Sztuczna inteligencja wzbudza ogromne zainteresowanie. Rozwiązania AI coraz częściej trafiają do narzędzi, z których korzystamy na co dzień. Systemy ERP, czyli Enterprise Resource Planning, stanowią fundament działania wielu organizacji na całym świecie. Wprowadzenie sztucznej inteligencji do systemów ERP otwiera zupełnie nowe możliwości – umożliwia automatyzację rutynowych zadań oraz optymalizację procesów operacyjnych na niespotykaną dotąd skalę.

Automatyzacja powtarzalnych procesów

Ogromną bolączką wielu przedsiębiorstw jest ręczne przeprowadzanie powtarzalnych procesów. To niepotrzebnie zabiera czas pracowników, generuje koszty i zwiększa ryzyko wystąpienia błędów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym, przy wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji, wiele procesów w prosty sposób da się jednak zautomatyzować. To w znaczący sposób przyspiesza pracę we wszystkich działach przedsiębiorstwa, nie tylko w systemie ERP, ale we wszystkich wykorzystywanych w firmie systemach informatycznych. W ten sposób możesz uwolnić potencjał swoich pracowników i zyskać pewność, że poświęcają czas na faktycznie ważne zadania, a nie wypełnianie kolejnych dokumentów, przeszukiwanie poczty e-mail czy inne nieistotne, czasochłonne zadania.

Szybkie i łatwe tworzenie opisów dzięki AI

Jednym z największych wyzwań dla firm prowadzących sprzedaż w Internecie jest tworzenie opisów produktów. Opis tak powinien być zachęcający dla klienta, ale też odpowiednio dopasowany do wymagań chociażby wyszukiwarek internetowych system ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central. Możemy zlecić AI przygotowanie opisu każdego z oferowanych przez naszą firmę produktów. W tym celu wystarczy, że podamy najważniejsze cechy — na przykład rozmiar, kolor, zastosowanie. Można również posłużyć się zdjęciem — sztuczna inteligencja sama wyciągnie z niego najważniejsze dane. Przygotowany na tej podstawie opis można dowolnie modyfikować. Możemy na przykład zdecydować, jaki ma być styl wypowiedzi, długość czy format opisu. Użytkownicy systemu mają też możliwość wprowadzania zmian ręcznie.

Rozwiązania AI w nowoczesnych systemach ERP

Do czego można wykorzystać sztuczną inteligencję w systemie ERP? Jedną z najważniejszych funkcjonalności jest ulepszone prognozowanie. System ERP Dynamics 365 Business Central ma bardzo zaawansowane funkcje w tym zakresie. Dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji pozwala z bardzo dużą dokładnością przewidzieć, jaki będzie stan poszczególnych zapasów i kiedy należy uzupełnić stany magazynowe. Umożliwia tym samym zachować ciągłość produkcji czy sprzedaży. Sztuczna inteligencja korzysta z bardzo zaawansowanych procesów analizy danych, uczy się je interpretować i wyciągać wnioski. Tym samym ryzyko, że procesy w naszej firmie zostaną przerwane ze względu na brak jakiegoś produktu, półproduktu czy surowca, spada praktycznie do zera. Jednak stan zapasów nie jest jedyną wartością, którą może przewidzieć sztuczna inteligencja w systemie ERP.

Jedną z ciekawszych opcji wydaje się prognozowanie finansów. Na podstawie danych historycznych dotyczące poszczególnych klientów czy kontrahentów, system jest w stanie przewidzieć, czy faktury zostaną zapłacone w terminie, jakie będą koszty i przychody w najbliższym czasie — nawet kilka miesięcy do przodu. To niezwykle przydatne, gdy planujemy większe inwestycje czy zwiększenie zatrudnienia. Dzięki dokładnym informacjom na temat przewidywanej sytuacji finansowej w firmie, planowanie wydatków może być dokładniejsze i obarczone mniejszym ryzykiem.

To tylko kilka przykładów tego, jak sztuczna inteligencja może usprawnić pracę w systemie ERP. Nowoczesne rozwiązania informatyczne takie jak np. Dynamics 365 Business Central są w stanie zauważalnie poprawić funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

 

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments