android telefon translate tłumacz

Brak znajomości języków to jedna z najczęstszych wymówek, które blokują przed zagraniczną podróżą. Dlatego z pomocą przychodzi Google Tłumacz, narzędzie, które znosi barierę komunikacyjną. Dzięki niemu możesz podróżować i porozumiewać się z ludźmi w różnych językach świata. Dzisiejszy artykuł i zawarte w nim wskazówki napewno pomogą w podjęciu decyzji o skorzystaniu z translatora i zorganizowaniu swoich wymarzonych wczasów. Jeżeli nie masz jeszcze zainstalowanej aplikacji na swoim telefonie, zobacz jak łatwo ją zainstalować. Jeśli masz już gotowe narzędzie, tłumacz teksty na różne sposoby.

Google Tłumacz to narzędzie, które może okazać się niezbędne podczas zagranicznych wyjazdów. Jest to darmowa aplikacja mobilna dzięki której możemy tłumaczyć teksty w 103 różnych językach. Teksty możemy wprowadzać za pomocą klawiatury, głosu bądź robiąc zdjęcia aparatem. Dzięki temu, że narzędzie może pracować w trybie offline, nie jest Tobie potrzebny internet. Tłumaczysz kiedy i gdzie chcesz.

WPISZ TEKST

Translator od Google działa jako niezależna aplikacja. Wystarczy, że wpiszesz tekst, który chcesz przetłumaczyć. Możesz także skopiować tekst z dowolnej aplikacji, a pojawi się tłumaczenie. Do wyboru masz szeroki wybór języków obsługiwanych przez platformę Android począwszy od najbardziej popularnych – angielski, niemiecki, francuski a skończywszy na języku tajskim, gruzińskim czy zulu.

TŁUMACZENIE SMS-ÓW

Na niektórych urządzeniach możesz tłumaczyć określone rodzaje treści, takie jak SMS-y. Wystarczy, że po otwarciu aplikacji, w lewym górnym rogu ekranu klikniemy menu  i wybierzemy „Tłumaczenie SMS-ów”. Następnie klikamy wiadomość, którą chcemy przetłumaczyć.

TRYB OFFLINE

Dzięki trybowi offline możesz tłumaczyć tekst w 52 językach bez dostępu do internetu. Wystarczy, że ręcznie wybierzesz te języki, z których chcesz korzystać bez potrzeby połączenia z siecią. Pamiętaj, że aby móc tłumaczyć np. z polskiego na chorwacki i z chorwackiego na polski musisz pobrać oba języki!! Wystarczy, że wybierzesz ten, który Ciebie interesuje a następnie aby go pobrać kliknij na strzałkę znajdującą się po prawej stronie. Pakiety danych do tłumaczenia nie są małe ale też nie zajmują ogromnej ilości MB. Najlepiej aby pobrać je jeszcze przed wyjazdem za granicę za pomocą dostępnej sieci WIFI. Bez internetu tłumaczenie wybranych fraz przebiega idealnie tak, jak byśmy to robili online.

TŁUMACZENIE Z UŻYCIEM APARATU

Możesz użyć translatora oraz aparatu w swoim telefonie aby tłumaczyć teksty z otoczenia. Ta właśnie opcja jest niezastąpiona gdy chcemy szybko poznać znaczenie napisu na tablicy, znaku stojącego przy drodze czy też notatki. Wystarczy, że po uruchomieniu aplikacji wybierzesz język z którego chcesz tłumaczyć oraz ten w którym chcesz zobaczyć tłumaczenie i zrobisz zdjęcie. W przypadku niektórych języków napisy możesz tłumaczyć, kierując na nie obiektyw aparatu. W tym celu kliknij na ikonę , znajdującą się w prawym dolnym, rogu ekranu – opcja szybkiego tłumaczenia. Tłumaczenie tekstu, który jest napisany drobnymi literami, słabo oświetlony albo stylizowany, może być mniej trafne.

TŁUMACZENIE MOWY

Jeżeli masz w swoim telefonie wbudowany mikrofon, możesz go używać podczas rozmów z obcokrajowcami. W przypadku niektórych języków usłyszysz tłumaczenie wypowiedziane na głos. Wystarczy, że otworzysz aplikację, określisz parę językową a następnie gdy wyświetli się komunikat „Mów teraz” wypowiedz tekst do przetłumaczenia. Dzięki trybowi konwersacji możemy się komunikować w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że wybierzemy język, na który chcemy przetłumaczyć tekst, powiemy do mikrofonu swojego telefonu zdanie w swoim ojczystym języku, a potem telefon najpierw przetłumaczy tekst i wyświetli go na ekranie, a potem jeszcze z odpowiednim akcentem wypowie już przetłumaczone zdanie na głos.

Więcej

http://antyweb.pl/nowy-tlumacz-google/

https://support.google.com/translate/answer/6142483?hl=pl

https://support.google.com/translate/answer/2534559?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl

Pytania?

Jeżeli masz problem z tłumaczeniem bądź chcesz nam zadać pytanie, pozostaw komentarz używając w tym celu poniższego pola. Pomożemy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments