Znalazłeś na stronie internetowej tabelę, którą chciałbyś zamieścić w Excelu i wykorzystać do swoich obliczeń? Oczywiście możesz utworzyć nowe zestawienie w arkuszu kalkulacyjnym, tylko pytanie, po co tracić na to czas (zwłaszcza gdy do czynienia masz z jego rozbudowaną wersją)? Można zdecydowanie szybciej. Wystarczy, że skorzystasz z wbudowanego narzędzia, za pomocą którego wczytasz do Excela tabele już jako dane liczbowe. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Excel dla Office 365.

  1. Otwórz arkusz kalkulacyjny na swoim komputerze.
  2. W górnym pasku nawigacji przejdź do zakładki „Dane” a następnie w obszarze „Pobieranie i przekształcanie danych” kliknij na opcję „Z sieci WEB”.
  3. Pojawi się nowe okienko dialogowe, w którym musisz umieścić adres URL strony internetowej, z której chcesz pobrać dane. Zatwierdź klikając na przycisk „OK”.
  4. Excel będzie łączył się ze stroną internetową (może zająć to krótką chwilę).
  5. Otworzy się okno dialogowe „Nawigator”. Po jego lewej stronie, pojawi się lista wszystkich tabel, znajdujących się na wybranej stronie internetowej. Wskaż jedną z nich i zatwierdź klikając na przycisk „Załaduj”.
  6. Gotowe! Tabela internetowa została załadowana do programu Excel, w taki sposób abyś mógł filtrować lub sortować dane.
  7. Po prawej stronie pojawi się menu „Zapytania i połączenia”. Opcje te używane są do pobierania danych ze strony internetowej.
  8. Kliknij prawym przyciskiem myszy komputerowej na „Zapytaniu” a następnie z rozwijanego menu przejdź do jego właściwości. Otworzy się nowe okno dialogowe. Przejdź do zakładki „Użycie” a następnie zdecyduj w jaki sposób mają się odświeżać informacje. W tym celu przejdź do obszaru „Sterowanie odświeżaniem” i zaznacz te opcje, które najbardziej Tobie odpowiadają (pole zaznaczone na czerwono).

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments