Od czasu wybuchu pandemii Covid-19 praca zdalna stała się codziennością wielu z nas. W krótkim czasie nauczyliśmy się wykorzystywać dostępne narzędzia w programach komputerowych Microsoft w pracy w trybie home office. Jednak czy na pewno dobrze wiesz, jak w stu procentach wykorzystywać pakiet Office w pracy zdalnej? Zapoznaj się z poniższym tekstem i przekonaj się, czy faktycznie Twojej pracy nie da się usprawnić jeszcze bardziej?

Pakiet Office – licencja dożywotnia kluczem do efektywnej pracy biurowej

Co do tego nikt nie ma chyba wątpliwości. Programy komputerowe wchodzące w skład pakietu Office to najczęściej wykorzystywane urządzenia w szeroko rozumianej pracy biurowej. Z Worda, Excela czy PowerPointa korzystają między innymi content marketingowcy, księgowi, analitycy danych i analitycy finansowi, project managerowie, redaktorzy czy handlowcy. A to tylko wierzchołek góry lodowej – zawody, w których znajomość Office jest niezbędna, można by wymieniać i wymieniać…

Czy jednak można wykorzystać jeszcze lepiej pakiet Office? Licencja dożywotnia sama w sobie jest, rzecz jasna, ułatwieniem. Jednak zainstalowanie programu na komputerze nie rozwiązuje podstawowego problemu związanego z pracą w zespołach i działach. Każda zmiana, redakcja, uzupełnienie brakujących danych czy zatwierdzenie dokumentu przez przełożonego wymaga wysyłania go mailem w formie załącznika lub zapisywania na zewnętrznym nośniku pamięci. Nikogo, kto na co dzień pracuje w kilku- czy kilkunastoosobowych grupach, nie musimy przekonywać, z jak dużymi opóźnieniami w pracy może się to wiązać.

Programy komputerowe w usłudze Office 365 – spraw, by praca była bardziej efektywna

Rozwiązaniem powyższego problemu jest usługa Office 365 – czyli usługa oparta na chmurze Microsoft, który programy i aplikacje udostępnia z własnych serwerów. W takim wariancie oprogramowania komputerowe nie są instalowane na dysku komputera (choć można to zrobić), a po prostu udostępniane z poziomu przeglądarki internetowej – zawsze w wersji aktualnej i z pełną funkcjonalnością. Dzięki temu edycja, komentowanie, zatwierdzanie i udostępnianie plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji staje się banalnie proste i szybkie.

Warto tu zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Posiadając wszystkie programy i dokumenty w chmurze, po prostu oszczędzamy miejsce na dysku komputera. Teoretycznie może się wydawać, że ma to niewielkie znaczenie, jednak pamiętajmy, że zapełniony w dużym stopniu dysk spowalnia pracę aplikacji i programów oraz może powodować ich zawieszenia. A to także pogarsza efektywność pracy.

Pakiet Office? Klucz aktywacyjny znajdziesz w sklepie z oprogramowaniami Teamnet-Software.pl

Jeżeli zatem chcesz w stu procentach wykorzystać w pracy zdalnej pakiet Office, klucz aktywacyjny do usługi 365 jest dla Ciebie must have! Odpowiednią licencję dla siebie i swojego zespołu możesz znaleźć na stronie https://teamnet-software.pl/kategoria/programy-biurowe/microsoft-office/. Teamnset-Software.pl to sklep z oprogramowaniami, który udostępnia licencje do pakietu Office w różnych wersjach – zarówno Personal, jak i Business/Standard.

 

 

Pytania?

Dokładamy starań aby pomóc w możliwie przystępny sposób, ale musimy pamiętać iż rozwiązania technologiczne zmieniają się bardzo szybko. Tak więc, jeżeli spróbowałeś/aś postępować zgodnie z naszym poradnikiem a problem nadal występuje. Być może potrzebujesz dodatkowych wskazówek… lub zauważyłeś/aś, że instrukcja nie jest już aktualna i wymaga odświeżenia? Daj nam znać! Skorzystaj z jednej z dostępnych z opcji: skomentuj w polu poniżej lub wyślij do nas wiadomość, korzystając z formularza MAM PYTANIE

Komentuj Napisz do nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments