Często podróżujesz? Robisz zakupy w sieci i za granicą? Jeśli tak, zapewne nie jest Tobie obcy temat przewalutowania. Płacąc polską kartą za zakupy w obcej walucie jesteś narażony na wysokie opłaty bankowe. W rzeczywistości okazuje się, że za towar płacisz kilka a nawet kilkanaście procent więcej niż wcześniej zakładałeś. Co więc zrobić aby podczas wymiany walutowej nie zostały naliczane prowizje? Warto skorzystać z usług Revolut. O tym, co to jest i jak działa w dzisiejszym artykule.

CO TO JEST REVOLUT?

Revolut to mobilna, finansowa aplikacja, która rozlicza płatności po kursie międzybankowym (tania, łatwo dostępna wymiana walut). Zyskuje coraz większą popularność dzięki możliwości bezproblemowego płacenia w 150 walutach na świecie przy realnym kursie. Za jej pomocą możesz m.in. przelewać pieniądze za granicą (wg. rzeczywistego kursu wymiany), kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty a także trzymać i wymieniać środki w 25 walutach.

Z poziomu aplikacji możesz kupić ubezpieczenie telefonu (ochroni to Twoje urządzenie przed uszkodzeniami zarówno objętymi jak i nieobjętymi gwarancją np. zbicie ekranu, zalanie telefonu – opłata pobierana jest tygodniowo i zależy od modelu urządzenia) oraz ubezpieczenie zdrowotne (za ochronę medyczną płacisz tylko za dni spędzone za granicą – aplikacja wykrywa Twoją lokalizację i aktywuje ubezpieczenie, za które opłata pobierana jest raz dziennie i różni się w zależności od miejsca pobytu). Poza tym Revolut udostępnia konto Premium za kwotę 29,99 zł miesięcznie (dane z dnia publikacji artykułu 18.02.2019), w ramach którego masz m.in. darmowe ubezpieczenie medyczne oraz ubezpieczenie od opóźnienia podróży, bezpłatne ekspresowe przelewy pieniężne, wstęp do stref VIP na lotniskach (rezerwacja stoliku) czy też wyższe limity darmowych wypłat z bankomatów.

To do Ciebie należy decyzja czy chcesz płacić za dodatkowe usługi. Jeśli nie, wówczas za darmo korzystasz z aplikacji.

JAK ZAŁOŻYĆ KONTO W REVOLUT?

  1. Na początku należy pobrać Revolut na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji musisz znaleźć ikonę „Sklep Play” (dla właścicieli telefonów z Android) lub App Store (dla posiadaczy iPhone). Otwórz aplikację a następnie po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę Revolut. Po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do pulpitu i otwórz Revolut.
  2. Wyświetli się kilka plansz informujących o usłudze. Aby rozpocząć proces rejestracji, podaj swój numer telefonu i kliknij przycisk „Kontynuuj”. Otrzymasz wiadomość SMS z 6-cyfrowym kodem weryfikacyjnym.
  3. Utwórz 4-cyfrowy kod dostępu do konta Revolut. Jeśli Twój telefon wyposażony jest w czytnik linii papilarnych, masz możliwość zalogowania się za pomocą odcisku palca (możesz tę opcję ustawić później, wchodząc w ustawienia swojego profilu).
  4. Uzupełnij swoje dane osobowe, podając imię, nazwisko oraz datę urodzenia. Następnie podaj dokładny adres domowy (ulica, miasto, kod pocztowy). Zostaniesz poproszony o wpisanie adresu e-mail, na który będziesz otrzymywać informacje o wszystkich ważnych zmianach w aplikacji.
  5. Ważnym etapem rejestracji jest weryfikacja Twojego profilu. Musisz przesłać zdjęcie dowodu dowodu osobistego lub prawa jazdy wykonane bezpośrednio w aplikacji, które udowodni, że mieszkasz w Polsce. W tym celu musisz zezwolić Revolut na robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Oprócz tego będziesz musiał zrobić czytelne selfie, które zostanie porównane ze zdjęciem z przesłanego wcześniej dokumentu. Nie podpisujesz żadnych papierowych dokumentów. Proces rejestracji/zakładania konta odbywa się tylko za pomocą aplikacji mobilnej.
  6. Konieczne jest też doładowanie konta środkami, które potem będziesz mógł wydać. Wymagana minimalna wpłata wynosi 20 zł i to Ty decydujesz czy chcesz zasilić konto  przelewem bankowym, Google Pay czy też dodając kartę debetową lub kredytową.

JAK POBRAĆ WIRTUALNĄ KARTĘ?

Po pomyślnym ukończeniu procesu rejestracji możesz zamówić kartę płatniczą. Do wyboru masz kartę wirtualną (służąca do płatności internetowych) oraz fizyczną (plastikową, z paskiem magnetycznym, chipem, którą możesz płacić zbliżeniowo). W dzisiejszym artykule zajmiemy się kartą wirtualną, którą będziesz mógł przechowywać w aplikacji Revolut.

Wybierz swoją pierwszą wirtualną kartę, którą będziesz mógł używać do wszystkich płatności on-line. Jeśli pominąłeś ten krok po ukończeniu rejestracji, możesz rozpocząć przechodząc do zakładki „Karty” a następnie klikając na ikonę +, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.

Brawo! Udało się. Teraz robiąc zakupy przez Internet i płacąc za produkty, wystarczy, że podasz wygenerowany numer karty, datę ważności oraz CVV (3-cyfrowy kod zabezpieczający, który w przypadku plastikowych kart znajduje się  na odwrocie karty, obok paska z Twoim podpisem).

Więcej

https://www.revolut.com/

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments