W Internecie nie jesteś anonimowy. Znany jest każdy Twój ruch, aktywność i wyszukiwane hasła. A to wszystko w celu dostarczania spersonalizowanych reklam i ulepszenia ich usług o wszystkie zebrane dane. Ale nie martw się. Możesz usunąć wcześniejsze wyszukiwania, historię przeglądania i inną aktywność ze swojego konta Google. Jeśli chciałbyś mieć kontrolę nad prywatnymi informacjami zapisywanymi na koncie, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Gotowy? Zaczynamy!

  1. W panelu użytkownika po lewej stronie kliknij na zakładkę „Privacy & personalization” (Dane i personalizacja) a następnie w sekcji „Activity and timeline” (Aktywność i oś czasu) przechodzimy do opcji „My Activity” (Moja aktywność).
  2. Kliknij ikonę „Więcej” (trzy pionowe kropki), znajdują się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie z listy wybierz opcję „Delete activity by” (Usuń aktywność wg).
  3. Określ jaki rodzaj aktywności chcesz wyświetlić. Wyszukaj według słowa kluczowego lub filtruj według produktu a także wskaż czas trwania. Zatwierdź klikając przycisk „Delete” (Kasuj). Zanim usuniesz pamiętaj, że Twoja aktywność może sprawić, że usługi Google będą dla Ciebie bardziej przydatne, np. lepsze opcje dojazdów w Mapach i szybsze wyniki wyszukiwania.
  4. Google zapyta się Ciebie czy napewno chcesz usunąć aktywność we wskazanym przedziale czasowym. Pamiętaj, że zostanie ona trwale usunięta z Twojego konta i nie będzie już z Tobą powiązana. Zatwierdź przyciskiem „Delete” (Kasuj).
  5. Jeśli chcesz zobaczyć inne aktywności Google np. aktywność głosową i dźwiękową, historię wyszukiwania na YouTube, historię lokalizacji, to w panelu użytkownika, po lewej stronie kliknij na zakładkę „Privacy & personalization” (Dane i personalizacja) a następnie w sekcji „Activity and timeline” (Aktywność i oś czas) przejdź do opcji „My Activity” (Moja aktywność). Kliknij na ikonę „Więcej” (trzy pionowe kropki) i z listy wybierz kategorię „Other Google activity” (Inne działania Google).

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments