Gdy kupujesz nową drukarkę to razem z nią w zestawie otrzymujesz komplet tuszy. Jak wiadomo tusze co jakiś czas trzeba wymienić, gdyż te wraz z czasem po prostu się zużywają. Wiele osób nie wie jak podejść do tematu wymiany tuszu, na co zwrócić uwagę oraz jak dobrać odpowiedni tusz do posiadanego modelu drukarki. Dlatego wychodząc temu naprzeciw w tym artykule przedstawiamy podstawowe zagadnienia związane z wymianą tuszu.

Dopasuj tusz do modelu drukarki

Oczywiście nie możemy kupić pierwszego lepszego tuszu, gdyż ten musi być dopasowany do modelu naszej drukarki. Na przykład, jeśli mamy drukarkę HP to potrzebujemy tusz do drukarki HP (np. tusz HP 305). Dla osób, które pierwszy raz stoją przed zadaniem jakim jest wymiana tuszu może wydawać się to nieco kłopotliwe. Nic bardziej mylnego.

Wystarczy znać model drukarki. Jeśli nie znasz modelu swojej drukarki to najprawdopodobniej na spodzie obudowy znajdziesz zarówno nazwę modelu drukarki jak i nazwę pasującego tuszu. Następnie wystarczy wpisać to w wyszukiwarkę internetową np. tusz HP 653. Dobranie tuszu do drukarki nie jest trudnym zadaniem, jednak początkującym użytkownikom drukarek czasami sprawia trudność. Jeśli nie jesteś pewny, który tusz kupić możesz tą sprawę przekonsultować ze sprzedawcą tuszu. Na pewno z chęcią podpowie, który tusz będzie pasował oraz doradzi, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej drukarki.

Oryginał czy zamiennik?

Do wyboru masz oryginalny tusz lub zamiennik. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej rekomendacji, na który lepiej się zdecydować. Decydując się na zamiennik trzeba upewnić się, że kupujemy ten o wysokiej jakości. Często zamienniki bywają nieco bardziej wydajne, jednak nie jest to regułą. Kluczem jest po prostu znalezienie rzetelnego dostawcy zamienników, który oferuje produkty o tej samej jakości co producent. Jeśli nie znamy takiego dostawcy to zawsze zostaje nam zakup tuszu od producenta. To czy zdecydujemy się na oryginał czy na zamiennik zależy tylko od nas. Tak naprawdę zarówno oryginał i zamiennik powinien sprostać naszym oczekiwaniom.

Podsumowując, wymiana tuszu to proste zadanie, jednak należy zwrócić uwagę na prawidłowe dobranie tuszu do modelu posiadanej drukarki. Poza tym, trzeba wybrać tusz (oryginalny lub zamiennik) od zaufanego producenta tak, żeby jakość wydruku po wymianie pozostała na wysokim poziomie.

Źródło zdjęcia: Proxima Studio / Shutterstock.com

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments