Pierwsze informacje o tym, że jedna z najbardziej popularnych aplikacji do śledzenia aktywności fizycznych zakończy swoją działalność pojawiły się na koniec października. Mając na uwadze popularność usługi (wielomilionowa rzesza użytkowników), wiele z osób zadawało sobie pytanie o rzetelność tych doniesień. Niestety dla wszystkich osób korzystających z aplikacji – informacja o planowanym zamknięciu serwisu oraz aplikacji została oficjalnie potwierdzona przez właściciela firmy, producenta sprzętu sportowego – firmę Under Armour (komunikat w języku angielskim poniżej).

On December 31st, 2020, Endomondo will be retired and rendered inoperative.
Your Endomondo data will be deleted after March 31, 2021. If you wish to request access to your data or port it to another platform, it must occur prior to that date.

Aplikacja przestanie być funkcjonalna z końcem roku 2020 (31/12/2020). Tego samego dnia, zostanie ona usunięta ze wszystkich sklepów z aplikacjami (Sklep Google Play, Appstore). Twoje dane dotyczące aktywności będą dostępne poprzez stronę www do dnia 31 marca 2021. Po tym terminie, zostaną bezpowrotnie usunięte. Aby zachować informacje dotyczące aktywności, należy je wyeksportować aby odtworzyć w innej usłudze (np. Strava, Runtastic). Instrukcje o tym w jaki sposób wyeksportować dane z Endomondo i zaimportować je do konkurencyjnej usługi znajdziesz na naszej stronie:

MapMyRun – alternatywa dla Endomondo. Jak przenieść treningi?

Jak pobrać trening z Endomondo?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments