Naszą współczesną codzienność trudno sobie wyobrazić bez dostępu do Internetu. O tym, jak potrzebne jest nam szybkie łącze internetowe, najdobitniej pokazała pandemia koronawirusa, która wymusiła pracę zdalną oraz naukę dzieci w domu przez długie miesiące. W wielu sytuacjach pojawiały się problemy z łączem, szybkością Internetu oraz czasem pobierania i przesyłania danych. Naprzeciw takim problemom wychodzi technologia FFTH, a mówiąc prościej światłowód, który jest niezawodny i bezawaryjny. Wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku w zakresie montażu i instalacji światłowodu, pochwalić się może warszawska firma Wartel.

Co to jest FFTH?

FFTH to skrót określenia Fiber To The Home, który można przetłumaczyć jako światłowód w domu. Odmiana FFTH jest przeznaczona głównie dla użytkowników domowych. Można to porównać do pewnego rodzaju infrastruktury, w której światłowód łączy centralę bezpośrednio z mieszkaniem klienta. Światłowód prowadzony jest bowiem od centrali do mieszkania abonenta. Dzięki temu pomiędzy dostawcą a odbiorcą połączenia internetowego, nie ma żadnych barier mogących spowalniać transfer. FFTH Internet to gwarancja stabilnego dostępu do sieci.

Szybki Internet w domu. Co wiesz o technologii FFTH?

W ostatnich miesiącach nasze codzienne życie bardzo się zmieniło i powiększyło się grono użytkowników, którzy potrzebują szybkiego Internetu do domu. Miliony osób codziennie korzysta z sieci. Nie zastanawiając się, jaka technologia sprawia, że może cieszyć się dostępem do łącza internetowego i bezproblemowo pobiera oraz wysyła dane. Co kryje się pod pojęciem technologia FFTH?

To jedna z najnowocześniejszych technologii. Inaczej mówiąc, to sieć światłowodowa bezpośrednio podpięta do domu. Do jej montażu wykorzystuje się okablowanie światłowodowe. Za pomocą wiązek światła transmitowane są dane, których przesył jest niezwykle szybki. Warto dodać, że wewnątrz kabli światłowodowych znajdują się włókna światłowodowe, które to właśnie zapewniają bezawaryjny dostęp do Internetu. Tego rodzaju światłowód w domu, którego montaż zrealizuje doświadczony instalator światłowodowych sieci FFTH, zapewnia szybki Internet.

Zalety światłowodu w domu

Światłowód w domu posiada wiele zalet. Jedną z podstawowych jest naprawdę szybki Internet, który umożliwia korzystanie z niego na kilku urządzeniach. Nie zacina się i nie przerywa połączenia. Dane są pobierane i przesyłane błyskawicznie. Krótko mówiąc, instalacja światłowodowa to gwarancja stabilności oraz niezawodności. Spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Kolejna zaleta światłowodu to fakt, iż kable do światłowodu montowane są dość głęboko w ziemi. Dzięki temu Internet będzie działał sprawnie, niezależnie od warunków atmosferycznych. Niestety nie można tego samego powiedzieć, między inni o radiowym łączu internetowym. Do tego, awarie tego rodzaju Internetu są niezwykle rzadkie. Ponadto, światłowód daje możliwość korzystania, nie tylko z łącza internetowego, ale także z innych usług telekomunikacyjnych, takich jak telewizja czy telefon. Im więcej usług, tym większe oszczędności.

Montaż i instalacja FFTH

Podstawą sprawnie działającego łącza internetowego, są przede wszystkim wcześniej odpowiednio wykonane pomiary, projekty, umożliwiające poprawny montaż oraz instalację światłowodu. Szczególną uwagę należy skupić na budowie sieci światłowodowej i stworzeniu niezawodnych systemów, od których tak naprawdę zależy, jak szybki będzie Internet. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór firmy, specjalizującej się w budowaniu całej infrastruktury światłowodowej.

Za sprawą szybkiego rozwoju technologii, instalacje FFTH można doprowadzić do domów jednorodzinnych, bloków, czy apartamentowców, a także biurowców i firm. Dzięki wiedzy wykwalifikowanych specjalistów montaż i instalacja światłowodu możliwa jest praktycznie w każdym miejscu. Warto dodać, iż w Polsce z roku na rok bardzo gwałtownie rośnie liczba gospodarstw domowych, a także przedsiębiorstw korzystających ze światłowodu.

Wartel – ekspert w dziedzinie światłowodu

Na polskim rynku wieloletnim doświadczeniem w zakresie FTTH, pochwalić się może firma Wartel z Warszawy, która jest gwarantem najwyższej jakości usług. Wykonuje ona wszystkie pomiary, projekty sieci, zajmuje się instalacją oraz montażem światłowodu. Do tego zajmuje się również, m.in. spawaniem światłowodów, wciąganiem i wdmuchiwaniem kabli, podwieszaniem oraz wykonywaniem prac naprawczych.

Wszystkie usługi są wykonane bardzo dokładnie, a do tego realizowane w krótkim czasie. Ceny oferowane przez Wartel za prace z zakresu Fiber To Home są bardzo atrakcyjne, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i inwestorów. Zaufaj technologii FTTH i zamontuj niezawodny światłowód!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments