facebook social

Jeżeli w gronie Twoich znajomych jest osoba, która notorycznie spamuje Twoją facebookową ścianę, zamieszczając nieistotne posty bądź ma poglądy, z którymi się nie zgadzasz (obraża uczucia Twoje lub innych znajomych pod Twoimi postami), możesz takiego znajomego zablokować lub usunąć z Facebooka. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz wskazówki.

Z POZIOMU PRZEGLĄDARKI INTERNETOWEJ NA KOMPUTERZE

USUŃ ZNAJOMEGO

 1. Uruchom przeglądarkę internetową. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić 🙂 Po uruchomieniu przeglądarki, wpisz w pasku adresu: https://www.facebook.com/ i zaloguj się do swojego konta.
 2. W kolumnie po lewej stronie, kliknij na opcję „Lista znajomych” a następnie wybierz kategorie „Zobacz wszystkich znajomych”.
 3. Znajdź znajomego, którego chcesz usunąć z listy (pamiętaj, że Ty również znikniesz z listy znajomych tej osoby). Ustaw kursor nad opcją „Znajomi” a następnie wybierz „Usuń z grona znajomych”. Możesz także przejść do profilu tej osoby – w górnej części jej profilu stań kursorem na opcję „Znajomi” i usuń ją. Nie zostanie ona o tym powiadomiona.

ZABLOKUJ ZNAJOMEGO

 1. Kliknij na ikonęznajdującą się w prawym, górnym rogu aplikacji a następnie wybierz opcję Ustawienia.
 2. Kliknij na opcję „Blokowanie”, która znajduje się w kolumnie po lewej stronie ekranu. Następnie w sekcji „Zarządzaj blokowaniem” wybierz „Zablokuj użytkowników”. Wprowadź imię oraz nazwisko osoby, którą chcesz zablokować i zatwierdź przyciskiem „Zablokuj”. Osoba zablokowana nie będzie mogła oznaczyć Ciebie ani wyświetlić treści publikowanych na Twojej osi czasu.

Z POZIOMU TELEFONU Z ANDROID

USUŃ ZNAJOMEGO

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku i wejdź do „Menu”, klikając na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (trzy poziome kreski). Wybierz opcję „Znajomi”.
 2. Wybierz znajomego, którego chcesz usunąć. Kliknij na ikonę trzech pionowych kropek i zaznacz „Usuń z grona znajomych”.

ZABLOKUJ ZNAJOMEGO

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku i wejdź do „Menu”, klikając na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (trzy poziome kreski). Przejdź kolejno do pozycji „Ustawienia i prywatność” a następnie „Ustawienia”.
 2. Przewiń menu w dół do sekcji „Prywatność” i wybierz opcję „Blokowanie”.
 3. Kliknij na ikonę plusa aby dodać znajomych do listy zablokowanych kontaktów. Wprowadź imię, nazwisko lub adres e-mail osoby do blokowania. Na wyświetlonej stronie z wynikami wyszukiwania znajdź użytkownika, którego chcesz zablokować i dotknij kolejno opcji „Zablokuj” > „Zablokuj”.
 4. Zablokowana osoba nie będzie mieć już możliwości wysyłania do Ciebie wiadomości, oglądania Twoich postów, oznaczania Ciebie np. na zdjęciach, zapraszania do grup lub wzięcia udziału w wydarzeniach a także nie będzie mogła dodać Ciebie do swojej listy znajomych.

Więcej

https://www.facebook.com/help/android-app/1000976436606344/?helpref=hc_fnav

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz pytanie? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments