Czy wiesz, że za pomocą aplikacji Signal możesz udostępnić swoją lokalizację? Dzięki temu bez problemu powiadomisz znajomych o swoim aktualnym położeniu i przewidywanym czasie przybycia na umówione miejsce. Jeśli jesteś ciekawy gdzie szukać tej opcji to koniecznie skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji odszukaj komunikator Signal;
  2. Otwórz konwersację z osobą, której chcesz przesłać lokalizację;
  3. Przejdź do obszaru wpisywania wiadomości a następnie kliknij na ikonę plusa (prawy, dolny róg ekranu) co pozwoli na rozwinięcie menu;
  4. Kliknij na opcję „Lokalizacja”;
  5. Zezwól aplikacji Signal na uzyskanie dostępu do informacji o lokalizacji Twojego urządzenia;
  6. Pojawi się mapa wraz z pineską symbolizującą Twoje aktualne położenie. Możesz także ustawić pineskę w dowolnym miejscu – wystarczy przesunąć mapę. Potwierdź swoją lokalizację, klikając na ikonę „ptaszka/haczyka”;
  7. Wyślij wiadomość. Znajomy, któremu udostępniłeś swoje położenie, otrzyma wiadomość w aplikacji Signal. Wystarczy, że kliknie na przesłaną mapę a po jej otwarciu będzie mógł wybrać sposób dotarcia do celu (samochodem, pieszo, rowerem, komunikacjom miejską). Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments