Zgubiłeś telefon albo co gorsze ktoś go Tobie ukradł? Nie wpadaj w panikę. Jest sposób aby łatwo i szybko namierzyć urządzenie. Jeśli korzystasz z Androida to nie potrzebujesz instalować dodatkowych aplikacji czy specjalistycznych programów – wystarczy dostęp do internetu i konto Google. Jesteś ciekawy jak namierzyć telefon? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Jeśli nie posiadasz konta Google, załóż je. Możesz to zrobić na telefonie z systemem Android. Na liście zainstalowanych aplikacji, kliknij na ikonę „Ustawienia”. W menu wyszukaj pozycji „Chmura i konta” a następnie kliknij na opcję „Konta” i dodaj je. Podaj swoje imię oraz nazwisko a następnie wpisz swoją datę urodzin oraz płeć (opcjonalnie). Na podstawie podanej daty urodzenia dobierane są usługi w zależności od wieku. W Polsce minimalnym wiekiem uprawniającym do zarządzania własnym kontem Google jest 16 lat  (Wymagania wiekowe dotyczące kont Google). Utwórz adres email w Gmailu (będziesz go używać do logowania się na swoje konto Google) a także silne hasło. Numer telefonu nie jest wymagany ale warto go podać. Może okazać się bardzo przydatny w trakcie odzyskiwania zapomnianego hasła. Zaakceptuj warunki korzystania z usługi oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych w sposób wyjaśniony i opisany w polityce prywatności. Na koniec kliknij na przycisk „Utwórz konto”. Gotowe! Więcej informacji wraz ze zdjęciami znajdziesz klikając w LINK.
  2. Uruchom przeglądarkę internetową Google Chrome na swoim komputerze a następnie wpisz w pasku wyszukiwania adres https://myaccount.google.com/intro i zaloguj się do swojego konta Google, podając swój adres mailowy oraz hasło.
  3. W panelu użytkownika po lewej stronie kliknij na zakładkę „Bezpieczeństwo” a następnie w sekcji „Twoje urządzenia”, przejdź do opcji „Znajdź zagubione urządzenie”.
  4. Wybierz telefon, który chcesz namierzyć.
  5. W sekcji „Zadzwoń lub zlokalizuj swój telefon” kliknij na opcję „Dzwonek”. Odezwie się głośny sygnał dźwiękowy, dzięki któremu będziesz w stanie zlokalizować swoje urządzenie z Androidem. Telefon będzie dzwonić przez 5 minut nawet jeśli zostanie wyłączone. Jeśli okaże się, że nie usłyszysz dzwonka, kliknij na opcję „Znajdź”. W nowej karcie otwartej przeglądarki internetowej wyświetli się mapa, na której zostanie zaznaczona kółkiem lokalizacja Twojego urządzenia. Będzie widoczny także symbol baterii informujący o stopniu naładowania akumulatora a także nazwa sieci WiFi do której jest podłączony telefon.
  6. Ustaw hasło aby zablokować ekran telefonu (jeśli masz już blokadę ekranu, to właśnie ona zostanie użyta). Możesz także opcjonalnie napisać notatkę, która wyświetli się na pulpicie smartfona a także podać numer telefonu pod który ma zadzwonić znalazca urządzenia.
  7. Aby uniemożliwić komukolwiek dostępu do danych na Twoim zgubionym urządzeniu, wyloguj się swojego konta Google.
  8. Możesz skontaktować się ze swoim operatorem, który pomoże Tobie wyłączyć kartę SIM, zamówić nową lub przekierować połączenia na inny numer telefonu.
  9. Możesz także rozważyć usunięcie swojego urządzenia. Musisz jednak pamiętać, że nie będziesz już mógł zlokalizować, zadzwonić lub zablokować telefonu. Utracisz także trwale dostęp do wszystkich informacji na urządzeniu, które zostały ostatnio utworzone w Google.

Sam widzisz, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Nawet gdy zgubisz swój telefon z Android będziesz mógł go w łatwy sposób namierzyć a uczciwy znalazca napewno go Tobie zwróci 🙂

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments