W ciągu dnia nie masz czasu zadzwonić do salonu kosmetycznego aby umówić się na wizytę? Chciałbyś szybko i wygodnie zarezerwować termin u swojego ulubionego fryzjera lub masażysty? Koniecznie skorzystaj z Booksy? Jest to mobilna aplikacja, za pomocą której możesz znaleźć usługodawcę i zarezerwować u niego wizytę w kilku bardzo prostych krokach. Jeśli jesteś osobą której notorycznie brakuje na wszystko czasu to ten program na pewno przypadnie Tobie do gustu. Skorzystaj z naszej dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku a przekonasz się że cały proces składania zamówienia jest naprawdę banalnie prosty. To co, telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

 1. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play” (Android) lub App Store (iPhone). Po uruchomieniu sklepu wpisujemy w pasku wyszukiwania nazwę „Booksy” a następnie zaznaczamy opcję „Zainstaluj”/”Pobierz”.
 2. Po zainstalowaniu aplikacji wracamy do głównego pulpitu naszego telefonu i uruchamiamy program.
 3. Na pierwszym ekranie pojawi się informacja o możliwości włączenia usługi lokalizacji. Pozwoli to nam na odkrywanie najlepszych salonów w naszej najbliższej okolicy. W tym celu musimy zezwolić Booksy na uzyskanie dostępu do informacji o lokalizacji naszego urządzenia. Jeśli nie chcemy tego robić teraz to oczywiście możemy pominąć ten krok i wrócić później.
 4. Musimy zaznaczyć jedną z trzech opcji, wskazując czy aplikacja ma wyświetlać nam usługi tylko dla kobiet, tylko dla mężczyzn czy też może wszystkie dostępne.
 5. Zaczynamy od przeglądarki usług. Jeśli chodzi o usługi wspierane przez aplikację, to można zamówić wizytę m.in. u fryzjera, kosmetyczki, wizażystki, masażysty, fizjoterapeuty, barbera, dietetyka, stomatologa, tatuażysty czy też umówić się na spotkanie  w placówce bankowej. Brzmi dobrze, prawda? 🙂 Możemy skorzystać z gotowego menu bądź też wyszukać usługi wpisując jej nazwę w pasku wyszukiwania, określając dodatkowo lokalizację oraz dokładny termin.
 6. Nas interesuje strzyżenie męskie, dlatego też  klikamy na kategorię „Fryzjer”. Po chwili wyświetli się nam lista konkretnych usługodawców.
 7. Możemy skorzystać z filtrów, dzięki którym posortujemy otrzymane wyniki wyszukiwania (polecane przez Booksy, odległość, najwyżej oceniane) bądź też wyświetlić mapę ze wszystkimi obiektami. Dzięki temu poznamy m.in. lokalizację zakładu, jego dane adresowe i kontaktowe (numer telefonu), adres witryny WWW lub link do profilu w serwisie społecznościowym (Facebook, Instagram), godziny otwarcia, opinie i oceny klientów, a także cennik usług.
 8. Po wybraniu odpowiedniego zakładu fryzjerskiego możemy przystąpić do rezerwacji wizyty. Po odnalezieniu interesującej nas usługi (w naszym przypadku jest to strzyżenie męskie) klikamy na przycisk „Umów”.
 9. Spośród dostępnych pracowników salonu, możemy wybrać konkretną osobę, która miałaby wykonywać strzyżenie a następnie korzystając z wbudowanego kalendarza wskazujemy datę oraz godzinę, która nas interesuje. Od razu widać, czy dany termin jest wolny, czy zajęty. Opcjonalnie możemy także napisać wiadomość do usługodawcy. Zatwierdzamy klikając na przycisk „Umów”.
 10. Przyszedł czas na wypełnienie formularza w ramach systemu Booksy. Musimy podać swój adres e-mail, bądź też zalogować się poprzez Facebooka (jeśli posiadamy konto w tym serwisie społecznościowym). Jeśli skorzystamy z tej pierwszej opcji to następnie musimy wpisać imię, nazwisko, numer telefonu (dla powiadomień tekstowych) a także ustawić swoje hasło (musi mieć minimum 6 znaków). Klikamy na przycisk „Utwórz konto”.
 11. Aby przejść dalej konieczna jest akceptacja regulaminu i polityki prywatności a także zgoda na przesyłanie ofert. Klikamy na przycisk „Kontynuuj”.
 12. Podajemy 4-cyfrowy kod weryfikacyjny, który otrzymaliśmy w wiadomości SMS. Kod ten powinien pojawić się automatycznie, jeśli jednak się tak nie stanie, to należy go wpisać ręcznie. Zatwierdzamy, klikając na przycisk „Dalej”.
 13. Gotowe! Udało się! Na adres mailowy otrzymamy wiadomość potwierdzającą rezerwację w zakładzie fryzjerskim.
 14. Aby móc zobaczyć wszystkie rezerwacje, wchodzimy do aplikacji Booksy a następnie w pasku menu u dołu strony, klikamy na zakładkę „Wizyty”. Znajdują się tam nadchodzące wizyty i te już zrealizowane.
 15. Dzień przed umówionym spotkaniem, otrzymamy SMSa z przypomnieniem ale jeśli chcemy to dodatkowo możemy taką wizytę zapisać w kalendarzu. Wystarczy przejść do potwierdzonej rezerwacji i kliknąć na ikonę kalendarza, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
 16. Jeśli nie wiemy jak dotrzeć do umówionego miejsca, możemy skorzystać z nawigacji (np. Mapy Google) i podążać wyznaczoną trasą. Jest też opcja wykonania połączenia telefonicznego do usługodawcy z poziomu aplikacji (nie trzeba ręcznie wpisywać jego numeru telefonu).

W naszym przypadku rezerwacja wizyty w zakładzie fryzjerskim przebiegła bardzo sprawnie. Aplikacja według nas jest mega intuicyjna. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w salonie 🙂 Daj znać jak poszło Tobie!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments