internet plane airport

Często podróżujesz czy wybierasz się pierwszy raz samolotem w odwiedziny do dawno nie widzianej rodziny? Niezależnie jakim typem podróżnika jesteś – szanujesz swój czas a przede wszystkim pieniądze. Google wychodzi Twoim oczekiwaniom naprzeciw i w ramach swoich usług oferuje darmową wyszukiwarkę połączeń lotniczych, dzięki której nie tylko sprawdzisz siatkę połączeń ale bardzo szybko porównasz ceny biletów w różnych terminach. Jak to działa?

 1. Uruchom przeglądarkę internetową i wpisz adres: google.pl/flights
  Wskazówka: Strona jest w pełni przygotowana do obsługi urządzeń mobilnych więc równie dobrze możesz skorzystać z telefonu czy też tabletu!
 2. Uzupełnij dane, skąd i dokąd chcesz lecieć oraz w jakim terminie. W naszym przykładzie planujemy lecieć z Wrocławia do Londynu. Wylot 25 stycznia a powrót 29 stycznia.
  Wskazówka: do wyboru masz również opcje takie jak: podróż w jedną stronę, wybór wielu miast, wybór klasy podróży oraz ilości podróżujących osób – podróżuj dokładnie tak jak chcesz.


 3. Po wybraniu lotniska wylotowego, docelowego, dat oraz określeniu dodatkowych opcji, na dole strony pojawi się zestawienie połączeń wraz ze wskazaniem przewoźnika, ceny, dokładnych terminów (godziny wylotu, ewentualnych przesiadek etc) – to takie łatwe! 🙂
 4. Wybierasz najbardziej odpowiadający Tobie termin wylotu i cenę, tak samo postępujesz w kwestii powrotu.
 5. Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami takie jak np. ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego, różnic w strefach czasowych, dostępności miejsca na nogi w samolocie, dostępności gniazdek do ładowania itp itd 😉
 6. W zależności od operatora (przewoźnika): bilety możesz zarezerwować bezpośrednio na stronie przewoźnika (jak w naszym przykładzie) lub za pośrednictwem podmiotu zajmującego się sprzedażą biletów lotniczych (i współpracującego z Google). Aby sfinalizować zakup będziesz musiał podać swoje dane osobowe wraz z numerem telefonu i adresem mailowy.
 7. I już! Najczęściej bilety lotnicze otrzymasz w wersji elektronicznej (plik pdf) na adres mailowy. Udanej podróży!

Więcej

Centrum pomocy Google Flights: https://support.google.com/flights/?hl=pl#topic=2475360

Rezerwowanie biletów – centrum pomocy : https://support.google.com/flights/answer/2475306?hl=pl&ref_topic=2475360

Pytania?

Masz problem albo pytania? A może inaczej szukasz tanich biletów lotniczych i chcesz się podzielić swoją wiedzą z innymi użytkownikami? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments