Czy wiesz, że w prosty sposób możesz połączyć kilka dokumentów i obrazów PDF w jeden plik, który potem możesz udostępnić czy wysłać jako załącznik w e-mailu? W dzisiejszym artykule pokażemy jak łatwo scalić pliki PDF, korzystając z PDF Tools, narzędzia online, służącego do konwertowania plików. Działa ze wszystkimi aktualnymi systemami operacyjnymi i przeglądarkami dlatego nie trzeba pobierać i instalować żadnego oprogramowania. Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome). Oczywiście typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces scalania i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić. Następnie wpisz w pasku adresu: https://tools.pdf24.org/pl/laczenie-pdf;
  2. Wybierz pliki PDF, które chcesz scalić bądź przenieś je do aktywnego pola otoczonego przerywaną niebieską linią;
  3. Możesz ustawić suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) przy opcji „Tryb strony” a następnie wybrać te strony, które mają zostać dodane do nowego pliku PDF. W razie potrzeby popraw kolejność stron (wystarczy kliknąć na dokument lewym przyciskiem myszy komputerowej, przytrzymać go i przesuwać obraz w jedną bądź w drugą stronę);  4. Po zakończeniu edycji dokumentu kliknij przycisk „Utwórz PDF”;
  5. Brawo! Twoje zadanie zostało przetworzone. Możesz podejrzeć efekty, edytować dokument, pobrać i zapisać swój plik PDF, przesłać go na skrzynkę pocztową lub faxem, zapisać na DropBox czy też Google Drive, itd.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments