Za pomocą Map Google i funkcji udostępniania lokalizacji, możesz bez problemu powiadomić znajomych i rodzinę o swoim aktualnym położeniu i przewidywanym czasie przybycia na umówione miejsce. Nie wiesz gdzie szukać rozwiązania? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Upewnij się, że masz zaktualizowaną aplikację Map Google. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie przejdź do „Menu”, klikając na ikonę trzech poziomych kresek. Z listy wybierz opcję „Moje gry i aplikacje. Te, dla których dostępne są aktualizacje, mają etykietę „Aktualizuj”.
  2. Uruchom aplikację mobilną Google Maps na swoim telefonie z Android.
  3. Upewnij się, że masz połączenie z internetem, a następnie zaloguj się w Mapach Google i kliknij na ikonę awatara/zdjęcia profilowego, znajdującego się w prawym, górnym rogu ekranu.
  4. Z listy znajdującej się po lewej stronie wybierz zakładkę „Udostępnianie lokalizacji”.
  5. Kliknij na opcję „Nowe udostępnienie” (niebieski przycisk w prawym, dolnym rogu ekranu).
  6. Dodaj osoby, których chcesz powiadomić o swoim położeniu (jeśli pojawi się prośba o informacje o Twoich kontaktach, udziel Mapom Google dostępu).
  7. Określ także jak długo chcesz udostępniać swoją lokalizację (np. przez 30 minut, przez godzinę, 2 godziny bądź też dopóki sam nie wyłączysz).
  8. Zatwierdź swój wybór klikając na przycisk „Udostępnij”. Gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
8 dni temu
trackback
10 dni temu

3combine