Platforma B2B to system informatyczny, który znacząco ułatwia firmom wymianę informacji oraz unowocześnia proces sprzedaży poprzez zautomatyzowanie procesu składania zamówień hurtowych i ich realizacji. To oparte na sieci i mediach elektronicznych połączenie podmiotów gospodarczych. Termin B2B, czyli business to business, oznacza relacje, które mają miejsce pomiędzy firmami. Model ten obejmuje wiele rozwiązań i połączeń pomiędzy przedsiębiorstwami i ich partnerami. Główną funkcję pełnią elektroniczne systemy teleinformacyjne, które upraszczają transakcje pomiędzy firmami a dostawcami bądź też dystrybutorami czy producentami, ponieważ cały powstały proces relacji biznesowej zachodzi w formie elektronicznej.

Platforma B2B i jej zadania

Platforma B2B pomaga w uproszczeniu kontaktów pomiędzy firmami. Korzystając z tego rozwiązania mamy do dyspozycji dostęp do stale aktualizowanej oferty produktowej, czytelnych katalogów produktów, wyszukiwarek ofert oraz katalogów sprzedawców i rozbudowanych systemów zamawiania produktów, oraz pełną kontrolę procesu zakupowego. W ten sposób znacząco skracamy czas realizacji zamówienia i automatyzujemy proces zakupu i sprzedaży.

Wspieramy realizację zamówień poprzez integrację z systemami finansowo–księgowymi, które umożliwiają nami płatności online oraz generowanie, podgląd i wydruk dokumentów sprzedażowych.

Nie ogranicza nas też czas, ponieważ zamówienia można składać siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
W prosty sposób pobieramy i gromadzimy dane o klientach. Możemy także grupować ich ze względu na częstotliwość i wielkość składanych zamówień a następnie zaoferować im zindywidualizowane promocje oraz asortyment, co z kolei pomoże nam w tworzeniu popularnych programów lojalnościowych dla klientów czy ustalanie innych cen czy produktów dla wybranych kontrahentów. W ten sposób zarządzamy kontaktami z kontrahentami, co ułatwia nam terminarze spotkań, bazy klientów oraz zbieranie szczegółowej historii kontaktów.

Platforma hurtowa B2B CStore 

Wybierając dla firmy platformę B2B warto zdać się na sprawdzone rozwiązania. Platforma hurtowa B2B CStore (szczegóły na stronie www.cstore.pl/sprzedaz-hurtowa-b2b/) to platforma sprzedażowa, dzięki której możemy w przystępny sposób założyć sklep internetowy lub hurtownię internetową. Jest to serwis konkurencyjny dla platform tego typ, jak na przykład shoper, shoplo, redcart. Platforma ta oferuje nam wiele udogodnień w obrębie założenia oraz prowadzenia hurtowni internetowej. W sposób jasny i klarowny grupuje konkretne bazy klientów, dopasowuje do nich konkretne grupy cenowe oraz w sposób prosty i przejrzysty przechowuje dane klientów i kontrahentów. Udostępnia oraz ułatwia formy płatności za pośrednictwem sieci, co znacząco pomaga w sytuacji gdy nasz klient nie jest zorientowany na tego typu nowości.

Platforma B2B dla klientów niezalogowanych ma formę katalogu. Bez rejestracji klient może przeglądać stronę, jednak nie ma możliwości złożenia zamówienia oraz dostępu do cen czy dostępności danego towaru. Nowy zarejestrowany klient musi zostać zatwierdzony przez administratora, który potwierdza konto oraz przypisuje go do konkretnej grupy rabatowej. Informacja o progu rabatowym i cenach, tj. cenach hurtowych, procentowych rabatach na grupę produktów czy cen indywidualnych, pobrana zostaje z programu finansowego o nazwie ERP. Możemy tutaj również ustalić ceny i grupy klientów w panelu platformy. Podczas złożenia zamówienia dany klient dostaje informację na temat terminu płatności zgodnie z ustawieniami w programie finansowym, są to tak zwane płatności terminowe. Klient ma dostęp do stanu magazynowego oraz informacji na temat terminu czy dostępności wybranego towaru. Może składać zamówienia zgodnie z limitem kredytowym lub powyżej po zaakceptowaniu danego zamówienia przez handlowca. Jako administrator mamy na platformie dostęp do zamówień, faktur oraz kwot, terminów płatności, statusu rozliczenia czy e-faktur do druku w wygodnej formie pdf. Możemy także skontaktować się z konkretnym handlowcem za pośrednictwem poczty e-mail bądź telefonu. To zdecydowanie usprawnia działania sprzedażowe firmy oraz kontakt pomiędzy firmą a klientem oraz firmą a kontrahentem.

Wygoda i komfort połączony z szybkością realizacji zamówień za pośrednictwem platformy to zdecydowanie zaleta systemu e-commerce. W obecnych czasach, aby sprostać ciągle rosnącym wymaganiom rynku oraz konsumentów, należy dostosowywać poziom do branży i konkurentów. Zaawansowane technologie oraz rozwiązania, jakie dają nam systemy sprzedaży hurtowej B2B CStore, są możliwościami wartymi wykorzystania. Platforma B2B CStore to miejsce, w którym klient stawiany jest zawsze na pierwszym miejscu. Dostępne intuicyjne oprogramowanie hurtowni internetowej sprawia, że sprzedaż za pomocą platformy staje się czystą przyjemnością.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments