Revolut to wciąż zyskująca na popularności alternatywa wobec tradycyjnych kont bankowych i kart walutowych. Za pomocą mobilnej, finansowej aplikacji można w łatwy i szybki sposób wysyłać pieniądze do innego użytkownika korzystającego z jej usług. Natychmiast i bezpłatnie! Ale co w sytuacji gdy nasz znajomy lub bliska osoba, potrzebująca naszego finansowego wsparcia nie posiada konta Revolut? Czy można zrobić przelew na zwykłe konto bankowe? Oczywiście, że można. Jesteś ciekawy jak to działa? Skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Jak przelać pieniądze z Revoluta na konto bankowe?

  1. Uruchom aplikację Revolut. Wpisz 4-cyfrowy kod dostępu do konta lub zaloguj się za pomocą odcisku palca (jeśli Twój telefon wyposażony jest w czytnik linii papilarnych).
  2. Przejdź do zakładki „Przelewy”, znajdującej się u dołu ekranu a następnie w kategorii „Wyślij” kliknij opcję „Przelew bankowy”.
  3. Kliknij na ikonę + i dodaj nowego odbiorcę przelewu. Wskaż kto będzie jego adresatem (Ty, znajomy/członek rodziny bądź firma) a także wybierz kraj oraz walutę.
  4. Wprowadź dane banku. Podaj imię i nazwisko/nazwę firmy, IBAN (czyli standardowy międzynarodowy numer konta bankowego, który składa się z maksymalnie 34 znaków alfanumerycznych zawierających: kod kraju (Polska to PL), dwie cyfry kontrolne oraz numer, który zawiera numer rachunku krajowego banku. Innymi słowy jest to numer konta poprzedzony kodem kraju), kod BIC/SWIFT (międzynarodowy unikatowy kod identyfikujący banki i inne instytucje) a także opcjonalnie numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail. Na zakończenie kliknij przycisk „Dodaj odbiorcę”.
  5. W celu autoryzacji podaj kod PIN, za pomocą którego logujesz się do aplikacji Revolut. Potwierdź przyciskiem „Zakończ”. Gotowe! Utworzyłeś odbiorcę.
  6. Teraz aby wysłać przelew z konta Revolut na zwykły rachunek bankowy, przejdź do zakładki „Przelewy” a następnie w kategorii „Wyślij” kliknij opcję „Przelew bankowy”. Tam pojawi się wcześniej utworzony przez Ciebie odbiorca. Wybierz kontakt.
  7. Wprowadź kwotę przelewu (minimalna wartość to 2 zł), numer referencyjny a następnie zatwierdź klikając na przycisk „Wyślij”.
  8. Zdecyduj jak szybki ma być Twój przelew 🙂 Jeśli zależy Tobie bardzo na czasie, możesz skorzystać z opcji turbo przelewu dopłacając do transakcji 25 zł. Wówczas przewidywana data otrzymania środków to następny dzień roboczy. Możesz także zwiększyć prędkość przelewu i tym samym nie ponosząc dodatkowych opłat jeśli zdecydujesz się rozszerzyć swoje konto o Revolut Premium (29,99 zł miesięcznie) lub Revolut Metal (49,99 zł miesięcznie). Jeśli nie interesuje Ciebie żadna z powyższych opcji możesz zdecydować się na normalny przelew (bezpłatnie). Jednak musisz liczyć się z tym, że dotarcie pieniędzy na rachunek bankowy odbiorcy zajmie od 3 do 5 dni roboczych. Zatwierdź klikając na przycisk „Wyślij”. Gotowe! Przelew jest już w drodze!
  9. Na Twój adres mailowy (podany w trakcie zakładania konta Revolut) zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca zlecenie przelewu.

Dane aktualne na dzień publikacji artykułu (04.07.2019). 

Więcej

https://www.revolut.com/pl-PL/help/przewodnik-po-revolut/wysylanie-pieniedzy/wysylka-pieniedzy-na-konto-bankowe/jak-moge-przelac-pieniadze-na-moje-konto-bankowe

https://jaklatwo.pl/jak-latwo-zamowic-standardowa-karte-revolut/

https://jaklatwo.pl/jak-latwo-zalozyc-konto-na-revolut-i-pobrac-wirtualna-karte-na-swoj-telefon/

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.

25
Dodaj komentarz

avatar
Obrazy i zdjęcia
 
 
 
Dźwięki i Wideo
 
 
 
Inne typy plików
 
 
 
11 Comment threads
14 Odpowiedzi w wątku
16 Śledzących
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek
15 Komentarze autorów
KamilaJakubKrzysiekKamilaAdam Ostatnie komentarze autorów
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

7 krok, co to jest nr referencyjny?

Administrator
Admin

Adam, to tytuł przelewu

Paweł
Gość
Paweł

To nie może się nazywać normalnie.

Bogu
Gość
Bogu

Tak sobie mysle zeby zrobic sobie tego Revoluta i kazac szfowi przelewac wyplate jak szybko docieraja pieniadze z polskiego banku na revoluta czy bedzie to cos szefa kosztowac? Mam zamiar potem z tych pieniedzy oplacic rachunki a reszte zostawic na platnosci karta.

damian
Gość
damian

Jest możliwość wysłania przelewu z tytulem posiadam revoluta chciałem opłacić Euronet konto i potrzebuje zrobić przelew z tytułem a tu jakoś nie mogę tego zrobić

Marek
Gość
Marek

A Ja mam takze pytanie. Mam opcje Revolut metal. W jaki sposob moge robic oplaty miesieczne (gaz, prad etc) ? czy beda to przelewy? czy jest jakas inna opcja?

Paulina
Gość

Witam ja przelalam pieniadze na konto holenderskie i potem ta osoba wysłała mi na konto revolut pienidze z tym ze zrobił to przez numer konta który był na moim przelewie do niego a on się różni od mojego numeru konta revolut czy pieniadze dojda do mnie

Izabela
Gość
Izabela

Witam mam dość ważne pytanie, bo nie mogę dodać odbiorcy przelewu, za każdym razem przechodzę przez dodanie numeru konta i kodów, a później przy wypełnianiu danych (czego w tym artykule nie ma) i akceptacji wyświetla mi się Iban is in invalid format, gdzie wszystko jest wpisane poprawnie

Adam
Gość

dodaj PL przed numerem konta

Jakub
Gość
Jakub

a co jeśli dodaje PL przed nr konta i kasują mi sie dwie ostatnie cyfry w nr konta?

Aga
Gość
Aga

Wybacz ale to z tymi przelewami na konto bankowe jest g…prawda. Wysyłając pieniądze z Revoluta na własne konto czekałam 5 dni. Drugiego grudnia czyli w poniedziałek wysłałam pieniądze, a piątego czyli w czwartek dalej nie było pieniędzy na moim polskim koncie. Dodam, że mam plan metal. Nie opłaca się tak przelewać pieniędzy.

Paweł
Gość
Paweł

kod pocztowy odbiorcy ??? w jakim celu

Paweł
Gość
Paweł

kod pocztowy odbiorcy w jakim celu ???

Kamila
Gość
Kamila

Witam kartę revolut mam od niedawna pomóżcie proszę co to jest numer referencyjny (a dokładnie gdzie go szukać) jestem całkiem zielona w przelewach

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Nie mogę dodać odbiorcy. Wpisuje w rubryce IBAN
PL a po tym numer konta i nie mogę kliknąć tego przycisku dodaj odbiorcę, czy coś jeszcze mi brakuje?