android telefon

Jeśli chcesz korzystać z różnych usług Google np. z poczty Gmail, Dysku Google, Kalendarza, konta YouTube, potrzebujesz Konta Google. Stworzenie nowego konta zajmuje kilka minut. Dzięki niemu będziesz mógł pobierać aplikacje z Google Play czy też wysyłać i odbierać wiadomości e-mail za pomocą poczty Gmail. Posiadanie profilu umożliwi Tobie także udostępnianie np. wskazówek dojazdu za pomocą Map Google. Jeżeli jesteś ciekawy jak utworzyć i dodać konto Google na telefonie z systemem Android, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. Zaczynamy!

Jak utworzyć konto Google?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji, kliknij w ikonę „Ustawienia”. W menu wyszukaj pozycji „Chmura i konta” a następnie kliknij na „Konta”.
  2. Wybierz pozycję „Dodaj konto”. Z listy dostępnych kont wybierz “Google”.
  3. Gdybyś miał już konto, zalogowałbyś się do niego używając wcześniej wybranego adresu e-mail oraz hasła. My tworzymy nowe konto klikając na „Utwórz konto”.
  4. Podaj swoje imię oraz nazwisko a następnie kliknij „Dalej”. Podaj swoją datę urodzenia oraz płeć (opcjonalnie). Na podstawie podanej daty urodzenia dobierane są usługi w zależności od wieku. W Polsce minimalnym wiekiem uprawniającym do zarządzania własnym kontem Google jest 16 lat  (Wymagania wiekowe dotyczące kont Google).
  5. Utwórz adres email w Gmailu. Będziesz go używać do logowania się na swoje konto Google. Następnie utwórz silne hasło. Utworzenie bezpiecznego hasła jest bardzo ważne. Pozwoli chronić Twoje dane osobowe, e-maile czy też może zapobiec włamaniu na konto. Hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków. Może to być dowolna kombinacja liter, cyfr i symboli. Aby przejść do kolejnego ekranu kliknij na przycisk „Dalej”.
  6. Numer telefonu nie jest wymagany ale warto go podać. Może okazać się bardzo przydatny w trakcie odzyskiwania zapomnianego hasła. Aby utworzyć konto Google musisz zaakceptować warunki korzystania z usługi oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w sposób wyjaśniony i opisany w polityce prywatności. Na koniec kliknij na przycisk „Utwórz konto”.
  7. Kliknij na przycisk „Dalej”. Brawo! Utworzyłeś konto Google i dodałeś je do telefonu. Dodane przez Ciebie konto od razu jest synchronizowane. Teraz swobodnie możesz zarządzać różnymi usługami Google.

Więcej

https://support.google.com/accounts/answer/1728595?hl=pl

https://nietechnologiczni.pl/zalozyc-dodac-konto-google-telefonie-android

https://www.pierwszynamapie.pl/konto-google-jak-zalozyc-poradnik/

Pytania?

Masz pytania? Napisz do nas, chętnie pomożemy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments