Zdarzyło się Tobie w pośpiechu nacisnąć niewłaściwą kombinację klawiszy i odwrócić obraz o 180 stopni? A może do Twojego laptopa miały dostęp dzieci, które bawiąc się odwróciły pulpit do góry nogami? Nie martw się! W dzisiejszym artykule pokażemy, że sposób powrotu do domyślnych ustawień jest naprawdę bardzo łatwy i wystarczy kilka kliknięć aby odwrócić ekran w Windows 10. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

Skrót klawiszowy

Najprostszą metodą na przywrócenie domyślnych ustawień ekranu jest kombinacja klawiszy Ctrl+Alt+PgUp lub Ctrl+Alt+strzałka do góry.

Obrót ekranu Win10, skrót klawiszowy

Uwaga: skrót klawiszowy nie zawsze działa. Jest to spowodowane różnymi standardami producentów kart graficznych. Jeżeli ma to zastosowanie w Twoim przypadku – skorzystaj z instrukcji krok po kroku poniżej.

Skrót klawiszowy nie działa?

  1. Aby zmienić ustawienia ekranu w Windows 10 możesz skorzystać z „Menu Start”, klikając w tym celu w ikonę startu, znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu. Następnie wybierz „Ustawienia. Innym sposobem jest naciśnięcie prawego klawisza myszy na pulpicie komputera. Otworzy się wówczas lista dostępnych opcji, z której wybierasz „Ustawienia ekranu”.
  2. Po wybraniu pierwszego sposobu czyli klikając w „Manu Start” i „Ustawienia” otwórz zakładkę”System”. ( Ważne: jeżeli wybierzesz metodę drugą czyli kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pulpicie, zostaniesz przeniesiony od razu do widoku Ekran- patrz punkt 3).
  3. W pasku menu po lewej stronie wybieramy „Ekran”. Następnie skorzystaj z wyboru opcji w sekcji „Orientacja” ( pozioma- domyślna, pionowa, pozioma odwrócona, pionowa odwrócona). Zatwierdź klikając przycisk „Zastosuj”. Po zatwierdzeniu wyboru ekran Windows 10 zostanie odwrócony jak sobie tego życzysz.

Pytania? Sugestie?

Jeżeli nadal masz problem z odwróceniem ekranu w Windows 10- daj nam znać pozostawiając komentarz w poniższym polu lub skorzystaj z sekcji MAM PYTANIE


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments