Aby korzystać z poczty Gmail, YouTube, czy Map Google, potrzebne jest konto Google. Jest ono niezbędne aby pobierać aplikacje z Google Play czy też wysyłać i odbierać wiadomości e-mail za pomocą poczty Gmail. Jeżeli jesteś ciekawy jak utworzyć i dodać konto Google na telefonie z systemem Android, to dzisiejsza instrukcja może okazać się przydatna. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

 1. Otwórz przeglądarkę internetową Google Chrome na swoim telefonie a następnie wpisz w pasku adresu www.google.pl.
 2. Kliknij na przycisk „Zaloguj się”/ „Sign in” lub na symbol z literą (jesteś zalogowany do konta Google ale chcesz dodać kolejne), znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu.
 3. Przejdź do pozycji „Dodaj konto”.
 4. Kliknij na przycisk „Utwórz konto” a następnie z rozwijanej listy wybierz opcję „Dla mnie”.
 5. Wpisz swoje imię oraz nazwisko a następnie kliknij na przycisk „Dalej”.
 6. Podaj swoją datę urodzenia (na jej podstawie dobierane są usługi w zależności od wieku. W Polsce minimalnym wiekiem uprawniającym do zarządzania własnym kontem Google jest 16 lat – Wymagania wiekowe dotyczące kont Google) oraz płeć. Kliknij „Dalej”.
 7. Z dostępnych propozycji wybierz swój adres Gmail lub utwórz własny. Za jego pomocą będziesz logować się do konta Google.
 8. Utwórz twórz silne hasło. Pozwoli chronić Twoje dane osobowe, e-maile czy też może zapobiec włamaniu na konto. Hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków. Może to być dowolna kombinacja liter, cyfr i symboli. Kliknij na przycisk „Dalej”.
 9. Numer telefonu wprawdzie nie jest wymagany ale może się przydać w sytuacji gdybyś chciał odzyskać zapomniane hasło.
 10. Kliknij na przycisk „Dalej” a następnie zaakceptuj warunki korzystania z usługi oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych w sposób wyjaśniony i opisany w polityce prywatności. Na koniec kliknij na przycisk „Utwórz konto”.
     
 11. Konto Google zostało utworzone. Teraz swobodnie możesz zarządzać różnymi usługami Google.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Twoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.