Już podczas planowania budowy domu, jednym z elementów, nad którym najczęściej się zastanawiamy jest ogrzewanie. Czy stawiać na gaz, bardziej tradycyjne metody ogrzewania, a może połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką okaże się najlepszym rozwiązaniem? Przy tak dużych decyzjach nie należy zapominać również o ich małych elementach, a są nimi właśnie sterowniki do ogrzewania.

Dobór sterowników powinien mieć miejsce na długo przed rozpoczęciem budowy czy projektowania. Wiele z nich będzie musiało zostać ustawionych w konkretnym miejscu, zwłaszcza, jeżeli z założenia chcemy zdecydować się na sterowniki przewodowe. Dobrze również wybrać takie rozwiązania, które będą dla nas jak najbardziej oszczędne, ale także przyjazne i proste w użytkowaniu. Niestety, nie zawsze są to aspekty, które łatwo jest połączyć i nie zawsze jest to w ogóle możliwe.

Nowoczesne czy tradycyjne sterowniki?

Wbrew pozorom, nie mam tutaj jednoznacznej i zawsze trafnej odpowiedzi – sterowniki do ogrzewania zawsze muszą zostać dopasowane do naszych własnych potrzeb i wymagań. Może wydawać się, że bezprzewodowe sterowniki, z opcją ustalania temperatury, automatycznie zmieniającej się w ciągu dnia, a dodatkowo połączone z systemem smart home, umożliwiającym sterowanie temperaturą z poziomu naszego telefonu, to rozwiązanie idealne. Fakt, ma ono wiele plusów – będzie to opcja wygodna i oszczędna ze względu na automatyczne zmniejszanie się temperatury w momentach, gdy śpimy lub nikogo z domowników akurat nie ma w domu. Będzie ona również dobra dla osób, które nie mają problemu z używaniem smartfonów.

Niestety, nie będzie to opcja odpowiednia w przypadku osób starszych. Często mogą mieć one problem z obsługą tak zaawansowanych systemów, a jeżeli jeszcze ich nie mają, nie możemy wykluczyć, że pojawią się one za kilka lat, zwłaszcza, gdy doskwierać będą problemy z pamięcią, demencją czy inne zdrowotne zaburzenia. Dlatego w takim przypadku idealnym rozwiązaniem może okazać się klasyczny termostat przy kaloryferze – prosty, tradycyjny, ale dzięki temu również nieproblematyczny dla osób starszych.

Kliknij i wybierz odpowiedni sterownik dla siebie → https://sterownikitech.pl/regulatory,c3.html

Widać więc, że opcje idealne po prostu nie istnieją dlatego sterowniki i sposób sterownia ogrzewaniem dobrze jest dokładnie przemyśleć przed rozpoczęciem jego projektowania i realnie dopasować je do tego, czego oczekujemy, i co będzie dla nas w ciągu kolejnych lat najważniejsze.

Wybór sterowników zaawansowanych, czyli oferta marki Salus

Jeżeli chcemy stawiać na rozwiązania automatyczne, zaawansowanie technologicznie, warto wybierać rozwiązania od marek znanych i sprawdzonych. I właśnie taką marką jest Salus Controls.

Salus Controls stawia na rozwiązania zaawansowane technologicznie, a jednocześnie oferta marki cały czas się poszerza. W ich przypadku odnajdziemy sterowniki odpowiednie do domów smart, ale również do ogrzewania grzejnikowego czy podłogowego. Sterowniki Salus sprawdzą się do sterowania pompą oraz kotłem, ale również będą doskonałym rozwiązaniem do regulatorów do kolektorów solarnych.

Marka Salus znana jest z tworzenia produktów dopracowanych, najwyższej jakości, które są niezawodne przez bardzo wiele lat. To kluczowe w kontekście ogrzewania, gdyż jego awaria może być dla domowników naprawdę odczuwalna. Szeroka oferta sprawia, że nie będzie problemów z idealnym dobranie urządzeń zarówno do naszych realnych oczekiwań jak i do budżetu, którym operujemy.

Salus – wsparcie przy codziennym oszczędzaniu

Jeżeli tylko mamy taką opcję, warto stawiać na jak najbardziej zaawansowane sterowniki, zwłaszcza te, które umożliwiają automatyczne zaprogramowanie a następnie zmienianie się temperatur wraz z mijającym czasem. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla tych rodzin, które mają swój utarty rytm, przebywają w domu w podobnych godzinach co tydzień, wstają i chodzą spać również w podobnym czasie.

Obniżenie temperatury o 4 stopnie Celsjusza realnie wpływa na koszty naszego ogrzewania – w tym czasie będą one mniejsze o aż 20%. 4 stopnie to natomiast wartość, o którą warto zmieniać temperaturę, gdy nie ma nas w domu – a często jest to przynajmniej połowa dnia. Dodatkowo automatycznie zmniejszanie temperatury na noc również wpłynie na oszczędności. Najważniejsze jest jednak to, że dzieją się one po prostu same, i po dobrym ich zaprogramowaniu, nie musimy się martwić, by cały czas kontrolować temperaturę w naszym domu.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments