Nawet najprostsza strona internetowa składa się z wielu elementów. Część z nich jest absolutnie niezbędna, natomiast inne są opcjonalne. Całość powinna tworzyć atrakcyjne i użyteczne doświadczenie dla użytkowników, którzy korzystają z danej strony. Jakie są najważniejsze elementy strony internetowej?

Strona internetowa – kluczowe elementy

Aby strona www była czytelna i przejrzysta powinna zawierać nagłówek, logo i krótki opis. Następny ważny element to baner lub slajder, którego celem jest wprowadzenie do treści strony. Najczęściej znajdują się na nich najważniejsze informacje przedstawione w atrakcyjny sposób. Poniżej przeważnie znajduje się treść główna. Centralna część strony powinna zawierać najważniejsze informacje, np. o usłudze, produkcie lub aktualnej promocji. Niezwykle ważne są również elementy wizualne, takie jak grafiki, zdjęcie i filmy. Content tego typu nie tylko wzbogaca treść, ale również przyciąga wzrok i uwagę użytkowników. Wielu z nich to wzrokowcy, dlatego część graficzna strony internetowej musi być maksymalnie dopracowana i dostosowana do grupy docelowej.

Strona internetowa musi być podzielona na sekcje i bloki treści. Dlaczego to jest takie istotne? Ze względu na zachęcenie użytkowników do zapoznania się z informacjami.

Jakie jeszcze elementy powinna mieć strona internetowa?

Na stronie www ważne są również formularze, które umożliwiają szybką rejestrację i kontakt. Nie może zabraknąć interaktywnych elementów zapewniających zaangażowanie użytkowników i jednocześnie wydłużenie sesji. Warto dodać opinie klientów, certyfikaty, nagrody i inne dowody potwierdzające wiarygodność.

Ważnym elementem jest przycisk CTA (z ang. Call to Action), który zachęca do działania. Najczęściej przyciski tego typu zawierają następujące treści: „Kup teraz”, „Zapisz się” i „Skontaktuj się”. Zachęcają użytkowników do wykonania określonych działań. Pozostałe ważne elementy to link do polityki prywatności, informacje o plikach cookies, zasady korzystania z serwisu, zgodność z RODO i linki do mediów społecznościowych.

 

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments