Jeśli korzystasz z urządzenia chińskiego producenta i chcesz podczas prowadzonej rozmowy telefonicznej być informowany o kolejnym, przychodzącym połączeniu ale nie wiesz jak ustawić odpowiednie opcje, to koniecznie skorzystaj z naszej dzisiejszej instrukcji krok po kroku! Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Niestety rozwiązania nie znajdziesz wchodząc do ustawień ogólnych smartfona. Zatem naciśnij ikonę zielonej słuchawki, symbolizującą połączenia telefoniczne. Pojawi się ekran wybierania numerów wraz z ostatnimi połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi.
  2. Kliknij na ikonę hamburgera (trzy pionowe kropki), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie przejdź do ustawień połączeń telefonicznych.
  3. Wyświetlą się wszystkie preferencje związane z przekierowywaniem połączeń, ustawianiem dźwięków, szybkim wybieraniem numerów czy też blokowaniem połączeń. W obszarze karty SIM kliknij na opcję „Więcej”.
  4. W ustawieniach dodatkowych znajduje się opcja „Połączenia oczekujące”, która odpowiada za powiadamianie o rozmowach przychodzących. Aby włączyć tę funkcję ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę).
  5. Gotowe! Teraz w momencie prowadzenia rozmowy telefonicznej, osoba która będzie się chciała z Tobą skontaktować usłyszy w słuchawce swojego telefonu komunikat „Numer aktualnie jest zajęty. Zadzwoń później lub poczekaj na linii”. Ty z kolei będziesz mógł sprawdzić na wyświetlaczu smartfona, kto do Ciebie dzwoni (usłyszysz krótki, przerywany dźwięk). Możesz również skorzystać z usługi zawieszenia połączenia i bez rozłączania pierwszej rozmowy odebrać tę drugą, a później powrócić do pierwszej.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments