Aby korzystać z poczty Gmail, YouTube, czy Map Google, potrzebne jest konto Google. Jest ono niezbędne aby pobierać aplikacje z Google Play czy też wysyłać i odbierać wiadomości e-mail za pomocą poczty Gmail. Jeżeli jesteś ciekawy jak utworzyć i dodać konto Google na telefonie z systemem Android, to dzisiejsza instrukcja może okazać się przydatna. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

 1. Otwórz przeglądarkę internetową Google Chrome na swoim telefonie a następnie wpisz w pasku adresu www.google.pl.
 2. Kliknij na przycisk „Zaloguj się”/ „Sign in” lub na symbol z literą (jesteś zalogowany do konta Google ale chcesz dodać kolejne), znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu.
 3. Przejdź do pozycji „Dodaj konto”.
 4. Kliknij na przycisk „Utwórz konto” a następnie z rozwijanej listy wybierz opcję „Dla mnie”.
 5. Wpisz swoje imię oraz nazwisko a następnie kliknij na przycisk „Dalej”.
 6. Podaj swoją datę urodzenia (na jej podstawie dobierane są usługi w zależności od wieku. W Polsce minimalnym wiekiem uprawniającym do zarządzania własnym kontem Google jest 16 lat – Wymagania wiekowe dotyczące kont Google) oraz płeć. Kliknij „Dalej”.
 7. Z dostępnych propozycji wybierz swój adres Gmail lub utwórz własny. Za jego pomocą będziesz logować się do konta Google.
 8. Utwórz twórz silne hasło. Pozwoli chronić Twoje dane osobowe, e-maile czy też może zapobiec włamaniu na konto. Hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków. Może to być dowolna kombinacja liter, cyfr i symboli. Kliknij na przycisk „Dalej”.
 9. Numer telefonu wprawdzie nie jest wymagany ale może się przydać w sytuacji gdybyś chciał odzyskać zapomniane hasło.
 10. Kliknij na przycisk „Dalej” a następnie zaakceptuj warunki korzystania z usługi oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych w sposób wyjaśniony i opisany w polityce prywatności. Na koniec kliknij na przycisk „Utwórz konto”.
     
 11. Konto Google zostało utworzone. Teraz swobodnie możesz zarządzać różnymi usługami Google.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments