android google kalzenarz

Jeśli chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia, otrzymywać powiadomienia o nadchodzących zadaniach do wykonania czy też udostępniać kalendarz innym osobom, to dzisiejszy artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie. Jeżeli pobrałeś już aplikację kalendarza ze Sklepu Play i zsynchronizowałeś go ze swoim telefonem ( kliknij w LINK jeśli chcesz dowiedzieć się jak to zrobić w przypadku iPhone), możesz zacząć tworzyć wydarzenia i zapraszać do udziału w nich swoich znajomych. Sam przekonaj się jakie to proste.

  1. Otwórz aplikację Kalendarz (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Następnie kliknij na symbol plusa aby dodać wydarzenie.
  2. Możesz rozpocząć wpisywanie tytułu wydarzenia. Pojawią się podpowiedzi, z których możesz skorzystać lub pisz dalej. Następnie kliknij „Gotowe”.
  3. Kolej na edycję szczegółów wydarzenia. Możesz podać lokalizację ( miejscowość, ulubioną galerię, nazwę kina itd.), datę rozpoczęcia i zakończenia, widoczność, powiadomienie ( aplikacja przypomni Tobie o nadchodzącym wydarzeniu z odpowiednim wyprzedzeniem, które otrzymasz zarówno na telefon jak i na swoją skrzynkę e-mail.) i zaproszone osoby.
  4. Zaproś do udziału w utworzonym wydarzeniu swoich znajomych. W tym celu kliknij na ikonę . Wpisz imię/nazwisko osoby, której chcesz udostępnić wydarzenie. Jeżeli chcesz aby znajomi mogli dodawać inne osoby, przesuń suwak w prawą stronę (patrz drugi obrazek, czerwona strzałka). Zapisz wydarzenie.
  5. Zaproszone przez osoby odpowiadając na zaproszenia wysyłane za pomocą kalendarza, informują Ciebie, czy zamierzają wziąć udział w danym wydarzeniu. Zaproszenie wysłane z użyciem Kalendarza Google powoduje, że wydarzenie pojawi się automatycznie w kalendarzu. Masz do wyboru 3 rozwiązania. W sekcji „Będziesz?” kliknij Tak, Nie lub Być może. W zależności od odpowiedzi jakiej udzielono na zaproszenie, wydarzenia w kalendarzu będą się różnic wyglądem. Jeśli zamierzasz wziąć udział w wydarzeniu, będzie ono miało jednolity kolor. W momencie gdy nie zamierzasz wziąć udziału w wydarzeniu, zobaczysz tylko kontur wydarzenia, a samo wydarzenie będzie przekreślone. W sytuacji gdy jeszcze nie udzielono odpowiedzi będzie widoczny tylko kontu wydarzenia.

Widzisz jakie to proste? Kalendarz Google pozwoli Tobie sprawniej zarządzać czasem i organizować sobie dzień, mając wszystko pod ręką.

Więcej

https://support.google.com/calendar/answer/37135?co=GENIE.Platform%3DAndroid&oco=1

https://support.google.com/calendar/answer/7541906?hl=pl&ref_topic=3417969

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments