Menadżer haseł Google Chrome

Bezpieczne hasła do kont online a tym samym ochrona danych osobowych to temat bardzo często poruszany w sieci. Aby zapobiec włamaniom i wyciekom ważnych dla nas informacji warto poświęcić odrobinę swojego czasu aby utworzyć silne i unikalne hasła, składające się z różnej kombinacji cyfr i liter. Przeglądarka Google Chrome udostępnia bardzo fajną opcję, umożliwiającą sprawdzanie haseł pod względem bezpieczeństwa. Można przede wszystkim sprawdzić czy hasła zostały przejęte przez niepowołane osoby oraz wyróżnić te najsłabsze. Jeśli chciałbyś upewnić się, że Twoje hasła są bezpieczne, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Otwórz przeglądarkę internetową Google Chrome na komputerze a następnie zaloguj się do swojego konta Google podając login oraz hasło.
  2. W pasku adres wpisz https://passwords.google.com/ a następnie w obszarze Menadżera haseł kliknij na opcję „Sprawdź hasła” („Check passwords”).
  3. Teraz możesz sprawdzić bezpieczeństwo haseł zapisanych na koncie Google.
  4. Aby móc kontynuować potwierdź swoją tożsamość, podając raz jeszcze hasło do konta Google. Zatwierdź klikając przycisk „Dalej”. System przeskanuje hasła zapisane w pamięci przeglądarki.
  5. Po upływie kilku sekund dowiesz się czy jakieś hasła zostały przejęte, ile razy użyłeś tego samego hasła do rejestracji na różnych portalach internetowych oraz ile z Twoich kont posiada słabe hasło i wymaga zmiany.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments