Nie od dziś wiadomo, że aby zapobiec włamaniom do kont online oraz aby zapewnić bezpieczeństwo danym podawanych w procesie rejestracji, należy tworzyć unikalne hasła dostępu. Niestety zapamiętanie dziwnej kombinacji cyfr i liter graniczy z cudem dlatego też zazwyczaj korzystamy z jednego, podobnego hasła do różnych kont internetowych. Wcale nie musi tak być – z pomocą przychodzi Google Chrome i automatyczny generator haseł, który dostarczy silny kod i to bez pomocy narzędzi innych firm. Jak to działa? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Otwórz przeglądarkę internetową Chrome a następnie zaloguj się do swojego konta Google podając login oraz hasło.
  2. Aby móc skorzystać z generatora i menedżera haseł Chrome, włącz ich synchronizację. Przejdź do ustawień przeglądarki, klikając na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu. Do ustawień możesz także przejść wpisując w pasku adresu chrome://settings
  3. Włącz funkcję generowania haseł. Wpisz w pasku adresu: chrome://flags a następnie odszukaj na liście opcji „Automatic password generation”.
  4. Włącz funkcję wybierając opcję „Enable”.
  5. Uruchom ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome klikając na przycisk „Relaunch Now”.
  6. Gotowe! Masz włączoną flagę! Jeśli Google rozpozna na ekranie tworzenia konta pole „hasło” to automatycznie zostanie wygenerowany i wyświetlony kod dostępu.
  7. Niestety Chrome nie zawsze wykrywa tego typu pola. W takim przypadku należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w polu „hasło” i z listy menu wybrać opcję „Zaproponuj hasło …” Wówczas przeglądarka Chrome zapisze hasło na Twoim koncie Google. Nie musisz go pamiętać!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments