Zastanawiałeś się kiedyś ile czasu spędzasz przed ekranem swojego iPhona? Ile czasu poświęcasz na przeglądanie Facebooka, dodawanie zdjęć na Instagramie i na surfowanie po Internecie? Jeśli chciałbyś mieć nad tym wszystkim kontrolę – zacznij od lektury dzisiejszego artykułu. Pokażemy jak łatwo zarządzać czasem spędzonym na obsłudze aplikacji mobilnych oraz na przeglądaniu różnych serwisów społecznościowych. Zaczynamy!

  1. Przejdź do ustawień swojego telefonu, klikając na ikonę zębatego koła a następnie na liście dostępnych funkcji przejdź do zakładki „Czas przed ekranem”.
  2. Z panelu „Czas przed ekranem” wybierz urządzenie (np. iPhone [nazwa użytkownika]).
  3. Zobaczysz czas jaki spędzasz przed ekranem swojego smartfona codziennie oraz w ciągu ostatnich 7 dni. Czas ten jest liczony w momencie gdy korzystasz z aplikacji na iPhonie. Wyświetlony wykres jest podzielony na różne kategorie, zawierające grupy aplikacji, które są najczęściej przez Ciebie używane: może to być rozrywka, sieci społecznościowe, inne, biurowe, gry. Takie same informacje możesz uzyskać dla poszczególnych aplikacji.
  4. Jeśli chcesz zarządzać swoim czasem spędzonym przed telefonem, kliknij na zakładkę „Limity aplikacji” a następnie wybierz jedną z dostępnych kategorii (np. sieci społecznościowe, gry, rozrywka, biurowe, edukacja i inne) i ustaw czas użytkowania. Otrzymasz powiadomienie przed jego zakończeniem natomiast po jego upływie, aplikacje z danej kategorii zostaną zablokowane. Oczywiście daną aplikację możesz ponownie włączyć, ale pojawi się informacja o przekroczeniu czasu użytkowania. Wystarczy wówczas kliknąć na przycisk „Ignoruj” (możesz wybrać przypomnienie lub całkowicie wyłączyć limit czasu). Pamiętaj, że limity są zerowane codziennie o północy.

Więcej

https://support.apple.com/pl-pl/guide/iphone/

Pytania?

Masz pytanie? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments