Szukasz specjalisty IT (IT = Information Technologies / Technika Informatyczna) do realizacji zlecenia i nie wiesz od czego zacząć? Warto skorzystać z sieć WWW, gdzie za pomocą dedykowanych portali można w łatwy sposób wyszukać informatyka specjalizującego się w konkretnym obszarze technologii, chętnego podjąć się naszego zlecenia.

Od czego zacząć?

Portali pośredniczących w ogłoszeniach specjalistów jest bardzo dużo (zarówno w języku polskim jak i angielskim) jednakowoż, te które wyróżniają się ogłoszeniami bezpłatnymi są najbardziej popularne wśród użytkowników. Jednym z takich portali jest portal Zleca.pl gdzie w kategorii usługi informatyczne można znaleźć szereg ogłoszeń fachowców IT, którzy chętnie podejmą się realizacji naszego zgłoszenia.

Krok po kroku

Do wyszukiwania fachowców z branży informatycznej można podejść dwojako:

a) Korzystając z wyszukiwarki, zlokalizowanej na górze strony, możemy wyszukać specjalistów od IT podając interesujące nas usługi, przykładowo tworzenie stron (szukanie wśród „wykonawcy”);

b) Przeglądając zamieszczone oferty po tzw. Drzewie kategorii, które zlokalizowane jest po lewej stronie strony;

Jeżeli nie znajdziemy interesującej nas oferty możemy bezpłatnie dodać zlecenie, które trafi do wszystkich zainteresowanych. Wówczas wykonawcy sami się do nas zgłoszą aplikując na zlecenie, które dodaliśmy lub bezpośrednio kontaktując się z nami telefonicznie (jeśli podaliśmy numer kontaktowy w formularzu dodawania zlecenia)

W naszym przykładzie przyjmiemy iż poszukujemy specjalisty do zaprojektowania oraz wykonania grafiki komputerowej, którą będziemy chcieli wykorzystać jako logo swojej firmy.

W pasku wyszukiwania wpisujemy „grafika” i wybieramy opcję „Wykonawcy”.

  1. Portal zwróci nam wyniki wyszukiwania. W tym przypadku otrzymaliśmy odpowiedź o 44 potencjalnych specjalistach, którzy świadczą usługi związane z hasłem „grafika”.
  2. Możemy teraz wejść w szczegóły ofert aby uzyskać więcej informacji nt. oferty, osoby odpowiedzialnej za ofertę (np. wykształcenie, doświadczenie zawodowe, lokalizacja itd.). W tym miejscu znajdziemy również formularz kontaktowy, z którego możemy skorzystać aby wysłać wiadomość do osoby przedstawiającej ofertę lub pozyskać numer telefonu komórkowego – jeżeli ta opcja bardziej nam odpowiada.
  3. Teraz (zależnie od wybranej formy kontaktu ze zleceniobiorcą) – pozostaje nam albo czekać na wiadomość email lub telefonicznie ustalić szczegóły zlecenia.

Dlaczego to się wszystkim opłaca?

Brak opłat związanych ze składaniem nowych ofert i przeglądaniem ofert dostępnych przyczynia się bezsprzecznie do dużej popularności portalu (im więcej potencjalnych Klientów tym więcej Usługodawców). Oczywiście istnieje możliwość zachęcenia potencjalnych Klientów (usługodawców) poprzez wyróżnianie swoich ofert (pierwszeństwo wyników wyszukiwania, wyróżnienie prowadzonej działalności) jednak nie wpływa to na komfort korzystania z portalu dla potencjalnego Klienta szukającego pomocy w realizacji usługi IT.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments