Wkraczając w dorosłe życie, musimy podejmować różne decyzje. Często większość z nich koncentruje się na zarządzaniu budżetem, aby mieć środki finansowe na funkcjonowanie. Gdy nasza sytuacja majątkowa jest stabilna, poza bieżącymi wydatkami możemy pomyśleć o oszczędzaniu pieniędzy na przyszłość.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że na niektóre rzeczy gromadzić pieniądze będziemy latami. Zakup mieszkania lub nowszego samochodu są dużym zobowiązaniem finansowym. Czasami potrzebujemy takiej zmiany dokonać dużo szybciej, niż planowaliśmy. Wtedy pomocny jest kredyt. Z pożyczonymi pieniędzmi od banku wiąże się sporo pytań. Na podstawowe z nich odpowie kalkulator zdolności kredytowej. Opracowany program wyliczy z dużą dokładnością maksymalną i bezpieczną kwotę kredytu, która jest w Twoim zasięgu.

Kalkulator zdolności kredytowej – co można w nim policzyć?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu i wybierając się do odpowiedniej instytucji finansowej, jesteśmy zobowiązani podać szereg danych. Wiedza na temat zarobków netto, długości zatrudnienia, formy zatrudnienia i kwota kredytu, jaką chcemy otrzymać od banku, są potrzebne do wyliczenia zdolności kredytowej. Każdy z tych parametrów jest wpisywany do kalkulatora, który oblicza najwyższą możliwą kwotę kredytu.

Oczywiście to dopiero początek, ponieważ poznamy długość kredytowania, wielkość miesięcznej raty kredytu, całkowity koszt kredytu, i wielkość odsetek. Wszystko zależy od poziomu zaawansowania kalkulatora zdolności kredytowej. Jednak dla podstawowej wiedzy i rozeznania się w temacie wystarczy oczekiwana kwota, długość kredytowania, miesięczne wydatki oraz inne zobowiązania finansowe w formie rat kredytowych.

Kalkulator zdolności kredytowej – czy to wszystko, czego potrzebuję?

Gdy decydujemy się na kredyt w banku i chcemy znaleźć dla siebie najlepszą ofertę, jednym z pierwszych kroków powinno być skorzystanie z kalkulatora zdolności kredytowej. Mając wiedzę o naszych możliwościach finansowych, możemy udać się do najbliższego banku i podpisać umowę kredytową. Jednak to nie jest konieczne rozwiązanie.

Na rynku funkcjonuje szereg firm świadczących darmowe porady finansowe. Eksperci z zakresu finansów z dużą dokładnością policzą maksymalną zdolność kredytową i przedstawią najlepsze formy finansowania. Wtedy posiadając informację opracowane w domu przy pomocy kalkulatora zdolności kredytowej, w zestawieniu z danymi, które otrzymaliśmy od eksperta, mamy pełny obraz sytuacji i możemy zdecydować się na najkorzystniejszą ofertę banku.

Podstawą jest zaufanie do narzędzi pozwalających wyliczyć nasze możliwości finansowe. W połączeniu z doświadczeniem osób zajmujących się tematyką kredytów od wielu lat mamy pewność, że jesteśmy w dobrych rękach. Dzięki temu w odpowiedzialny i bezpieczny sposób podejmujemy decyzję o naszych pieniądzach. Wtedy kredyt jest naszym pomocnikiem, a nie ciężarem na resztę życia.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments