Strona główna telefon android Jak łatwo ukryć folder na telefonie Huawei?

Jak łatwo ukryć folder na telefonie Huawei?

15
2422

Wiesz, że nie musisz pobierać specjalnych programów aby ukryć wybrane pliki, zdjęcia i dokumenty? Wystarczy menadżer plików, który możesz znaleźć na swoim urządzeniu. Jeśli na telefonie masz zapisane dane, na których bardzo Tobie zależy i nie chcesz aby wpadły w niepowołane ręce, to dzisiejszy artykuł może się Tobie spodobać. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku a dowiesz się jak ukryć folder z dokumentami na urządzeniu marki Huawei. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Otwórz menadżera plików (na telefonie znajdziesz go pod nazwą”Pliki”) a następnie kliknij na kategorię „Pamięć wewnętrzna”.
  2. Kliknij na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie utwórz folder o dowolnej nazwie. Zatwierdź przyciskiem „OK”. Po utworzeniu katalogu możesz przenieść do niego różne dokumenty.
  3. Przytrzymaj palcem wybrany plik (aż zostanie zaznaczony) a następnie kliknij na ikonę „Przenieś”, znajdującą się w pasku na dole ekranu. Możesz przerzucić plik lub zdjęcie do wcześniej utworzonego folderu (w naszym przypadku jest to folder pod nazwą „prywatne”).
  4. Zatwierdź klikając na przycisk „Przenieś”. Jeśli wybralibyśmy opcję kopiowania to należy pamiętać aby usunąć plik ze starej lokalizacji (tam gdzie znajdował się wcześniej).
  5. Jeśli przeniosłeś już wszystkie swoje pliki do utworzonego katalogu, czas na jego ukrycie. Sposób jest naprawdę banalnie prosty. Wystarczy przed nazwą katalogu postawić poprostu kropkę. Wówczas taki folder staje się folderem systemowym/ukrytym a telefon z systemem Android takie właśnie katalogi ukrywa. Przytrzymaj palcem folder do momentu aż pojawi na dole ekranu pasek narzędzi a następnie kliknij na „Więcej” (ikona trzech kropek). Z rozwijanego menu wybierz opcję „Zmień nazwę”. Po wyświetleniu się okna zmiany nazwy folderu, dopisujemy na początku kropkę.
  6. Od tego momentu folder będzie niewidoczny. Jeśli chcesz taki katalog wyświetlić i coś jeszcze do niego przenieść, to wystarczy wejść do ustawień menadżera plików klikając na ikonę trzech pionowych kropek (prawy, górny róg ekranu). Ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) przy opcji „Wyświetlaj pliki systemowe”. Od tej pory katalog będzie widoczny i łatwo dostępny na urządzeniu. Gdy będziesz chciał ponownie ukryć katalog odznacz opcję „Wyświetlaj pliki systemowe”.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
15 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 miesięcy temu

how long is a dissertation https://dissertations-writing.org/

trackback
7 miesięcy temu
trackback
7 miesięcy temu
trackback
7 miesięcy temu

dissertation online https://buydissertationhelp.com/

trackback
7 miesięcy temu

american buffalo slots https://slotmachinegameinfo.com/

trackback
7 miesięcy temu

hack online slots https://411slotmachine.com/

trackback
7 miesięcy temu

argosy free fun slots https://download-slot-machines.com/

trackback
7 miesięcy temu

free coins hot shot slots https://beat-slot-machines.com/

trackback
8 miesięcy temu

wizard of oz slots https://slotmachinesworld.com/

trackback
8 miesięcy temu

wind creek online slots https://pennyslotmachines.org/

trackback
8 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu

best penny slots to play https://2-free-slots.com/

trackback
8 miesięcy temu

chat gay en español https://gaytgpost.com/

trackback
8 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu

2technology