Nagrywanie ekranu może ułatwić nam pracę przy komputerze. Często myślimy, że jedynym rozwiązaniem jest pobranie jakiegoś zewnętrznego programu? Tylko jakiego? I tutaj najczęściej zaczynają się „schody”. Ale nie martw się. Jest prosty sposób, który nie wymaga instalowania specjalnych programów. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak łatwo nagrać film na komputerze z Windows 10 to dobrze trafiłeś. Skorzystaj z naszej dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO NAGRYWANIA?

  1. Na początku upewnij się czy włączony jest XBox Game Bar (powinien być ale warto to sprawdzić). W tym celu uruchom „Menu Start” a następnie przejdź do „Ustawień”, klikając na ikonę zębatego koła. Po uruchomieniu ustawień wybierz kategorię „Granie” a następnie w pasku menu po lewej stronie kliknij na zakładkę „XBox Game Bar” i ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę).
  2. Nagrywanie ekranu w Windows 10 można uruchomić za pomocą prostego skrótu klawiszowego. Wystarczy nacisnąć klawisz z logo systemu Windows + Alt + R. Oczywiście można utworzyć swój własny skrót. W tym celu kliknij pole obok napisu „Twój skrót”.
  3. Przejdź do zakładki „Ujęcia”. Aby móc nagrywać z dźwiękiem, upewnij się, że włączona jest opcja „Rejestruj dźwięk podczas rejestrowania gry”. Możesz również przewinąć stronę na sam dół i upewnić się, czy zaznaczona jest opcja „Przechwytuj kursor myszy podczas rejestrowania” (może okazać się przydatna w momencie gdy chcesz przedstawić jakąś instrukcję krok po kroku). Masz także możliwość skonfigurowania innych ustawień, takich jak jakość wideo i dźwięku.

JAK NAGRAĆ EKRAN W WINDOWS 10?

  1. Powyższe ustawienia dotyczą nagrywania gier ale możesz „oszukać” Windows, i zakomunikować, że to co chcesz nagrać jest właśnie grą 😉 W tym celu otwórz dowolną aplikację, np. Word i użyj skrótu klawiszowego Win + G, aby otworzyć Pasek gry. Może wyświetlić się pytanie „Czy chcesz otworzyć pasek gry”?. Wówczas zaznacz opcję „Tak, to jest gra”.
  2. Jeśli pasek gry otworzy się od razu to możesz rozpocząć nagrywanie. Kliknij na ikonę „kamerki” (ujęcie) a następnie włącz przycisk nagrywania lub użyj skrótu Win + Alt + R.
  3. W trakcie nagrywania, w prawym górnym rogu ekranu będzie widoczny mały, czarny pasek, pokazujący czas nagrywania a także informację czy włączony jest mikrofon. Jeśli chcesz zakończyć nagrywanie kliknij na przycisk zielonego kółka. Na ekranie wyświetli się powiadomienie o tym, że wideo zostało nagrane.
  4. Użyj kombinacji klawiszy Windows + G aby przyjść do XBox Game Bar”. Pojawi się pasek gier. Kliknij na ikonę „kamerki” (ujęcie) a następnie w nowym oknie dialogowym kliknij na przycisk „Pokaż wszystkie ujęcia”. Twoje nagranie będzie przechowywane w folderze „Przechwycone” (Komputer-Użytkownicy-Wideo-Przechwycone).

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments