Nowa usługa strumieniowego przesyłania muzyki i zarazem aplikacja mobilna YouTube Music już w Polsce. Pozwala odkrywać nowe przeboje, przeglądać albumy i single oraz odtwarzać utwory muzyczne. Aplikacja jest całkowicie darmowa i korzystanie z podstawowych funkcji, takich jak słuchanie muzyki, nic nie kosztuje. Można także przez 3 miesiące skorzystać z bezpłatnego konta Premium (po okresie próbnym to koszt 19,90 zł miesięcznie) i słuchać muzyki wszędzie gdzie tylko to możliwe, również w trybie offline, bez zbędnych reklam a do tego przy zablokowanym ekranie. Zanim jednak zdecydujesz się na którąś z opcji, zainstaluj na swoim telefonie z Android aplikację YouTube Music. Jeśli jesteś ciekawy jak działa usługa skorzystaj z naszej porady! Zaczynamy.

Jak zainstalować aplikację YouTube Music?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „YouTube Music”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Zezwól na dostęp do zakupów, lokalizacji, zdjęć, multimediów oraz do informacji o połączeniu sieci Wi-Fi oraz Bluetooth. W trakcie konfiguracji konta zostaniesz poproszony o dodanie opcji płatności. Możesz zrobić to teraz bądź pominąć ten krok i uzupełnić dane już po zainstalowaniu aplikacji. Wróć do pulpitu swojego telefonu i uruchom zainstalowany program.
  3. Zaloguj się za pomocą konta Google (jeśli nie masz możesz łatwo założyć) aby móc prowadzić transmisję na żywo, przeszukiwać playlisty i słuchać swoich ulubionych kawałków. Możesz skorzystać z bezpłatnego konta Premium przez okres 3 miesięcy bądź pominąć ten etap i od razu przejść do wersji podstawowej (darmowej).
  4. Wybierz swoich ulubionych wykonawców. W ten sposób pokażesz, jaki gatunek muzyczny jest Tobie najbliższy i pomożesz aplikacji YouTube Music zbudować przyszłe playlisty (serwis robi to także w oparciu o Twoją historię z YouTube’a).

Jak wygląda aplikacja YouTube Music?

YouTube Music, to serwis muzyczny od Google’a, w którym znajdziesz zarówno teledyski, oficjalne albumy, remiksy oraz koncerty na żywo. Na pierwszy rzut oka widać, że skupia się się on w głównej mierze na wideo. Po otwarciu YouTube Music menu u dołu ekranu jest podzielone na 3 zakładki:

  • Strona Główna – możesz znaleźć stacje i polecane kawałki na podstawie aktualnego nastroju, aktywności lub historii słuchania. Innymi słowy playlisty na każdą okazję: muzyka na imprezę, na dobry początek, nowości itd. Jeśli jesteś zalogowany do serwisu za pomocą konta Google zobaczysz propozycje bazujące na muzyce, której słuchałeś w YouTube.
  • Hotlista – to miejsce, w którym znajdziesz utwory zyskujące największą popularność na YouTube
  • Biblioteka – znajdują się tutaj utworzone przez Ciebie playlisty oraz albumy a także polubione utwory i różni wykonawcy, których subskrybujesz.

Czy warto korzystać z wersji YouTube Music Premium?

To zależy czego oczekujesz. Google oferuje swoją nową usługę w wersji bezpłatnej (z reklamami) lub w wersji Premium, która pozwala na słuchanie muzyki wszędzie gdzie tylko to możliwe, również w trybie offline (możesz pobierać muzykę na swoje urządzenie do 30 dni), bez zbędnych reklam a do tego przy zablokowanym ekranie (słuchasz muzyki nieprzerwanie w tle, nawet po otwarciu innej aplikacji). Wersja Premium to koszt rzędu 19,99 zł miesięcznie (po 3-miesięcznym okresie próbnym). Możesz skorzystać także z subskrypcji rodzinnej, zapraszając maksymalnie 6 członków rodziny (w wieku co najmniej 13 lat i mieszkających w jednym domu). Po bezpłatnym, miesięcznym okresie próbnym zapłacisz 29,99 zł miesięcznie.

Więcej

https://play.google.com/store/apps

https://support.google.com/youtubemusic/answer

Pytania?

Co poszło nie tak? Potrzebujesz naszej pomocy? Wskazówki? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments