Domyślną aplikacją do przechowywania zdjęć w systemie Android jest aplikacja Zdjęcia Google (Google Photos). Wielokrotnie pisaliśmy o niej na naszych stronach gdyż usługa cechowała się szybkością działania, możliwością łatwej wymiany zdjęć ze znajomymi, doskonałym katalogowaniem twarzy i obiektów oraz nieograniczoną ilością miejsca do przechowywania naszych zdjęć (w tzw. Wysokiej Jakości).

Niestety ta ostatnia kwestia dotycząca nielimitowanego miejsca na fotografie ma się wkrótce zmienić. Dokładnie od 01 czerwca 2021, Google ograniczy ilość przestrzeni dyskowej dostępnej dla nas za darmo do 15 GB (gigabajtów, UWAGA: miejsce dzielone jest pomiędzy wszystkie usługi gogle, tj.: pocztę Gmail, dysk Drive, zdjęcia, Pakiet Biurowy).
Oczywiście ilość dostępnego miejsca można zwiększyć wykupując płatną wersję usługi, tj. Google One. Koszt usługi jest uzależniony od ilości miejsca, które potrzebujemy na przechowywanie naszych danych w chmurze.

O czym należy pamiętać:

  • Fotografie dotychczas przesłane do usługi będą nadal dostępne;
  • Fotografie przesłane do Zdjęć Google w Wysokiej Jakości do dnia 31 maja 2021 nie wpłyną na wielkość zajmowanego miejsca w ramach usługi;
  • Nowe fotografie przesłane po 01 czerwca 2021 uszczuplą dostępne miejsce w usłudze;
  • Miejsce w chmurze Google jest dzielone pomiędzy usługi: Poczta, Dysk, Zdjęcia, Pakiet Biurowy;
  • Aktualny stan usługi możesz podejrzeć, korzystając z linku: https://one.google.com/storage
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments