Microsoft Word to popularny program, służący do tworzenia i edytowania różnych treści. Czasami pisząc tekst zachodzi potrzeba sprawdzenia ilości wpisanych znaków. Opcja ta jest bardzo przydatna zwłaszcza gdy chcemy stworzyć np. wypracowanie o konkretnej długości. Jeśli nie wiesz jak szybko policzyć znaki w Wordzie, to dobrze trafiłeś. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Word dla Office 365.

  1. Otwórz dokument w programie Microsoft Word.
  2. Wpisz lub wklej wcześniej przygotowany tekst, dla którego chcesz obliczyć liczbę znaków lub wyrazów.
  3. W górnym menu nawigacji przejdź do zakładki „Recenzja” i w sekcji „Sprawdzanie” kliknij przycisk „Statystyka wyrazów”.
  4. Gotowe. Pojawi się małe okienko dialogowe ze statystyką. Pojawią się dane na temat liczby wyrazów, akapitów, wierszy a także ilości znaków ze spacjami lub znaków bez spacji, w całym dokumencie. Jeśli chcesz policzyć znaki tylko w wybranym fragmencie, wystarczy, że zaznaczysz tekst i powtórzysz krok 2.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments