nowych ustawień możemy wrócić do głównego ekranu wciskając przycisk HOME. W niektórych przypadkach należy ponownie uruchomić telefon aby wprowadzone zmiany odniosły efekt.

Słowniczek

mms – rozszerzenie możliwości krótkiej wiadomości tekstowej, tj. SMS o możliwość wysyłania obrazów i dźwięków. Obecnie prawie każdy telefon posiada możliwość wysyłania oraz odbierania wiadomości MMS. Więcej informacji: wikipedia

iOS – system operacyjny używany w urządzeniach produkcji firmy Apple. Więcej informacji: wikipedia

przycisk HOME – przycisk powrotu do menu głównego w systemie iOS.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.

36
Dodaj komentarz

avatar
Obrazy i zdjęcia
 
 
 
Dźwięki i Wideo
 
 
 
Inne typy plików
 
 
 
18 Comment threads
18 Odpowiedzi w wątku
14 Śledzących
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek
24 Komentarze autorów
Roksana Strzemszakkarol szczygielskiAgataKamilagerard Ostatnie komentarze autorów
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mario
Gość
Mario

Mam idhona xs i niestety to rozwiązanie nie pomaga
Dzwoniłem na infolinie plusa kazali zrobić to samo i nic
Czy ktoś ma pomysł co jeszcze można zrobić?? By chodziły masy??

Administrator
Admin

Drogi Mario,

zweryfikowaliśmy informację dostępne ntt na stronach operatora Plus oraz innych stronach w Internecie. Niestety problem nie działających poprawnie mms-ów był wielokrotnie zgłaszany przez użytkowników tego operatora (plus + iphone). Jakkolwiek. Spróbuj usunąć (pozostawić puste) pole „maksymalna wielkość mms” – niektórzy z użytkowników zgłaszają, że skutecznie rozwiązuje to problem z odbieraniem / wysyłaniem MMS. Daj znać jak poszło, Powodzenia!

Kingu
Gość
Kingu

Mam iphona 7, jestem w nju. W ustawieniach „dane sieci komórkowej” jest tylko pozycja „dane sieci komórkowej” i „hotspot osobisty”, nie ma mms. Żeby wysłać lub odebrać mmsa, muszę włączyć transfer danych, o ile przy wysyłaniu nie jest to jakiś problem, o tyle gdy transfer jest wyłączony mms nie dojdzie, nie przychodzi też żadna wiadomość, że mms jest do pobrania, żadnego znaku, że wisi i czeka na odbiór, w związku z tym, całymi dniami mogę nie wiedzieć, że ktoś mi coś wysłał 🙁 POMOCY 🙁

Jakub
Gość
Jakub

Wszystko działa polecam

monika
Gość

Jak wchodze w dane sieci komórkowej to mam tylko dane sieci komórkowej i hotspot osobisty , brakuje mi mi tęgi mms ! wie kto jak to zmienic ?

Monia
Gość
Monia

Pomimo postępowania zgodnie z instrukcją powyżej, a w późniejszym czasie przy braku efektów usunięcie rozmiaru mma lub wklejenie rozmiaru 9437184, na moim IPhonie xs nie mogę nadal wysyłać mma. LTE jest włączone i dane sieci komórkowej również.

Zuzia
Gość
Zuzia

Pobierane są za to jakieś opłaty w plus?

Żaneta
Gość
Żaneta

Teraz już mogę wysyłać mms, wszystko bez problemu działa, musiałam wyłączyć i włączyć telefon. Polecam !!

Szmon
Gość
Szmon

korzystam z Modelu X i mam pytanko jak zrobić żeby odbierać MMS i wysłać bez włączania sieci komórkowej >

Agata
Gość
Agata

Witam, nie mogę dodać konfiguracji mms, mam tylko hotspot oraz dane sieci. Nie mam konfiguracji mms, żeby wprowadzić powyższe dane ..

Magda
Gość
Magda

Witam, nie mogę dodać konfiguracji mms, mam tylko hotspot oraz dane sieci. Nie mam konfiguracji mms, żeby wprowadzić powyższe dane . Mój operator to Tmobile, nie mogę wysyłać ani odbierać mms w iPhonie 8 plus proszę o pomoc 🙂

Janek
Gość
Janek

Ha! W końcu coś pomogło. Mojej mamie zablokowało po aktualizacji wysyłanie MMS. Próbowałem wszystkiego. Oczywiście w tych ustawieniach też zmieniałem parametry wg operatora. Jednak nikt nie podał proxy i wielkość była nieodpowiednia. Ta zmiana wystarczyła. Wielkie dzięki :*

Mariusz
Gość
Mariusz

Proszę o pomoc. Chcę skonfigurować mms w I-Phone 5s niestety nie działa. Mam internet, strony śmigają, mms nie mam. Restartowałem telefon. Nadal nic. Jak wchodzę w sieć komórkową, nie mam nawet mms. Mam dośc, bo mam masę mms od ludzi, ale do mnie nie docierają. Telefon jest w orange.

ANNA
Gość
ANNA

witam zrobiłam krok po kroku odbierac mms moge lecz nie moge wysyłac co jest?

Daniel
Gość
Daniel

Wyłącz i włącz ponownie telefon.

Magda
Gość
Magda

czy w iP 11 są jakieś inne wielkości potrzebne? mms wysyła mi się na nich tylko do centrum mms, nie normalnie w wiadomościach (jestem w sieci plus)

gerard
Gość
gerard

Witam, dla posiadających iPhone 11 u mnie nie zadziałała żadna wielkość wiadomości podana wcześniej i byłem mocno wkurzony więc spróbowałem inną wielkość i tak wielkość wiadomości zastosowana to 614432. Działa przy wysyłaniu pojedynczych zdjęć oraz dwóch, poszło też do kilku odbiorców jedno zdjęcie więc jest postęp. Może to komuś coś pomoże.

Agata
Gość
Agata

Mam problem z Iphonem Xs Max, jestem w sieci Premium Mobile, po wpisaniu wszystkich danych sieci komórkowej mogę wysyłać MMSy do iPhonów ale do innych telefonów już nie. Próbowałam różnych wielkości wiadomości i niestety nic nie pomaga. Gdy wpisałam wielkość 9437184 wiadomość ładuje się jakby do połowy i znowu wyskakuje informacja o niewysłanej wiadomości, proszę o pomoc.

Agata
Gość
Agata

Wpisałam większa liczbę w maksymalnej wielkości na 2147483647 znaleziona na jakimś forum i zdjęcie w wiadomości ładuje się do 90% i znowu błąd wysyłania.

image.jpg
karol szczygielski
Użytkownik

.

Roksana Strzemszak
Użytkownik
Roksana Strzemszak

Wpisuje wszystko zgodnie z instrukcją, a potem zmieniłam tą wielkość tak jak piszecie. Telefon wyłączyłam/włączyłam i teraz nagle da się mms wysyłać, a za chwile mam już problem nie da się i tak wkółko. IPhone XS MAX