Podczas ostatniej wycieczki rowerowej szlakiem Green Velo, zauważyliśmy, że w Biebrzańskim Parku Narodowym zostały zamontowane tablice z kodami RQ, za pomocą których łatwiej i szybciej kupisz bilet wstępu. Oczywiście musisz mieć ściągniętą na swój telefon aplikację do czytania kodów RQ. Wówczas możesz odczytać taki kod i wejść na stronę z biletami. Jeśli nie masz możliwości odczytania takich kodów za pomocą swojego telefonu, możesz zakupić bilet wchodząc na stronę internetową https://biebrza.eparki.pl/ Sam zobacz jakie to łatwe! Telefon w dłoń i zaczynamy!

 1. Otwórz wyszukiwarkę internetową na swoim telefonie (w naszym przypadku jest to Google Chrome) a następnie w pasku wyszukiwania wpisz adres strony https://m.eparki.pl/.
 2. Otworzy się strona z mapą Polskich Parków Narodowych, do których możesz nabyć bilet online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby przejść do elektronicznego kanału sprzedaży biletów, kliknij na logo wybranego parku (w tym przypadku będzie to Biebrzański Park Narodowy).
 3. Naciśnij przycisk „Kup” a następnie zaznacz pole wyboru przy opcji „Szlaki lądowe”, „Szlaki wodne”, „Licencje wędkarsie” bądź „Licencje wędkarskie dla cudzoziemców” i przejdź do kolejnej planszy.
 4. W serwisie sprzedaży online możesz kupić bilety jednodniowe (normalne w cenie 8,00 zł i ulgowe w cenie 4,00 zł), weekendowe (normalne 16,00 zł i ulgowe w cenie 8,00 zł), 7 dniowe (normalne 40,00 zł i ulgowe w cenie 20,00 zł), 14 dniowe (normalne 72,00 zł i ulgowe w cenie 36,00 zł) oraz roczne (normalne 120,00 zł i ulgowe w cenie 60,00 zł). Są one imienne czyli podczas kontroli należy okazać bilet wstępu oraz dokument tożsamości – CENY DOTYCZĄ SZLAKU LĄDOWEGO. Dokonaj wyboru biletu a następnie kliknij przycisk „Dalej”.
 5. Wybierz rodzaj biletu (normalny, ulgowy) i ilość. Zatwierdź, klikając na przycisk „Dalej”.
 6. Teraz przejdź do swojego konta, podając adres e-mail oraz hasło bądź też zaloguj się poprzez Facebooka (jeśli oczywiście posiadasz konto w tym serwisie społecznościowym). Jeśli nie masz założonego konta możesz je szybko utworzyć. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko, adres mailowy oraz hasło a na końcu zapoznać się z Regulaminem i zaakceptować go. Na koniec kliknij na przycisk „Zarejestruj się”.
 7. Będziesz mógł teraz kontynuować zakup biletów. Uzupełnij dane. Podaj imię oraz nazwisko właściciela biletu a także wskaż termin, w którym zamierzasz odwiedzić Słowiński Park Narodowy. Kliknij przycisk „Dalej”.
 8. Wyświetli się podsumowanie Twoich zakupów. To jest ten moment, w którym możesz jeszcze edytować swój koszyk. Jeśli wszystko się zgadza, sfinalizuj transakcję, klikając na przycisk „Płacę”.
 9. Wybierz metodę płatności. Do wyboru masz kartę płatniczą, przelewy on-line, szybkie transfery, płatności gotówkowe czy też portmonetki elektroniczne.
 10. System prześle na wskazany przez Ciebie w trakcie zakupu adres e-mail, potwierdzenie dokonania płatności.
 11. Po zatwierdzenie płatności będziesz mieć możliwość wyświetlenia biletu elektronicznego. Wystarczy, że przejdziesz do zakładki „Moje zakupy” (pasek menu u dołu ekranu). Jeśli chcesz przesłać swój bilet na skrzynkę mailową bądź też go wydrukować, to przejdź do opcji „Email”. Podaj adres mailowy i zatwierdź, klikając na „Wyślij”. Gotowe! Pamiętaj, że internet nie zawsze jest dostępny, dlatego warto kupić bilet wcześniej przed wyruszeniem do Parku Narodowego.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments