Chociaż jazda na rolkach nie jest tak popularna jak jazda na rowerze, ma swoich zwolenników. Osoby, które często poruszają się w „okółkowanych butach”, muszą jednak pamiętać o regularnej wymianie głównych elementów. Sprawdź, jak dobrać koła do rolek, by jazda była nie tylko bardziej komfortowa, ale i bezpieczna.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu do wyboru były dwa rodzaje rolek: tańsze – z kółkami plastikowymi, droższe – z kółkami kauczukowymi. Obecnie wybór jest znacznie szerszy, dzięki czemu każdy może dopasować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb.

Jakość i technologia

Kółka do rolek stanowią najważniejszy element, ponieważ to od nich zależy szybkość i płynność jazdy. Dlatego należy postawić na najwyższą jakość i nowoczesne technologie – tak, aby zapewnić sobie dobre osiągi jazdy.

Wybierając koła do rolek, zwróć uwagę m.in. na twardość. To parametr, który decyduje o jakości jazdy. Na miękkich kółkach jeździ się wolniej, dlatego lepiej sprawdzą się dla początkujących. Jednocześnie ulegają szybszemu zużyciu, co oznacza konieczność częstszej wymiany. Kółka twarde pozwalają na osiąganie większych prędkości i są bardziej wytrzymałe, dzięki czemu można wymieniać je rzadziej.

Ciekawym rozwiązaniem są święcące kółka do rolek, które powstają z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Zastosowano w nich światła ledowe charakteryzujące się długim okresem świecenia. Takie świecące kółka do rolek stanowią nie tylko element ozdobny, ale także zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy wieczorową porą. Możesz je zakupić w sklepie Spokey.

Koła zapasowe do rolek

Rolki uznanych producentów nie są sprzętem jednorazowym. Oznacza to, że zużyte kółka można wymienić – niezależnie od tego czy są to twarde / miękkie kółka czy świecące kółka do rolek.

Zanim jednak przystąpić do zakupu dodatkowego kompletu, musisz wybrać odpowiednie rodzaje kół – tak, aby były kompatybilne z butem. Zwróć zatem uwagę m.in. na takie parametry jak:

  • wielkość (średnica)
  • twardość tworzywa,
  • łożyska do rolek,
  • profil kół.

Pamiętaj też, że – jeśli zachodzi taka potrzeba – możesz zakupić same łożyska do rolek. To ważne elementy, które decydują o szybkości i płynności kręcenia się kółek. Im wyższy numer, tym koła stawiają mniejszy opór.

Nie sugeruj się wyłącznie ceną, ponieważ tanie kółka do rolek zwykle oznaczają gorszą jakość. Lepiej zainwestować odrobinę więcej, aby mieć gwarancję wytrzymałości i komfortowej jazdy. Dobrej jakości kółka – także świecące kółka do rolek – to średni koszt rzędu 50 zł.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments