Tematem ostatnich dni jest tryb czytania w przeglądarce Google Chrome. Z funkcji tej korzystają już użytkownicy komputerów Mac i iPhonów (przeglądarka Safari) czy też zwolennicy Firefoxa. W końcu wraz z aktualizacją Chrome 75, Google wprowadziło opcję tę również u siebie (wersja testowa). Na dzień dzisiejszy nie ma dedykowanego przycisku i funkcję tę należy samodzielnie aktywować. Jeśli chciałbyś dowidzieć się jak włączyć tryb czytania w Google Chrome na komputerze z systemem Windows 10, to skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Sprawdź czy posiadasz aktualną wersję swojej przeglądarki internetowej. Tryb czytania jest dostępny tylko w Chrome 75.  Aby się upewnić, otwórz Google Chrome i kliknij przycisk „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek). Następnie przejdź do opcji „Pomoc” i wybierz „Google Chrome – informacje”. Jeśli nie masz najnowszej wersji przeglądarki, zaktualizuj ją.
  2. W celu przetestowania nowej funkcji wpisz w pasku adresu: chrome://flags/#enable-reader-mode a następnie odszukaj na liście opcji Enable Reader Mode. Włącz tryb czytania wybierając „Enable”.
  3. Uruchom ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome klikając na przycisk „Relaunch Now”.
  4. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki kliknij na przycisk „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek). Tryb czytania znajduje się pod nazwą „Zbadaj stronę”. Nazwa ta powinna ulec zmianie gdy funkcja zostanie na stałe wprowadzona do popularnej przeglądarki.
  5. Nowa funkcja ma zapewnić przyjemne czytanie. Wybrana strona internetowa zamienia się w biało czarną planszę (wycięte zostaje wszystko poza istotną treścią). Reklamy, animacje, komentarze są usuwane podczas korzystania z trybu odczytu. Oczywiście nowa funkcja w Google Chrome znajduje się jeszcze w fazie eksperymentalnej ale już niebawem ma zagościć na stałe i być dostępna dla wszystkich.

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments