Revolut to wciąż zyskująca na popularności alternatywa wobec tradycyjnych kont bankowych i kart walutowych. Za pomocą mobilnej, finansowej aplikacji można w łatwy i szybki sposób wysyłać pieniądze do innego użytkownika korzystającego z jej usług. Natychmiast i bezpłatnie! Ale co w sytuacji gdy nasz znajomy lub bliska osoba, potrzebująca naszego finansowego wsparcia nie posiada konta Revolut? Czy można zrobić przelew na zwykłe konto bankowe? Oczywiście, że można. Jesteś ciekawy jak to działa? Skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Jak przelać pieniądze z Revoluta na konto bankowe?

  1. Uruchom aplikację Revolut. Wpisz 4-cyfrowy kod dostępu do konta lub zaloguj się za pomocą odcisku palca (jeśli Twój telefon wyposażony jest w czytnik linii papilarnych).
  2. Przejdź do zakładki „Przelewy”, znajdującej się u dołu ekranu a następnie w kategorii „Wyślij” kliknij opcję „Przelew bankowy”.
  3. Kliknij na ikonę + i dodaj nowego odbiorcę przelewu. Wskaż kto będzie jego adresatem (Ty, znajomy/członek rodziny bądź firma) a także wybierz kraj oraz walutę.
  4. Wprowadź dane banku. Podaj imię i nazwisko/nazwę firmy, IBAN (czyli standardowy międzynarodowy numer konta bankowego, który składa się z maksymalnie 34 znaków alfanumerycznych zawierających: kod kraju (Polska to PL), dwie cyfry kontrolne oraz numer, który zawiera numer rachunku krajowego banku. Innymi słowy jest to numer konta poprzedzony kodem kraju), kod BIC/SWIFT (międzynarodowy unikatowy kod identyfikujący banki i inne instytucje) a także opcjonalnie numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail. Na zakończenie kliknij przycisk „Dodaj odbiorcę”.
  5. W celu autoryzacji podaj kod PIN, za pomocą którego logujesz się do aplikacji Revolut. Potwierdź przyciskiem „Zakończ”. Gotowe! Utworzyłeś odbiorcę.
  6. Teraz aby wysłać przelew z konta Revolut na zwykły rachunek bankowy, przejdź do zakładki „Przelewy” a następnie w kategorii „Wyślij” kliknij opcję „Przelew bankowy”. Tam pojawi się wcześniej utworzony przez Ciebie odbiorca. Wybierz kontakt.
  7. Wprowadź kwotę przelewu (minimalna wartość to 2 zł), numer referencyjny a następnie zatwierdź klikając na przycisk „Wyślij”.
  8. Zdecyduj jak szybki ma być Twój przelew 🙂 Jeśli zależy Tobie bardzo na czasie, możesz skorzystać z opcji turbo przelewu dopłacając do transakcji 25 zł. Wówczas przewidywana data otrzymania środków to następny dzień roboczy. Możesz także zwiększyć prędkość przelewu i tym samym nie ponosząc dodatkowych opłat jeśli zdecydujesz się rozszerzyć swoje konto o Revolut Premium (29,99 zł miesięcznie) lub Revolut Metal (49,99 zł miesięcznie). Jeśli nie interesuje Ciebie żadna z powyższych opcji możesz zdecydować się na normalny przelew (bezpłatnie). Jednak musisz liczyć się z tym, że dotarcie pieniędzy na rachunek bankowy odbiorcy zajmie od 3 do 5 dni roboczych. Zatwierdź klikając na przycisk „Wyślij”. Gotowe! Przelew jest już w drodze!
  9. Na Twój adres mailowy (podany w trakcie zakładania konta Revolut) zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca zlecenie przelewu.

Dane aktualne na dzień publikacji artykułu (04.07.2019). 

Więcej

https://www.revolut.com/pl-PL/help/przewodnik-po-revolut/wysylanie-pieniedzy/wysylka-pieniedzy-na-konto-bankowe/jak-moge-przelac-pieniadze-na-moje-konto-bankowe

https://jaklatwo.pl/jak-latwo-zamowic-standardowa-karte-revolut/

https://jaklatwo.pl/jak-latwo-zalozyc-konto-na-revolut-i-pobrac-wirtualna-karte-na-swoj-telefon/

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
36 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments