Chciałbyś wygodnie (bez kolejek) nadać przesyłkę w drodze do/lub z pracy, szkoły, uczelni? Z pomocą przychodzą Paczkomaty czyli systemy automatycznych skrytek pocztowych. Są usługą w ofercie inPost, która ma na celu zminimalizować koszty oraz maksymalnie zautomatyzować przesyłanie paczek. Wysyłanie przesyłek jest niezwykle proste. Wystarczy przygotować paczkę, nadać ją i opłacić przez Internet. Jesli nie wiesz jak się do tego zabrać, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, zaczynamy!

 1. Przygotuj swoją przesyłkę (spakuj, zabezpiecz i zaklej) a następnie wejdź na stronę https://inpost.pl/.
 2. Kliknij na zakładkę „Wysyłam” a następnie z rozwijanej listy wybierz opcję „Szybkie nadanie”.
 3. Wybierz jeden ze sposobów dostawy (w naszym przykładzie będzie to paczkomat – paczkomat) a także zaznacz rozmiar paczki (mała, średnia, duża). Przy każdej z trzech opcji będą podane szczegółowe wymiary przesyłki.
 4. Wpisz dane nadawcy (czyli swoje) w postaci imienia, nazwiska, adresu mailowego oraz numeru telefonu. Wybierz także paczkomat, w którym zostawisz przesyłkę (możesz wpisać miasto, ulicę, kod pocztowy lub wskazać na mapie właściwy paczkomat).
 5. Wpisz dane odbiorcy Twojej przesyłki, podając imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. I w tym przypadku także wybierz paczkomat, do którego ma trafić paczka.
 6. Zapoznaj się z Regulaminem i zaakceptuj go, zaznaczając odpowiednie pole wyboru. Na koniec kliknij przycisk „Przejdź do podsumowania”.
 7. Sprawdź czy wszystko się zgadza. Jeśli nie, to jest to ten moment, w którym możesz jeszcze nanieść poprawki. W podsumowaniu znajdziesz informacje odnośnie samej paczki (sposób dostawy, rozmiar paczki, kwota do zapłaty) a także dane nadawcy i adresata paczki. Aby przejść dalej kliknij na przycisk „Zapłać i wydrukuj etykietę”.
 8. Wybierz sposób płatności (blik, karty płatnicze i inne sposoby płatności). Przejdź dalej.
 9. Po potwierdzeniu płatności, wydrukuj etykietę i naklej ją na opakowanie swojej paczki.
 10. Tak przygotowaną przesyłkę zostaw w paczkomacie, który podałeś przy rejestracji paczki. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na ekranie paczkomatu. Na ekranie maszyny wybierz „Nadaj Paczkę”.
 11. Wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”.
 12. Wpisz lub zeskanuj kod z etykiety.
 13. Otworzy się skrytka. Umieść w niej swoją paczkę i zamknij drzwiczki. Kliknij przycisk „Dalej”.
 14. Gotowe! Na Twój adres mailowy oraz odbiorcy paczki, zostanie przesłane potwierdzenie nadania przesyłki. Na zakończenie kliknij na przycisk „Kończymy na dziś”. Gotowe! Prawda, że łatwe?
 15. Przesyłkę można śledzić, klikając w link, który znajduje się w wiadomości otrzymanej drogą mailową.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments