social internet

Usunięcie konta na niegdyś tak popularnym portalu społecznościowym jakim jest Nasza Klasa (nk.pl) nie powinno przysporzyć Tobie problemów. Musimy mieć świadomość tego, że nie da się całkowicie usunąć konta z portalu nk.pl ponieważ w pamięci serwisu zostanie nasz login. Natomiast nasze dane osobowe, zdjęcia, kontakty można skasować. Poniżej kilka wskazówek jak łatwo można to zrobić.

  1. Logujemy się do portalu nk.pl ( podajemy adres e-mail oraz hasło).
  2. Klikamy w zakładkę Profil – Edytuj Profil.
  3. Następnie w zakładce Edytuj Profil wybieramy Zaawansowane – Usuń konto.
  4. Serwis nk.pl informuje nas, że usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem danych osobowych z bazy serwisu. Wpisujemy raz jeszcze nasze hasło jakim logujemy się do portalu. Zaznaczamy jeden powód rezygnacji z usług portalu nk.pl ( bez tego nie będziemy mogli przejść do następnych kroków) a następnie klikamy na przycisk Usuń konto.
  5. Gotowe! Prawda że to łatwe? Otrzymujemy potwierdzenie o skasowaniu konta.
  6. Następnie zajmujemy się usunięciem naszych danych osobowych. Na głównej stronie portalu nk.pl korzystamy z przycisku KONTAKT (prawy, dolny róg strony). Wybieramy kategorie pytania, która nas interesuje (w naszym przypadku zaznaczmy „Moje konto”) i klikamy przycisk „Dalej”.
  7. Kolejnym krokiem jest wybór tematu naszej wiadomości. W naszym przypadku jest to usunięcie danych osobowych.
  8. Przechodzimy do formularza kontaktowego (prawy, dolny róg strony). Następnie podajemy nasz adres e-mail przypisany do konta z którego chcemy usunąć dane osobowe. To ostatni etap, który musimy przejść aby usunąć swoje dane osobowe.

Słowniczek:

Nasza Klasa (nk.pl)– to serwis społecznościowy, który umożliwia zarejestrowanym użytkownikom kontakt z przyjaciółmi i znajomymi online. W ramach serwisu nk.pl możemy dzielić się zdjęciami oraz wiadomościami. wikipedia

Pytania?

Jeżeli nadal nie możesz sobie poradzić z usunięciem konta na portalu nk.pl lub udało się nam rozwiązać Twój problem, daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments