Usunięcie konta na niegdyś tak popularnym portalu społecznościowym jakim jest Nasza Klasa (nk.pl) nie powinno przysporzyć Tobie problemów. Musimy mieć świadomość tego, że nie da się całkowicie usunąć konta z portalu nk.pl ponieważ w pamięci serwisu zostanie nasz login. Natomiast nasze dane osobowe, zdjęcia, kontakty można skasować. Poniżej kilka wskazówek jak łatwo można to zrobić.

  1. Logujemy się do portalu nk.pl ( podajemy adres e-mail oraz hasło).
  2. Klikamy w zakładkę Profil – Edytuj Profil.
  3. Następnie w zakładce Edytuj Profil wybieramy Zaawansowane – Usuń konto.
  4. Serwis nk.pl informuje nas, że usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem danych osobowych z bazy serwisu. Wpisujemy raz jeszcze nasze hasło jakim logujemy się do portalu. Zaznaczamy jeden powód rezygnacji z usług portalu nk.pl ( bez tego nie będziemy mogli przejść do następnych kroków) a następnie klikamy na przycisk Usuń konto.
  5. Gotowe! Prawda że to łatwe? Otrzymujemy potwierdzenie o skasowaniu konta.
  6. Następnie zajmujemy się usunięciem naszych danych osobowych. Na głównej stronie portalu nk.pl korzystamy z przycisku KONTAKT (prawy, dolny róg strony). Wybieramy kategorie pytania, która nas interesuje (w naszym przypadku zaznaczmy „Moje konto”) i klikamy przycisk „Dalej”.
  7. Kolejnym krokiem jest wybór tematu naszej wiadomości. W naszym przypadku jest to usunięcie danych osobowych.
  8. Przechodzimy do formularza kontaktowego (prawy, dolny róg strony). Następnie podajemy nasz adres e-mail przypisany do konta z którego chcemy usunąć dane osobowe. To ostatni etap, który musimy przejść aby usunąć swoje dane osobowe.

Słowniczek:

Nasza Klasa (nk.pl)– to serwis społecznościowy, który umożliwia zarejestrowanym użytkownikom kontakt z przyjaciółmi i znajomymi online. W ramach serwisu nk.pl możemy dzielić się zdjęciami oraz wiadomościami. wikipedia

Pytania?

Jeżeli nadal nie możesz sobie poradzić z usunięciem konta na portalu nk.pl lub udało się nam rozwiązać Twój problem, daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o