Już w ten weekend przestawiamy po raz kolejny zegarki. O której i kiedy dokładnie zaczyna się czas zimowy? Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października 2019 roku. Wskazówki zegarów przesuwamy o godzinę do tyłu z 3:00 na 2:00 w nocy czyli śpimy dłużej!!? Niestety za to dzień będzie krótszy i szybciej zrobi się ciemno.

W marcu tego roku Parlament Europejski zdecydował o zniesieniu zmiany czasu w Państwach Unii Europejskiej. Planowany termin wejścia w życie nowych regulacji przypada na 2021 rok. Oznaczałoby to, że ostatnia zmiana czasu dla państw, które wybrałyby czas letni nastąpiłaby w marcu 2021 r natomiast kraje, które wybrałyby na zawsze czas zimowy, ostatni raz przestawiłyby zegarki w październiku 2021 r. Z przeprowadzonych badań wynika, że prawie 80 procent Polaków biorących udział w ankiecie jest za tym aby nie przestawiać zegarków i pozostać na stałe przy czasie letnim.

Na ten jednak moment zmiana czasu nadal obowiązuje. Wskazówki zegara ściennego będziemy musieli przestawić ręcznie – a telefon? Zaktualizuje się automatycznie czy trzeba coś ustawić?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji uruchamiamy „Ustawienia” (ikona zębatego koła).
  2. Przechodzimy do zakładki „System” lub „Zarządzanie ogólne” (Język i wprowadzanie, Data i godzina, Wyzeruj…). Zależnie od modelu telefonu i wersji systemu android lokalizacja menu może się nieznacznie różnić, stąd poniżej dwa przykładowe zrzuty ekranu
  3. Wybieramy opcję „Data i czas”.
  4. Zaznaczamy opcję „Automatyczna data” ustawiając suwak w pozycji aktywnej (przesuwamy go w prawą stronę). Tym samym będziemy mieć pewność, że nasz telefon automatycznie zaktualizuje godzinę względem daty i strefy czasowej.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments