Jeśli nie używamy telefonu przez określony czas to automatycznie wygasi się jego ekran. Oczywiście możemy zdecydować, kiedy urządzenie ma przejść w stan blokady (kilkadziesiąt sekund lub parę minut). Zatem jeśli denerwuje Ciebie to, że ekran w Androidzie jest automatycznie wyłączany wtedy, gdy czytasz na przykład jakiś artykuł, to dzisiejszy wpis może Ciebie zainteresować. Postępuj zgodnie z krótką instrukcją a dowiesz się jak łatwo wyłączyć automatyczne usypianie ekranu na telefonie marki Huawei. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

SPOSÓB 1: SKORZYSTAJ Z USTAWIEŃ TELEFONU

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź i uruchom „Ustawienia” (ikona zębatego koła).
  2. Przejdź do zakładki „Wyświetlacz”.
  3. Na liście dostępnych opcji znajdziesz ustawienia uśpienia. Przejdź do nich.
  4. Wybierz okres bezczynności. Telefon może zostać uśpiony np. po 15 sekundach, 1 minucie czy nawet 10 minutach. Wszystko zależy od Ciebie. Wybierz odpowiednią wartość i wyjdź z ustawień.

SPOSÓB 2: SKORZYSTAJ Z APLIKACJI KINSCREEN 

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie z Android musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji KinScreen.
  2. Po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom aplikację.
  3. Aplikacja aby prawidłowo funkcjonowała, musi działać w tle. Pamiętaj, że może to skrócić czas pracy baterii. Zezwól aplikacji na modyfikowanie ustawień systemowych. Kliknij przycisk „OK” a następnie ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) przy opcji „Zapisywanie ustawień systemowych.
  4. Teraz skalibruj wykrywanie ruchu. Połóż urządzenie na płaskiej i stabilnej powierzchni (np. stół) i rozpocznij, klikając na przycisk „Start”. Cały proces będzie trwał dosłownie kilka sekund. W tym czasie nie ruszaj telefonu!
  5. Po ukończeniu kalibracji wyświetlą się główne opcje programu. Możesz zdecydować, kiedy ekran telefonu ma być włączony, np. wtedy gdy zostanie wykryty ruch, podczas rozmowy, ładowania lub też gdy korzystasz z jakiejś aplikacji. W przypadku tej ostatniej opcji, KinScreen musi otrzymać pozwolenie na dostęp do użytkowania. Klikając na przycisk „OK”, zostaniesz przeniesiony do ustawień. Przejdź do aplikacji „KinScreen” i zezwól na monitorowanie użycia, ustawiając suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę).

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments