Posiadanie konta za granicą ma wiele zalet oraz zastosowań. Warto jednak wiedzieć, dla kogo najlepsze będą tego typu produkty i w jakiej sytuacji powinieneś się zainteresować założeniem takiego rachunku! Konta bankowe od dawna nie są już produktem ekskluzywnym, zarezerwowanym dla nielicznych. Według badania ankietowego Master Card, w 2015 roku ponad 85% dorosłych Polaków miało konto w banku. Liczba ta z roku na rok tylko rośnie. Produkty zagraniczne, w tym zagraniczne konta bankowe, nadal jednak nie są wykorzystywane na masową skalę. Wynika to m.in. z tego, że nie zawsze posiadanie takiego rachunku ma w ogóle zastosowanie.

Kiedy warto założyć rachunek za granicą?

Posiadanie konta za granicą jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku zamożnych osób, które chcą dywersyfikować miejsca przechowywania środków. Zagraniczne konto jest także pewną gwarancją bezpieczeństwa, bowiem ulokowanie środków w bankach w różnych krajach jest także zabezpieczeniem w sytuacji, gdy dojdzie do ewentualnych problemów gospodarczych lub wydania niekorzystnych decyzji nadzoru bankowego. Różne kraje to nierzadko także różna waluta, a dywersyfikacja walut także jest krokiem ku zapewnieniu bezpieczeństwa kapitałowi własnemu. W skrócie: warto założyć rachunek za granicą, gdy operuje się większymi środkami, np. przekraczającymi 150 000 zł. Posiadanie konta w zagranicznym banku jest także zasadne z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy prowadzą biznes zarejestrowany poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak założyć konto za granicą?

Założenie konta za granicą w XXI wieku nie stanowiłoby większego wyzwania pod względem technologicznym, jednak są pewne ograniczenia, które utrudniają osobom niebędącym rezydentami podatkowymi zakładanie kont osobistych. Wynikają one przede wszystkim z dbałości o to, by nie dochodziło do tzw. prania brudnych pieniędzy. Z tego powodu, chcąc założyć konto w innym kraju, warto skontaktować się ze specjalistami. Pomocy udzielą Ci m.in. kancelarie prawne z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego, takie jak m.in. Thompson&Stein. Dzięki takim podmiotom nie będziesz tracić czasu na bezskuteczne działania i zajmiesz się tym, co naprawdę istotne – np. odpoczynkiem, spędzaniem czasu z bliskimi czy pomnażaniem posiadanego kapitału.

Założenie konta za granicą wymaga pewnej biegłości w regulacjach oraz strategicznych działań. Z tego powodu najlepiej zostawić tę sprawę profesjonalistom, dzięki którym cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments