Dzięki największej społecznościowej aplikacji nawigacyjnej jaką jest WAZE i funkcji udostępniania lokalizacji, możesz bez problemu powiadomić znajomych i rodzinę o swoim aktualnym położeniu i przewidywanym czasie przybycia na umówione miejsce. Po przeczytaniu dzisiejszego artykułu sam zobaczysz jakie to łatwe. Telefon w dłoń i zaczynamy!

JAK UDOSTĘPNIĆ LOKALIZACJĘ?

  1. Uruchom aplikację mobilną WAZE na swoim telefonie z Android. Naciśnij na mapie niebieski punkt symbolizujący Twoją aktualną pozycję a następnie wybierz opcję „Wyślij miejsce”.
  2. Udostępnij swoją lokalizacje znajomym i rodzinie np. za pomocą różnych komunikatorów (Messenger, WhatsApp), poczty mailowej lub skopiuj link określający Twoje aktualne położenie.
  3. Każda wybrana przez Ciebie osoba mająca łącze może zobaczyć lokalizację i przekazać  ją dalej.

JAK UDOSTĘPNIĆ SWÓJ PRZEJAZD?

  1. Po rozpoczęciu podróży możesz udostępniać swoje miejsce docelowe, szacowany czas przyjazdu i lokalizację na trasie. Otwórz aplikację WAZE, kliknij u góry ekranu na pasek wyszukiwania a następnie ustaw cel podróży i ruszaj w drogę.
  2. Pojawi się plansza ze szczegółami Twojego przejazdu (szacowana godzina przyjazdu na miejsce, długość trasy). Kliknij na opcję „Udostępnij jazdę” a następnie wybierz kontakt, któremu chcesz przesłać informacje (jeśli pojawi się prośba o informacje o Twoich kontaktach, udziel nawigacji WAZE dostępu) bądź skorzystaj z jednej z proponowanych aplikacji. Udostępnianie lokalizacji zostanie zatrzymane, gdy dotrzesz do miejsca docelowego lub gdy zatrzymasz nawigację.
  3. Jeżeli osoba, której udostępniłeś przejazd nie korzysta z aplikacji WAZE na swoim telefonie, może łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu, klikając w LINK. Od teraz Twój znajomy otrzyma powiadomienie o wszelkich zmianach czasu dojazdu oraz o Twoim przyjeździe. Prawda, że to łatwe? 😉

WAŻNE! Pamiętaj, że w każdej chwili możesz przerwać udostępnianie!

Więcej

https://jaklatwo.pl/jak-latwo-korzystac-z-aplikacji-nawigacyjnej-waze/

https://wazepolska.pl/o-waze/

https://support.google.com/waze/

Pytania?

Jeżeli masz problem z obsługą aplikacji nawigacyjnej Waze bądź masz pytania odnośnie jej użytkowania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments